Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden mensen in Zuid-Spanje geëvacueerd vanwege bosbranden

Duizenden mensen in Zuid-Spanje geëvacueerd vanwege bosbranden

BENAHAVIS (ANP/RTR/DPA) - Meer dan 3000 mensen zijn in de toeristische regio Costa del Sol in Zuid-Spanje geëvacueerd vanwege een bosbrand die daar woensdagmiddag uitbrak. Hulpdiensten zijn massaal uitgerukt om de brand te bestrijden.

De brand begon op de hellingen van de Pujerra-berg en treft de gemeenten Benahavis, Pujerra en Juzcar. Temperaturen van boven de 30 graden Celsius en windsnelheden van 40 kilometer per uur wakkerden het vuur aan. Volgens brandweerdiensten verspreidde de brand zich op woensdag met een snelheid van zo'n 30 meter per minuut. Verwacht wordt dat de wind op donderdag wat gaat liggen, waardoor de brand zich minder snel zal gaan verspreiden.

Dezelfde bergketen werd in september ook al getroffen door een bosbrand. Toen werd in enkele dagen ongeveer 9000 hectare bos en struikgewas in de as gelegd. De inwoners van de regio hebben nu "weer een moeilijke nacht" meegemaakt, schreef de Spaanse premier Pedro Sánchez op Twitter. De politicus sprak zijn solidariteit uit met de getroffenen.

Meer uit Buitenland

Brussel verdeeld over fonds voor toegankelijkheid abortus

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.

15 minuten geleden
Iran arresteert bekende journaliste Elaheh Mohammadi

TRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.

55 minuten geleden
Ex-topman geheime dienst Sri Lanka opgepakt om bomaanslagen 2019

COLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.

1 uur geleden
EU zoekt driftig naar opties blokkade Hongarije te omzeilen

BRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.

2 uur geleden
Slachtoffers brand Crans-Montana krijgen elk bijna 55.000 euro

ZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat een eenmalige betaling van 50.000 Zwitserse frank (bijna 55.000 euro) doen aan zwaargewonde overlevenden en nabestaanden van de nieuwjaarsbrand in een bar in het skigebied Crans-Montana. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie velen ernstig.

2 uur geleden
Zelensky verwacht direct overleg met Rusland en VS begin maart

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat er in de eerste dagen van maart weer direct overleg is tussen zijn land, Rusland en de VS. De drie hebben al onderhandelingsrondes gehad in Abu Dhabi en Genève. Het is niet bekend waar de volgende ronde zou zijn.

2 uur geleden
Russische ambassade: Jetten maakt misstap met steun aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het is een misser van het kabinet-Jetten om dinsdag niet de dialoog met Rusland te hervatten, maar met een steunbetuiging voor Oekraïne te komen. Dat schrijft de Russische ambassade in Nederland op X. In het bericht zegt de ambassade dit signaal "te hebben genoteerd".

3 uur geleden