'Duizenden mensen op de vlucht voor strijd Syrië'
AZAZ (ANP/RTR) - De opmars van Syrische regeringstroepen in de provincie Idlib heeft geleid tot een nieuwe vluchtelingenstroom richting de Turkse grens. Vele duizenden mensen zoeken een veilig heenkomen, zeggen hulpverleners en getuigen.
Het in Groot-Brittannië gevestigde Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten zegt dat regeringstroepen sinds vrijdag 22 plaatsen hebben veroverd. Ook belegeren ze de strategisch belangrijke stad Maarat al-Numan. Een plaatselijke reddingswerker zegt dat daar de afgelopen dagen tientallen woningen zijn verwoest door beschietingen.
Het regime van de Syrische leider Bashar al-Assad heeft met Russische steun de afgelopen jaren veel terrein heroverd op opstandelingen. Idlib en aangrenzende gebieden zijn het laatste bolwerk van overwegend jihadistische rebellen die nog vechten tegen de regering.
In het noordwestelijke gebied bevinden zich ook veel vluchtelingen uit andere delen van Syrië. Een getuige zegt dat maandag duizenden mensen zijn gevlucht uit de plaatsen Ariha en Saraqib in Idlib. Dat leidde tot files richting gebieden bij de Turkse grens. In Turkije bevinden zich al meer dan 3 miljoen Syrische vluchtelingen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese strijdkrachten hebben eind vorig jaar in het geheim zo'n tweehonderd Russische militairen een training gegeven. Dat meldt persbureau Reuters, dat zich baseert op informatie van Europese inlichtingendiensten en de overeenkomst tussen Rusland en China. Sommige van die militairen zouden later betrokken zijn geweest bij de strijd in Oekraïne.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Duitse oud-bondskanselier Angela Merkel heeft in Straatsburg de Europese Orde van Verdienste in ontvangst genomen. Ze kreeg een staande ovatie in het Europees Parlement voordat ze het EU-erelintje kreeg opgespeld.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Thailand stopt met een maatregel die bedoeld was om meer toeristen te trekken. Het kabinet heeft besloten de regeling voor visumvrij reizen voor bezoeken van maximaal zestig dagen te schrappen. Dit besluit treft vakantiegangers uit Nederland en 92 andere landen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich zegt te hebben vernomen dat het Internationaal Strafhof (ICC) verzoekt om zijn aanhouding. Het in het Verenigd Koninkrijk gevestigde Middle East Eye meldde maandag op basis van anonieme bronnen dat het verzoek zou zijn gedaan om vermeende misdaden tegen de menselijkheid, gepleegd in de bezette Westelijke Jordaanoever.
3 uur geledenABNUB (ANP/AFP) - Bij een schietpartij in het Egyptische Abnub zijn zeker acht mensen omgekomen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land dinsdag. Vijf anderen raakten gewond. Maandag opende een schutter daar vanuit een auto het vuur op ogenschijnlijk willekeurige voorbijgangers, waarna hij werd doodgeschoten door de politie. De dader zou psychiatrisch patiënt zijn. Staatskrant Al-Ahram schat het slachtoffertal hoger in, en noemt zeker tien doden en vijftien gewonden.
3 uur geledenMARMARIS (ANP/AFP) - Nog tien schepen van de hulpvloot voor Gaza zijn onderweg naar het Palestijnse gebied, meldt organisator Global Sumud Flotilla. Die verklaart dat Israël de 41 andere schepen heeft tegengehouden.
4 uur geledenMADRID (ANP) - In Spanje is een onderzoek ingesteld naar oud-premier José Zapatero. De voormalige premier wordt verdacht in een witwaszaak rond de staatssteun die Spanje in coronatijd uittrok voor het redden van de luchtvaartmaatschappij Plus Ultra. Zapatero wordt lidmaatschap van een criminele organisatie verweten. Ook wordt hij verdacht van beïnvloeding en valsheid in geschrifte. Daarnaast wordt dinsdag onderzoek gedaan bij onder meer zijn kantoor en zijn dochters bedrijf.
4 uur geleden