Duizenden mensen raakten besmet bij EK-finale in Londen
LONDEN (ANP/DPA) - Bij de halve finale en de finale van Engeland bij het EK voetbal deze zomer in Londen zijn duizenden mensen besmet geraakt met het coronavirus. Dat meldt de gezondheidsdienst Public Health England in vrijdag gepubliceerde cijfers over de twee wedstrijden van het Engels elftal op 7 en 11 juli op Wembley.
Bij de finale zijn er volgens de gezondheidsdienst in en om het stadion 2295 mensen aanwezig geweest die hoogstwaarschijnlijk besmettelijk waren. Nog eens 3404 mensen hebben een coronabesmetting opgelopen. Bij de halve finale van Engeland tegen Denemarken waren 375 toeschouwers aanwezig die besmettelijk waren en zijn 2092 mensen besmet geraakt.
Hoeveel mensen er precies in het stadion besmet zijn geraakt en hoe veel bij samenkomsten van toeschouwers buiten het stadion kon het ministerie van Sport niet zeggen. "Grote groepen mensen zonder kaartje zijn bij beide wedstrijden naar Wembley gekomen die waarschijnlijk aan de stijging van het aantal besmettingen hebben bijgedragen", liet het ministerie weten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
35 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
39 minuten geledenLORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft bij FC Volendam de tiende overwinning van het seizoen behaald. De ploeg van coach Danny Buijs won met 2-1 door treffers van Paul Gladon en Dimitrios Limnios. Robert Mühren scoorde nog voor de thuisploeg.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is in de eerste divisie naar de derde plaats gestegen. De Doetinchemmers wonnen voor eigen publiek met 2-1 van FC Dordrecht en passeerden daardoor Jong PSV en Willem II.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de derde plaats van Villarreal overgenomen. Het elftal van trainer Diego Simeone boekte zaterdag een kleine zege op Getafe: 1-0.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen NEC. De Volendamse middenvelder is niet helemaal fit en ontbreekt in de selectie van trainer Peter Bosz.
3 uur geleden