Duizenden Porsches, Bentleys en Audi's mogen VS niet in, meldt FT
NEW YORK (ANP) - Duizenden auto's van de merken Porsche, Bentley en Audi zijn in Amerikaanse havens in beslag genomen omdat deze een verboden Chinees onderdeel zouden bevatten. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van twee ingewijden. Het onderdeel zou gemaakt zijn met behulp van dwangarbeid. Dat heeft Volkswagen, het moederconcern van de merken, volgens FT geconstateerd.
Het gaat volgens de bronnen om zo'n duizend Porsches, enkele honderden Bentleys en enkele duizenden Audi's. Zij vertellen FT verder dat in de auto's een onderdeel zou zitten dat afkomstig is uit "West-China". In die regio worden Oeigoeren, een voornamelijk islamitisch etnische minderheid, door China onderdrukt.
Volgens de bronnen was Volkswagen niet op de hoogte van de herkomst van het onderdeel, omdat het kwam van een indirecte leverancier. Die leverancier heeft de Duitse autofabrikant uiteindelijk op de hoogte gebracht, waarna Volkswagen de Amerikaanse autoriteiten heeft ingelicht.
Dwangarbeid
De VS hebben de import van producten die zijn gemaakt met behulp van dwangarbeid uit verschillende Chinese regio's verboden. Eerder op woensdag meldde Volkswagen al zijn activiteiten in de West-Chinese regio Xinjiang te onderzoeken. Dat besluit had de autofabrikant genomen na een publicatie van de Duitse zakenkrant Handelsblatt. Volgens die krant zou er bij de bouw van een testlocatie in Turpan, een stad in de West-Chinese regio, dwangarbeid hebben plaatsgevonden.
De ingewijden wilden tegenover FT niet bevestigen of het onderdeel uit dezelfde regio kwam. De leveringen van auto's van Volkswagen zijn volgens hen uitgesteld tot eind maart. Voor die tijd moeten de onderdelen worden vervangen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.
17 uur geleden