Duizenden mensen op de been bij nieuwe protesten in Georgië
TBILISI (ANP/RTR) - Duizenden demonstranten hebben zich zaterdagavond verzameld in de Georgische hoofdstad Tbilisi tijdens nieuwe protesten tegen de regering om het afblazen van de onderhandelingen over toetreding tot de Europese Unie. Ze wierpen barricades op, gooiden ramen in en staken vuurwerk af buiten het parlement. De oproerpolitie zette waterkanonnen in en vuurde traangas af op de menigte.
Het gaat om de grootste protesten sinds de partij Georgische Droom vorige maand de verkiezingen won waarbij volgens de pro-EU-oppositie zou zijn gefraudeerd. Op een gegeven moment brak er een kleine brand uit in het parlementsgebouw, waarschijnlijk veroorzaakt door vuurwerk. Actievoerders verbrandden op de trappen van het gebouw een afbeelding van miljardair Bidzina Ivanishvili, de oprichter van de regeringspartij.
Demonstrant Tina Kupreishvili zei buiten bij het parlementsgebouw tegen Reuters dat ze wil dat Georgië zijn grondwettelijke verplichting nakomt om zich bij de EU aan te sluiten. "De mensen van Georgië proberen hun grondwet te beschermen, hun land en de staat te beschermen. En ze proberen onze regering te vertellen dat de rechtsstaat alles betekent."
Ook op andere plekken in Georgië wordt wederom gedemonstreerd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
15 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
3 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
4 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
4 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
10 uur geleden