Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden mensen in de rij om afscheid te nemen van Constantijn

Duizenden mensen in de rij om afscheid te nemen van Constantijn

ATHENE (ANP) - Duizenden mensen staan maandagochtend in de rij voor de kleine kapel bij De Grote Metropolitaan, de kathedraal van het aartsbisdom Athene, om afscheid te nemen van de laatste Griekse koning, Constantijn II. Hij overleed op 10 januari op 82-jarige leeftijd.

Maandag is de uitvaart. Op video's op sociale media is te zien dat zich een lange rij heeft gevormd voor de kathedraal. Sommige mensen hebben bloemen of een Griekse vlag meegenomen.

Vanaf 06.00 uur lokale tijd gingen de deuren van de kapel open voor bezoekers. Volgens verscheidene media zouden er duizenden mensen in de rij staan: wellicht te veel om allemaal naar binnen te kunnen.

Europese koningshuizen

Constantijn werd geboren als prins van Griekenland en van Denemarken, maar in 1974 werd de monarchie in Griekenland afgeschaft. Onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix zijn bij de uitvaart.

Ook veel leden van andere Europese koningshuizen zijn in Athene aanwezig bij de uitvaart. Onder anderen de Spaanse koning en koningin, het Belgische en Zweedse koningspaar en de Deense koningin wonen de plechtigheid bij. Constantijn wordt na de dienst begraven op Tatoi, een voormalig landgoed van de Griekse koninklijke familie ten noorden van Athene.

De Griekse regering wilde geen staatsbegrafenis en zei eerder dat alleen de minister van Cultuur, Lona Mendonis, naar de begrafenis bij het voormalige zomerpaleis van Tatoi zou gaan. Maar volgens Griekse media woont nu ook vicepremier Panagiotis Pikrammenos namens de regering de uitvaartplechtigheid bij.

Meer uit Buitenland

VS vinden het niet nodig dat Rubio bij NAVO-overleg is

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.

10 minuten geleden
Trump trekt verkiezingen Honduras in twijfel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.

3 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A

3 uur geleden
Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

5 uur geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

7 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

11 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

13 uur geleden