Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden Palestijnen demonstreren tegen annexatie

Duizenden Palestijnen demonstreren tegen annexatie

GAZASTAD (ANP/AFP) - Palestijnen hebben massaal gedemonstreerd tegen Israëlische plannen om delen van de Westelijke Jordaanoever in te lijven. In Gaza-Stad verzamelden zich duizenden betogers met Palestijnse vlaggen en protestborden.

De regering van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had 1 juli genoemd als de datum waarop het een begin kon maken met het uitvoeren van het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat voorziet in de annexatie van bepaalde gebieden door Israël en in principe ook in de vorming van een Palestijnse staat.

De Palestijnen zien echter niets in het voorstel, dat ook internationaal gevoelig ligt. Naast het grote protest in de Gazastrook gingen ook mensen de straat op in steden als Ramallah en Jericho op de Westelijke Jordaanoever. Daar waren ook enkele linkse Israëlische politici bij aanwezig die tegen annexatie zijn.

Het is nog onduidelijk op wat voor termijn Netanyahu met een concreet voorstel zal komen. Zijn kantoor zegt dat nog wordt gepraat met Amerikaanse en Israëlische functionarissen. In de komende dagen staat verder overleg gepland.

Meer uit Buitenland

Duitsland verbiedt organisatie Rijksburgers, invallen bij leden

BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Binnenlands Zaken heeft een organisatie van Rijksburgers verboden die zichzelf het Koninkrijk Duitsland noemt. Dat maakte zijn ministerie dinsdag bekend.

44 minuten geleden
FT: Spanje onderzoekt cyberveiligheid van kleine energiecentrales

MADRID (ANP) - De Spaanse overheid eist informatie op van kleine elektriciteitsproducenten over hun cyberbeveiliging voor het nog lopende onderzoek naar de grote stroomstoring van vorige maand, meldt de Financial Times dinsdag. Onderzoekers die de stroomuitval onderzoeken, willen vaststellen of zij een zwakke schakel vormden die door kwaadwillenden is uitgebuit om het elektriciteitsnet van het land plat te leggen.

2 uur geleden
Hulporganisatie: bijna kwart van baby's in Gaza acuut ondervoed

GAZA-STAD (ANP) - Bijna een kwart van de baby's in de Gazastrook is acuut ondervoed, maakt hulporganisatie Dokters van de Wereld op uit eigen onderzoek. Dat geldt volgens de organisatie ook voor ongeveer evenveel vrouwen die borstvoeding geven. Daarmee zou de toestand in Gaza, dat het Israëlische leger heeft afgegrendeld voor veel van de benodigde voedseltransporten, vergelijkbaar zijn met hongergebieden als Jemen en Noordoost-Nigeria.

3 uur geleden
Honderdduizenden pelgrims bidden voor paus Leo in Portugal

LISSABON (ANP) - Honderdduizenden gelovigen kwamen maandagavond bijeen in het heiligdom van Fátima in Portugal om te bidden voor de nieuwbenoemde paus Leo XIV en om te bidden voor wereldvrede. Er zouden ongeveer 270.000 pelgrims naar het heiligdom zijn gekomen, onder andere uit Portugal, Spanje, Polen, de VS, Paraguay, Mauritius en Taiwan, aldus kerkelijke functionarissen.

5 uur geleden
83 miljoen mensen wereldwijd ontheemd: opnieuw recordaantal

GENÈVE (ANP) - Conflicten en natuurrampen hebben in 2024 geleid tot een recordaantal ontheemden. Wereldwijd steeg het aantal ontheemden dat in eigen land op de vlucht moest slaan naar 83,4 miljoen mensen. Een stijging van 10 procent ten opzichte van 2023 en meer dan een verdubbeling ten opzichte van zes jaar geleden. Dit staat in het jaarlijkse rapport van het Internal Displacement Monitoring Centre (IDMC).

5 uur geleden
Antiterreurpolitie VK onderzoekt brand bij huis Starmer

LONDEN (ANP) - De ingang van het huis van de Britse premier Keir Starmer is maandagochtend beschadigd door een brand. De antiterreurpolitie leidt uit voorzorg het onderzoek naar de brand en onderzoekt of er een verband is met twee andere recente branden, meldt de Londense Metropolitan Police. Niemand raakte gewond.

7 uur geleden
Zelensky wil Trump bij vredesgesprekken in Istanbul

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ziet Donald Trump graag bij eventuele vredesgesprekken met Rusland in Istanbul. De Amerikaanse president zei eerder dat hij "erover nadacht" om naar Turkije te gaan.

13 uur geleden