Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Duizenden migranten blijven weg bij tijdelijk kamp Lesbos'

'Duizenden migranten blijven weg bij tijdelijk kamp Lesbos'

ATHENE (ANP/RTR) - Veel migranten op Lesbos weigeren hun intrek te nemen in een tijdelijk opvangkamp. Daardoor blijven duizenden bedden onbezet.

Op het Griekse eiland brak deze maand brand uit in het overbevolkte kamp Moria. De autoriteiten moesten daarop alternatief onderdak regelen voor ruim 12.000 migranten. Een overheidsfunctionaris zegt dat er 5000 bedden zijn geregeld in een tijdelijk opvangkamp in het gebied Kara Tepe, maar tot dusver zouden zich daar pas zo'n 1000 asielzoekers hebben gemeld.

Bij het kamp stond een rij van mensen die water, voedsel en dekens in ontvangst namen voordat ze naar binnen gingen. Ook worden de migranten getest op het coronavirus. Zeker 25 personen zijn positief getest en dat maakt het nog lastiger om onderdak te regelen.

Een bron binnen de politie zei dat duizenden andere migranten op het eiland er weinig voor voelen naar het tentenkamp te gaan. Ze zouden slechte herinneringen hebben aan de leefomstandigheden in kamp Moria en willen naar het Griekse vasteland. "We hebben ze geïnformeerd dat ze naar het kamp moeten komen, maar ze weigeren", aldus de bron.

De autoriteiten haalden na de brand wel een paar honderd migranten van het eiland. Het gaat vooral om minderjarige asielzoekers zonder begeleiders. De regering benadrukt dat de achtergebleven migranten naar de nieuwe opvang moeten. "Niemand verlaat Lesbos zonder eerst het tijdelijke kamp te zijn binnengegaan", benadrukte een minister op de radio.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran wil een akkoord sluiten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."

1 uur geleden
Ook Huis VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.

1 uur geleden
Europol waarschuwt voor verhoogde dreiging EU door oorlog Iran

MADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.

3 uur geleden
NAVO versterkt raketverdediging na Iraanse raket richting Turkije

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.

3 uur geleden
Frans evacuatievliegtuig moest omkeren om raketvuur Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."

4 uur geleden
Israël claimt leeuwendeel Iraanse luchtafweer te hebben verwoest

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.

5 uur geleden
Kristi Noem weg als minister Binnenlandse Veiligheid VS

WASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.

6 uur geleden