Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden mensen op de been voor jubileumeditie Leidens Ontzet

Duizenden mensen op de been voor jubileumeditie Leidens Ontzet

LEIDEN (ANP) - Het is al druk bij de viering van de jubileumeditie van Leidens Ontzet, meldt een woordvoerder van de gemeente. Donderdag worden 75.000 feestvierders verwacht. Het feest verloopt tot dusver "soepel en vriendelijk" en "lijkt drukker" dan andere edities.

De meeste Leidenaren zijn donderdag vrij, maar sommige mensen die buiten de stad werken, sluiten pas daarna aan bij het feest. De gemeentewoordvoerder verwacht dan ook dat het naarmate de avond vordert nog drukker wordt. Woensdag kwamen al 100.000 mensen naar Leiden om te vieren dat de stad 450 jaar geleden werd bevrijd uit de greep van de Spaanse bezetter. Op het hoogtepunt waren er 50.000 feestvierders tegelijk op de been. Volgens de woordvoerder was dat rond het optreden van dj en tevens Leidenaar Armin van Buuren.

De NS deelt ter gelegenheid gratis hutspot uit bij Leiden Centraal. Deze maaltijd wordt tijdens het Leidens Ontzet gegeten omdat na het vertrek van de Spanjaarden een pot werd gevonden met winterpeen, uien, vlees en pastinaak. Woensdag ging de 70 kilo hutspot op en donderdag is er weer eenzelfde voorraad voor de liefhebber. De hutspot kan tot 18.00 uur worden gehaald.

Koning Willem-Alexander is donderdag ook in Leiden. Hij kreeg bij zijn ontvangst een speciale 3 oktobersjaal. De koning studeerde zelf geschiedenis aan de Universiteit Leiden.

Meer uit Binnenland

Lijsttrekkers Moerdijk houden vast aan besluit opgeven dorp

ZEVENBERGEN (ANP) - De meeste partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Moerdijk staan nog achter het besluit om het dorp Moerdijk mogelijk op te geven. Het dorp zou plaats moeten maken voor uitbreiding van het haven- en industriegebied. Zeven van de tien lijsttrekkers zeiden tijdens een debat dat ze dit nog steeds als de beste optie zien. "Iedereen die vanavond zou beloven dat deze opgave wel weggaat en niet in Moerdijk zal landen, doet een valse belofte", aldus Danny Dingemans (VVD).

4 uur geleden
Verdachte verkrachtingen Goudswaard is dakloze uit Hoeksche Waard

GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.

8 uur geleden
Geen treinverkeer Sloterdijk-Schiphol door drie wisselstoringen

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.

10 uur geleden
Man (21) opgepakt voor schietincident winkelcentrum Arnhem

ARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.

11 uur geleden
OM gaat niet in hoger beroep in Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

11 uur geleden
Twee mannen (22) uit Arnhem aangehouden in sextortionzaak

ARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.

11 uur geleden
Eerder al resten gevonden op vindplaats voet vermiste tiener

BREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.

11 uur geleden