Duizenden mensen op de been bij nieuwe protesten in Georgië
TBILISI (ANP/RTR) - Duizenden demonstranten hebben zich zaterdagavond verzameld in de Georgische hoofdstad Tbilisi tijdens nieuwe protesten tegen de regering om het afblazen van de onderhandelingen over toetreding tot de Europese Unie. Ze wierpen barricades op, gooiden ramen in en staken vuurwerk af buiten het parlement. De oproerpolitie zette waterkanonnen in en vuurde traangas af op de menigte.
Het gaat om de grootste protesten sinds de partij Georgische Droom vorige maand de verkiezingen won waarbij volgens de pro-EU-oppositie zou zijn gefraudeerd. Op een gegeven moment brak er een kleine brand uit in het parlementsgebouw, waarschijnlijk veroorzaakt door vuurwerk. Actievoerders verbrandden op de trappen van het gebouw een afbeelding van miljardair Bidzina Ivanishvili, de oprichter van de regeringspartij.
Demonstrant Tina Kupreishvili zei buiten bij het parlementsgebouw tegen Reuters dat ze wil dat Georgië zijn grondwettelijke verplichting nakomt om zich bij de EU aan te sluiten. "De mensen van Georgië proberen hun grondwet te beschermen, hun land en de staat te beschermen. En ze proberen onze regering te vertellen dat de rechtsstaat alles betekent."
Ook op andere plekken in Georgië wordt wederom gedemonstreerd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
5 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
16 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
17 uur geleden