Duizenden mondmaskers teruggevonden onder kathedraal VS
WASHINGTON (ANP) - De Washington National Cathedral in de Amerikaanse hoofdstad heeft duizenden mondmaskers gedoneerd aan ziekenhuizen. Die beschermingsmiddelen waren meer dan tien jaar geleden ingekocht en lagen opgeslagen in de catacomben onder het gebouw, bericht de krant Washington Post.
De vondst van de mondkapjes is te danken aan een medewerker. Die hoorde over de groeiende vraag naar medische voorraden en herinnerde zich dat het gebedshuis rond 2006 een aankoop had gedaan die nu goed van pas komt. Hij ging op onderzoek uit en ontdekte dozen met meer dan 5000 mondkapjes.
De kathedraal deed navraag bij de gezondheidsdienst CDC en de producent en kon zo vaststellen dat de maskers nog steeds gebruikt kunnen worden. Ze waren oorspronkelijk kennelijk aangekocht zodat geestelijken zouden kunnen doorwerken tijdens een gezondheidscrisis, zegt een woordvoerder.
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
9 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
7 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
7 uur geleden