Duizenden mensen in de rij om afscheid te nemen van Constantijn
ATHENE (ANP) - Duizenden mensen staan maandagochtend in de rij voor de kleine kapel bij De Grote Metropolitaan, de kathedraal van het aartsbisdom Athene, om afscheid te nemen van de laatste Griekse koning, Constantijn II. Hij overleed op 10 januari op 82-jarige leeftijd.
Maandag is de uitvaart. Op video's op sociale media is te zien dat zich een lange rij heeft gevormd voor de kathedraal. Sommige mensen hebben bloemen of een Griekse vlag meegenomen.
Vanaf 06.00 uur lokale tijd gingen de deuren van de kapel open voor bezoekers. Volgens verscheidene media zouden er duizenden mensen in de rij staan: wellicht te veel om allemaal naar binnen te kunnen.
Europese koningshuizen
Constantijn werd geboren als prins van Griekenland en van Denemarken, maar in 1974 werd de monarchie in Griekenland afgeschaft. Onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix zijn bij de uitvaart.
Ook veel leden van andere Europese koningshuizen zijn in Athene aanwezig bij de uitvaart. Onder anderen de Spaanse koning en koningin, het Belgische en Zweedse koningspaar en de Deense koningin wonen de plechtigheid bij. Constantijn wordt na de dienst begraven op Tatoi, een voormalig landgoed van de Griekse koninklijke familie ten noorden van Athene.
De Griekse regering wilde geen staatsbegrafenis en zei eerder dat alleen de minister van Cultuur, Lona Mendonis, naar de begrafenis bij het voormalige zomerpaleis van Tatoi zou gaan. Maar volgens Griekse media woont nu ook vicepremier Panagiotis Pikrammenos namens de regering de uitvaartplechtigheid bij.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
6 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.
7 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
9 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.
10 uur geleden