Duizenden mensen in Frankrijk de straat op bij '1 mei-protesten'
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Duizenden mensen zijn zaterdag in verschillende Franse steden de straat opgegaan voor '1 mei-protesten'. Betogers toonden ondanks nationale coronamaatregelen hun onvrede over onder meer de overheidsplannen om werkloosheidsuitkeringen aan te passen. In het land waren ruim 300 demonstraties gepland, onder meer in Parijs, Lyon, Nantes, Lille en Toulouse, met naar schatting in totaal 100.000 deelnemers.
Op veel plekken verliepen de demonstraties vreedzaam, maar in Lyon moest de politie optreden tegen ongeveer 200 mensen die met vuurwerk gooiden. 27 agenten raakten gewond, vijf mensen zijn opgepakt.
In Parijs waren 5000 agenten op de been. Zaterdagmiddag waren er al 34 mensen aangehouden. In zwart geklede extreemlinkse demonstranten probeerden een protestmars van vakbonden te blokkeren. De politie dreef hen met onder meer traangas en rubberen kogels uiteen toen ze ruiten van bankgebouwen ingooiden, afvalbakken in brand staken en dingen naar de agenten gooiden.
Dag van de Arbeid
De Dag van de Arbeid is traditioneel een dag van bijeenkomsten van linkse partijen en vakbonden. In Parijs werden demonstrerende vakbondsleden vergezeld door leden van de 'gele hesjes-beweging', de beweging die drie jaar geleden een reeks wekelijkse protesten tegen de overheid opzette. Ook medewerkers uit sectoren die hard zijn getroffen door de coronamaatregelen namen deel aan de acties.
De '1 mei-protesten' werden ook bijgewoond door de linkse politicus Jean-Luc Melenchon en de rechtse troef Marine le Pen, die beiden president Emmanuel Macron hopen te verslaan bij de presidentsverkiezingen volgend jaar.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
2 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
1 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
2 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
5 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
7 uur geleden