Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden Oekraïners herdenken in Jaarbeurs begin oorlog

Duizenden Oekraïners herdenken in Jaarbeurs begin oorlog

UTRECHT (ANP) - 5000 Oekraïners herdenken vrijdag in de Jaarbeurs het begin van de oorlog een jaar geleden. Vanuit heel het land komen vluchtelingen samen in Utrecht. Ook op andere plekken in het land wordt stilgestaan bij de Russische inval in Oekraïne.

In de Jaarbeurs zijn onder meer videoboodschappen van president Volodimir Zelenski van Oekraïne en premier Mark Rutte. Verder spreken onder anderen staatssecretaris Eric van der Burg (Veiligheid), burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht en de ambassadeur van Oekraïne Maksym Kononenko. De dag wordt afgesloten met het volkslied.

"Vrijdag is voor Oekraïners een moeilijke dag waarop we niet alleen willen zijn", vertelt initiatiefnemer van de herdenking Anna Bieliaieva. Zij kwam zelf vanuit Charkov naar Utrecht. Bieliaieva opent de bijeenkomst met de Walk of Hope die vanaf het Centraal Station naar de Jaarbeurs loopt. Duizenden Oekraïners legden als eindpunt van hun vlucht het afgelopen jaar deze route af naar het regionaal opvangpunt in de Jaarbeurs.

In Den Haag is vrijdagmiddag een herdenkingsmars in het Eline Vere Park en ook in Amsterdam gaan mensen de straat op. Zo demonstreert het vredesplatform Stop de oorlog Amsterdam bij het Russische consulaat aan het Museumplein en is er vanaf hetzelfde plein een demonstratie die naar de Dam leidt. Daar volgt een manifestatie met diverse sprekers, zoals locoburgemeester Rutger Groot Wassink van Amsterdam.

Ook in andere plaatsen in het land zijn bijeenkomsten met vluchtelingen uit Oekraïne, in meerdere kerken wordt gebeden voor vrede en 's avonds klinken in meer dan vijftig steden in Nederland kerkklokken.

Meer uit Binnenland

Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

7 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

7 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

9 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

17 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

17 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

21 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

21 uur geleden