Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden mensen rouwen bij Buckingham Palace

Duizenden mensen rouwen bij Buckingham Palace

LONDEN (ANP) - Duizenden mensen hebben zich na het overlijden van koningin Elizabeth verzameld bij Buckingham Palace. Ook bij andere koninklijke residenties wordt gerouwd om de dood van de 96-jarige vorstin.

Bij Balmoral Castle, waar Elizabeth donderdag overleed, leggen mensen bloemen. Dat gebeurt ook bij Holyroodhouse in Edinburgh, de officiële Schotse residentie van de koninklijke familie. Veruit de meeste mensen zijn op de been in Londen, waar de mensen bij de poorten van Buckingham Palace volgens The Guardian het volkslied zongen toen de vlag halfstok ging. Bij het paleis zijn volgens de krant ook dranghekken geplaatst om alles in goede banen te leiden.

Veel mensen komen kijken naar de officiële aankondiging van Elizabeths dood. De verklaring die donderdag om 19.30 uur werd verspreid is in een zwart omrande lijst aan het hek van Buckingham Palace gehangen. Hetzelfde gebeurde bij de andere koninklijke residenties.

Meer uit Buitenland

Indiase onderwijsminister stapt op na aanhoudende demonstraties

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase onderwijsminister Dharmendra Pradhan stapt op na de aanhoudende demonstraties in het land, de grootste in jaren. De jonge betogers eisten onder meer zijn vertrek na een reeks onregelmatigheden bij belangrijke examens.

1 uur geleden
Premier Spanje bezoekt brandgebied: prioriteit is levens redden

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft een bezoek gebracht aan het gebied ten westen van Madrid waar een grote natuurbrand woedt. De prioriteit bij het bestrijden van de vlammen ligt bij het "redden van levens", zei hij.

1 uur geleden
Frankrijk zet militair vliegtuig in bij bestrijding branden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de krijgsmacht opdracht gegeven een militair transportvliegtuig in te zetten bij de brandbestrijding in het zuidwesten van Frankrijk. Hij meldde eerder dat in de departementen Gironde, waar Bordeaux ligt, en Landes meer dan 141.000 mensen zijn geëvacueerd.

2 uur geleden
Defensieminister Italië biedt Oekraïense ex-ambtgenoot werk aan

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse minister van Defensie Guido Crosetto heeft de onlangs ontslagen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov aangeboden om als adviseur voor hem in Italië te komen werken. Het ontslag van de populaire minister leidde tot veel onrust in Oekraïne.

3 uur geleden
Roemenië schiet tweede drone neer na schending luchtruim

BOEKAREST (ANP/RTR) - Het Roemeense ministerie van Defensie meldt dat voor de tweede dag op rij een drone is neergeschoten die het luchtruim was binnengedrongen. Een F-16-gevechtsvliegtuig haalde het onbemande toestel neer boven een onbewoond gebied bij de grens met Oekraïne.

4 uur geleden
Stagiaire NAVO-hoofdkwartier opgepakt op verdenking van spionage

BERGEN (ANP/BELGA) - Een stagiaire op het militaire hoofdkwartier van de NAVO in België is opgepakt op verdenking van spionage en deelname aan een criminele organisatie. Dat heeft het federaal parket in België zaterdag bekendgemaakt. Het gaat om een Canadese vrouw van Chinese afkomst.

4 uur geleden
VN-chef aangekomen in Syrië voor eerste bezoek sinds 2009

DAMASCUS (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres is zaterdag aangekomen in Syrië. Het is het eerste bezoek van een secretaris-generaal van de Verenigde Naties aan het land sinds 2009. Dat was twee jaar voor het uitbreken van de Syrische burgeroorlog.

5 uur geleden