Duizenden mensen doen mee aan Dry January: een maand geen alcohol
DEN HAAG (ANP) - Met het nieuwe jaar begint woensdag ook weer Dry January. Het is een maand waarin wereldwijd mensen zich voornemen om de hele maand geen alcohol te drinken. In Nederland doen mensen dan vaak mee aan de campagne IkPas. Duizenden mensen hebben zich al aangemeld, laat een woordvoerder weten.
"Gemiddeld zien we dat 25 procent van de Nederlanders een alcoholpauze inlast", zegt een woordvoerder van IkPas. "Maar niet iedereen schrijft zich bij ons in." IkPas is een campagne om bewustzijn te creëren over de gewoonte om alcohol te drinken. Mensen kunnen het hele jaar besluiten een tijd 'te passen' voor alcohol.
Dan zijn er ook nog mensen die besluiten om minder te drinken in januari, vertelt de woordvoerder. Soms wordt dat ook wel 'Damp January' genoemd, wat letterlijk vertaald neerkomt op een 'vochtige januari'. "Het belangrijkste is bewust bezig zijn met de rol van alcohol in je leven", vindt de zegsvrouw. "We juichen alle vormen van minder alcohol drinken toe. Wel zeggen we dat je de meeste gezondheidseffecten zult merken bij een volledige maand niet drinken."
Dry January is ontstaan in het Verenigd Koninkrijk. Het idee is dat deelnemers kunnen ervaren wat een maand geen alcohol met ze doet. Zo stelt IkPas dat mensen vaak beter slapen, zich energieker voelen en gewicht verliezen. Ook zeggen deelnemers zich mentaal scherper en fitter te voelen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
6 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
9 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
17 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
19 uur geleden