Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden protesteren in Duitsland tegen CDU-samenwerking met AfD

Duizenden protesteren in Duitsland tegen CDU-samenwerking met AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen zijn in Duitse steden bij elkaar gekomen om te protesteren tegen een omstreden motie van de christendemocratische partij CDU. In onder meer Leipzig, Dresden en Berlijn zijn er betogingen tegen de inhoud van de motie, maar ook tegen het feit dat is samengewerkt met de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD).

Woensdag werd in het Duitse parlement een niet-bindende motie aangenomen over een aanscherping van het migratiebeleid. Die motie kwam van CDU en kreeg met steun van AfD een meerderheid.

De stap van CDU was ongewoon, en volgens de betogers ongewenst. De Duitse politiek had een zogenoemde "firewall" opgetrokken tegen AfD. Die hield in dat plannen in het parlement niet in stemming gebracht werden als ze voor een meerderheid van AfD afhankelijk waren.

Vernielingen

In Leipzig kwamen volgens de politie zo'n 5000 betogers bij elkaar. Zij namen kartonnen dozen mee om een nieuwe, symbolische firewall op te bouwen. Voor het CDU-hoofdkantoor in Berlijn protesteerden 6000 mensen, bij een kleiner kantoor van de partij in de wijk Charlottenburg werden vernielingen aangericht. Bij een campagnebijeenkomst van CDU-leider Friedrich Merz stonden ook duizenden mensen.

Bij het kantoor van CSU, de Beierse zusterpartij van CDU, in München kwamen volgens de politie zo'n 7000 mensen bij elkaar, meldt de Süddeutsche Zeitung. Die hielden de lichtjes van hun telefoons omhoog als firewall. "Werk niet samen met fascisten! Samen verdedigen we de democratie en het individuele recht op asiel", stond in een oproep om te komen protesteren.

Op meer plaatsen in Duitsland kwamen duizenden mensen samen, waaronder Düsseldorf, Kiel, Freiburg en Hannover. De komende dagen worden meer protesten verwacht. Over drie weken zijn er in Duitsland verkiezingen. Migratie is een belangrijk thema.

Meer uit Buitenland

Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.

38 minuten geleden
VS vinden het niet nodig dat Rubio bij NAVO-overleg is

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.

53 minuten geleden
Trump trekt verkiezingen Honduras in twijfel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.

4 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A

4 uur geleden
Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

6 uur geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

8 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

12 uur geleden