Duizenden Palestijnen demonstreren tegen annexatie
GAZASTAD (ANP/AFP) - Palestijnen hebben massaal gedemonstreerd tegen Israëlische plannen om delen van de Westelijke Jordaanoever in te lijven. In Gaza-Stad verzamelden zich duizenden betogers met Palestijnse vlaggen en protestborden.
De regering van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had 1 juli genoemd als de datum waarop het een begin kon maken met het uitvoeren van het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat voorziet in de annexatie van bepaalde gebieden door Israël en in principe ook in de vorming van een Palestijnse staat.
De Palestijnen zien echter niets in het voorstel, dat ook internationaal gevoelig ligt. Naast het grote protest in de Gazastrook gingen ook mensen de straat op in steden als Ramallah en Jericho op de Westelijke Jordaanoever. Daar waren ook enkele linkse Israëlische politici bij aanwezig die tegen annexatie zijn.
Het is nog onduidelijk op wat voor termijn Netanyahu met een concreet voorstel zal komen. Zijn kantoor zegt dat nog wordt gepraat met Amerikaanse en Israëlische functionarissen. In de komende dagen staat verder overleg gepland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
58 minuten geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
3 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
4 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
5 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
5 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
6 uur geleden