Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden mensen op de been bij nieuwe protesten in Georgië

Duizenden mensen op de been bij nieuwe protesten in Georgië

TBILISI (ANP/RTR) - Duizenden demonstranten hebben zich zaterdagavond verzameld in de Georgische hoofdstad Tbilisi tijdens nieuwe protesten tegen de regering om het afblazen van de onderhandelingen over toetreding tot de Europese Unie. Ze wierpen barricades op, gooiden ramen in en staken vuurwerk af buiten het parlement. De oproerpolitie zette waterkanonnen in en vuurde traangas af op de menigte.

Het gaat om de grootste protesten sinds de partij Georgische Droom vorige maand de verkiezingen won waarbij volgens de pro-EU-oppositie zou zijn gefraudeerd. Op een gegeven moment brak er een kleine brand uit in het parlementsgebouw, waarschijnlijk veroorzaakt door vuurwerk. Actievoerders verbrandden op de trappen van het gebouw een afbeelding van miljardair Bidzina Ivanishvili, de oprichter van de regeringspartij.

Demonstrant Tina Kupreishvili zei buiten bij het parlementsgebouw tegen Reuters dat ze wil dat Georgië zijn grondwettelijke verplichting nakomt om zich bij de EU aan te sluiten. "De mensen van Georgië proberen hun grondwet te beschermen, hun land en de staat te beschermen. En ze proberen onze regering te vertellen dat de rechtsstaat alles betekent."

Ook op andere plekken in Georgië wordt wederom gedemonstreerd.

Meer uit Buitenland

Ministersoverleg Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije

ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.

1 uur geleden
Zelensky meldt defensieafspraken met Verenigde Arabische Emiraten

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed ⁠Al Nahyan van de Golfstaat.

2 uur geleden
Paus voor historisch bezoek in Monaco

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.

3 uur geleden
Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

SANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.

4 uur geleden
Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

5 uur geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

8 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

9 uur geleden