Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden mensen op de been voor jubileumeditie Leidens Ontzet

Duizenden mensen op de been voor jubileumeditie Leidens Ontzet

LEIDEN (ANP) - Het is al druk bij de viering van de jubileumeditie van Leidens Ontzet, meldt een woordvoerder van de gemeente. Donderdag worden 75.000 feestvierders verwacht. Het feest verloopt tot dusver "soepel en vriendelijk" en "lijkt drukker" dan andere edities.

De meeste Leidenaren zijn donderdag vrij, maar sommige mensen die buiten de stad werken, sluiten pas daarna aan bij het feest. De gemeentewoordvoerder verwacht dan ook dat het naarmate de avond vordert nog drukker wordt. Woensdag kwamen al 100.000 mensen naar Leiden om te vieren dat de stad 450 jaar geleden werd bevrijd uit de greep van de Spaanse bezetter. Op het hoogtepunt waren er 50.000 feestvierders tegelijk op de been. Volgens de woordvoerder was dat rond het optreden van dj en tevens Leidenaar Armin van Buuren.

De NS deelt ter gelegenheid gratis hutspot uit bij Leiden Centraal. Deze maaltijd wordt tijdens het Leidens Ontzet gegeten omdat na het vertrek van de Spanjaarden een pot werd gevonden met winterpeen, uien, vlees en pastinaak. Woensdag ging de 70 kilo hutspot op en donderdag is er weer eenzelfde voorraad voor de liefhebber. De hutspot kan tot 18.00 uur worden gehaald.

Koning Willem-Alexander is donderdag ook in Leiden. Hij kreeg bij zijn ontvangst een speciale 3 oktobersjaal. De koning studeerde zelf geschiedenis aan de Universiteit Leiden.

Meer uit Binnenland

Op diverse wegen ijsvorming in tunnels door krimpende voegen

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen in Nederland is gladheid ontstaan in of bij tunnels door opvriezing van water dat door de voegen lekt. Dat heeft te maken met de vrieskou, waardoor de voegen krimpen.

35 minuten geleden
Waterstoring Drachten voorbij, kraan kan weer open

DRACHTEN (ANP) - De storing in de watervoorziening in Drachten is voorbij. Waterbedrijf Vitens voert de druk geleidelijk weer op, zodat overal weer water uit de kraan komt, zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
Sprongetje van blijdschap in Winterswijk na 'jullie hebben hem'

WINTERSWIJK (ANP) - IJsmeester Hendrik van Prooijen heeft de jaarlijkse wedstrijd voor het organiseren van de eerste marathon op natuurijs van dit seizoen binnengehaald voor zijn Winterswijkse IJsvereniging (WIJV). Met zeker 35 millimeter is het ijs dik genoeg bevonden door schaatsbond KNSB. "Toen de man die de meting deed zei 'gefeliciteerd, jullie hebben hem', maakte ik wel een sprongetje hoor!"

2 uur geleden
Derde vogelgriepbesmetting in buurt van Limburgse Ysselsteyn

YSSELSTEYN (ANP) - Voor de derde keer in een week tijd is een besmetting met het vogelgriepvirus vastgesteld op een pluimveebedrijf in de buurt van de Limburgse plaatsen Ysselsteyn en Veulen, beide in de gemeente Venray. De drie bedrijven bevinden zich binnen 1 kilometer van elkaar.

3 uur geleden
Duizenden huishoudens zonder water in Drachten en omgeving

DRACHTEN (ANP) - In Drachten zitten duizenden mensen zonder water. In een hoofdleiding aan de Noorderhogeweg is een breuk ontstaan. Dat meldt Fryslân Veilig.

3 uur geleden
Eerste marathon op natuurijs vrijdagavond in Winterswijk

WINTERSWIJK (ANP) - De eerste natuurijsmarathon van dit seizoen vindt vrijdagavond plaats in Winterswijk. De vrouwen starten om 18.00 uur, de mannen om 19.30 uur, meldt de Winterswijkse IJsvereniging (WIJV).

4 uur geleden
Eerste officiële matige vorst deze winter: -5,5 graden in De Bilt

HOUTEN (ANP) - In De Bilt is de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag gedaald naar -5,5 graden. Daarmee is de eerste officiële matige vorst van het winterseizoen gemeten, meldt Weeronline. De laatste keer met matige vorst was op 17 februari. Het koelde toen in De Bilt af naar -5,2 graden.

5 uur geleden