Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden mensen doen mee aan Dry January: een maand geen alcohol

Duizenden mensen doen mee aan Dry January: een maand geen alcohol

DEN HAAG (ANP) - Met het nieuwe jaar begint woensdag ook weer Dry January. Het is een maand waarin wereldwijd mensen zich voornemen om de hele maand geen alcohol te drinken. In Nederland doen mensen dan vaak mee aan de campagne IkPas. Duizenden mensen hebben zich al aangemeld, laat een woordvoerder weten.

"Gemiddeld zien we dat 25 procent van de Nederlanders een alcoholpauze inlast", zegt een woordvoerder van IkPas. "Maar niet iedereen schrijft zich bij ons in." IkPas is een campagne om bewustzijn te creëren over de gewoonte om alcohol te drinken. Mensen kunnen het hele jaar besluiten een tijd 'te passen' voor alcohol.

Dan zijn er ook nog mensen die besluiten om minder te drinken in januari, vertelt de woordvoerder. Soms wordt dat ook wel 'Damp January' genoemd, wat letterlijk vertaald neerkomt op een 'vochtige januari'. "Het belangrijkste is bewust bezig zijn met de rol van alcohol in je leven", vindt de zegsvrouw. "We juichen alle vormen van minder alcohol drinken toe. Wel zeggen we dat je de meeste gezondheidseffecten zult merken bij een volledige maand niet drinken."

Dry January is ontstaan in het Verenigd Koninkrijk. Het idee is dat deelnemers kunnen ervaren wat een maand geen alcohol met ze doet. Zo stelt IkPas dat mensen vaak beter slapen, zich energieker voelen en gewicht verliezen. Ook zeggen deelnemers zich mentaal scherper en fitter te voelen.

Meer uit Binnenland

Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

2 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

5 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

6 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

8 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

8 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

10 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

14 uur geleden