Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden mensen in Zuid-Spanje geëvacueerd vanwege bosbranden

Duizenden mensen in Zuid-Spanje geëvacueerd vanwege bosbranden

BENAHAVIS (ANP/RTR/DPA) - Meer dan 3000 mensen zijn in de toeristische regio Costa del Sol in Zuid-Spanje geëvacueerd vanwege een bosbrand die daar woensdagmiddag uitbrak. Hulpdiensten zijn massaal uitgerukt om de brand te bestrijden.

De brand begon op de hellingen van de Pujerra-berg en treft de gemeenten Benahavis, Pujerra en Juzcar. Temperaturen van boven de 30 graden Celsius en windsnelheden van 40 kilometer per uur wakkerden het vuur aan. Volgens brandweerdiensten verspreidde de brand zich op woensdag met een snelheid van zo'n 30 meter per minuut. Verwacht wordt dat de wind op donderdag wat gaat liggen, waardoor de brand zich minder snel zal gaan verspreiden.

Dezelfde bergketen werd in september ook al getroffen door een bosbrand. Toen werd in enkele dagen ongeveer 9000 hectare bos en struikgewas in de as gelegd. De inwoners van de regio hebben nu "weer een moeilijke nacht" meegemaakt, schreef de Spaanse premier Pedro Sánchez op Twitter. De politicus sprak zijn solidariteit uit met de getroffenen.

Meer uit Buitenland

Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

18 minuten geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

3 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

8 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

9 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

12 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

12 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

12 uur geleden