Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden mensen rouwen bij Buckingham Palace

Duizenden mensen rouwen bij Buckingham Palace

LONDEN (ANP) - Duizenden mensen hebben zich na het overlijden van koningin Elizabeth verzameld bij Buckingham Palace. Ook bij andere koninklijke residenties wordt gerouwd om de dood van de 96-jarige vorstin.

Bij Balmoral Castle, waar Elizabeth donderdag overleed, leggen mensen bloemen. Dat gebeurt ook bij Holyroodhouse in Edinburgh, de officiële Schotse residentie van de koninklijke familie. Veruit de meeste mensen zijn op de been in Londen, waar de mensen bij de poorten van Buckingham Palace volgens The Guardian het volkslied zongen toen de vlag halfstok ging. Bij het paleis zijn volgens de krant ook dranghekken geplaatst om alles in goede banen te leiden.

Veel mensen komen kijken naar de officiële aankondiging van Elizabeths dood. De verklaring die donderdag om 19.30 uur werd verspreid is in een zwart omrande lijst aan het hek van Buckingham Palace gehangen. Hetzelfde gebeurde bij de andere koninklijke residenties.

Meer uit Buitenland

Al 67.000 mensen geëvacueerd om branden ten westen van Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Bij grote bosbranden ten westen en zuidwesten van Bordeaux zijn al 67.000 mensen geëvacueerd of hebben de opdracht gekregen te vertrekken. Het gaat om bewoners en toeristen. De grootste brand is in het departement Gironde waar Bordeaux de hoofdstad van is. Daar is al 12.500 hectare bos verbrand in de omgeving van Lège-Cap-Ferret, niet ver van de kust.

7 minuten geleden
Franse justitie ziet geen geweld bij dood ex-contact van Epstein

PARIJS (ANP/RTR) - De dood van de 69-jarige modellenscout en mode-ondernemer Daniel Siad in zijn woning aan de noordwestrand van Parijs is volgens justitie niet door geweld veroorzaakt. Er wordt nog gekeken naar de precieze doodsoorzaak. Eerder zei de advocaat van de Frans-Zweedse Siad dat hij 20 juli aan een hartaanval overleed.

43 minuten geleden
Netanyahu en Zelensky komende week verwacht bij Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump treft komende week naar verwachting de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en het Oekraïense staatshoofd Volodymyr Zelensky. Zij worden verwacht in hoofdstad Washington, waar afscheid wordt genomen van een overleden senator.

56 minuten geleden
Vijftien doden door zelfmoordaanslag op beveiligingspost Pakistan

DERA ISMAIL KHAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een zelfmoordaanslag in het noordwesten van Pakistan zijn zeker vijftien mensen omgekomen. Dat meldt de Pakistaanse strijdmacht. Onder de doden zijn twaalf militairen. De aanval zou direct zijn vergolden door twaalf rebellen te doden.

1 uur geleden
Jordanië meldt neerhalen raketten en drones uit Iran

AMMAN (ANP/AFP) - Jordanië bevestigt dat het opnieuw te maken heeft gekregen met een grote aanval uit Iran. De Jordaanse krijgsmacht meldt dat het zeven raketten en zes drones heeft onderschept.

1 uur geleden
Israël: meer inlijving Westoever en meer actie tegen Palestijnen

JERUZALEM/NABLUS (ANP/AFP) - Israël gaat nieuwe nederzettingen van Joodse kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever vestigen. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na nieuwe gewelddadigheden.

1 uur geleden
Iraanse rechters en hacker op EU-sanctielijst

BRUSSEL (ANP) - Er komen vijf Iraanse rechters en een hacker op de EU-sanctielijst. Daartoe hebben de EU-lidstaten vrijdag ingestemd.

2 uur geleden