
Duizenden Pakistanen lopen toch vrouwenmars na verbod
ISLAMABAD (ANP/DPA) - In Pakistan zijn duizenden vrouwen toch komen opdagen bij vrouwenmarsen die de autoriteiten hadden proberen te verbieden. Ze grijpen Internationale Vrouwendag aan om gelijke rechten te eisen, ondanks de tegenstand van streng religieuze Pakistanen. In de hoofdstad Islamabad greep de politie in en werd met wapenstokken op de menigte ingeslagen.
De Pakistaanse minister van Binnenlandse Zaken laat via Twitter weten dat de agenten die zich schuldig hebben gemaakt aan het geweld tijdens de vrouwenmars zijn geschorst.
De marsen, die in Pakistan 'aurat' (vrouw) worden genoemd, worden gehouden sinds 2018 en zijn sindsdien controversieel in het conservatieve islamitisch land. Ieder jaar worden de demonstranten geïntimideerd omdat ze omstreden thema's als het recht op echtscheiding aansnijden. De autoriteiten hadden de tochten dit jaar proberen te verbieden uit angst voor tegendemonstraties, maar in de rechtbank werd een compromis bereikt. De locaties van meerdere marsen werden verplaatst.
Andere bijeenkomsten
Ook in andere grote steden in het land werden bijeenkomsten georganiseerd. In Lahore liepen bijvoorbeeld zo'n tweeduizend vrouwen, mannen, transpersonen en kinderen door de stad. Ze droegen protestborden en scandeerden leuzen tegen seksuele intimidatie en ongelijke kansen.
In meerdere marsen liepen ook vluchtelingen mee uit buurland Afghanistan. De Verenigde Naties bestempelden dat land woensdag tot "meest onderdrukkende land ter wereld" voor vrouwen. Veel vrouwen en meisjes zitten thuis door de strenge regels die de Taliban hebben ingevoerd sinds hun machtsovername in augustus 2021.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een akkoord met Nieuw-Caledonië aangekondigd. Het overzeese gebied blijft Frans, maar wordt wel een staat. "Een staat Nieuw-Caledonië binnen de Republiek: het is een keuze gebaseerd op vertrouwen", schreef de Franse president Emmanuel Macron op X, en prees het "historische" akkoord.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - In en rondom Barcelona is het leven flink ontregeld door zware regenval. Het treinverkeer in Catalonië werd kortstondig stilgelegd en enkele wegen werden afgesloten, omdat een groot deel van de regio in het noordoosten van Spanje getroffen was door stortregens, aldus autoriteiten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is in gesprek met vijf door Republikeinen geleide staten om er nieuwe detentiecentra voor migranten te bouwen. Dat meldt minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem. De nieuwe faciliteiten worden volgens Noem gemodelleerd naar een detentiecentrum in Florida dat bekendstaat als Alligator Alcatraz.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het tekort aan brandstoffen in de Gazastrook heeft een "kritiek niveau" bereikt. Daarvoor hebben zeven agentschappen van de Verenigde Naties zaterdag gewaarschuwd in een verklaring.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse autoriteiten zeggen opnieuw tientallen personen te hebben opgepakt die steun betuigden aan de verboden pro-Palestijnse groep Palestine Action. Dat gebeurde tijdens een demonstratie in de buurt van het parlementsgebouw. Actievoerders hadden borden meegenomen met teksten als 'Ik ben tegen genocide. Ik steun Palestine Action'.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - De VN-organisatie UNESCO heeft de zogenoemde sprookjeskastelen van de Beierse koning Ludwig II op de werelderfgoedlijst geplaatst. Het gaat om de kastelen Neuschwanstein, Herrenchiemsee en Linderhof, en het koninklijk huis op de Schachenberg in Beieren.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran gaat op een andere manier samenwerken met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA), aldus minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. "Onze samenwerking met het agentschap is niet gestopt, maar zal een nieuwe vorm aannemen", verklaarde de bewindsman tegenover diplomaten. Hij zei dat verzoeken om nucleaire installaties te inspecteren "per geval zullen worden beoordeeld".
13 uur geleden