Duizenden mensen doen mee aan Dry January: een maand geen alcohol
DEN HAAG (ANP) - Met het nieuwe jaar begint woensdag ook weer Dry January. Het is een maand waarin wereldwijd mensen zich voornemen om de hele maand geen alcohol te drinken. In Nederland doen mensen dan vaak mee aan de campagne IkPas. Duizenden mensen hebben zich al aangemeld, laat een woordvoerder weten.
"Gemiddeld zien we dat 25 procent van de Nederlanders een alcoholpauze inlast", zegt een woordvoerder van IkPas. "Maar niet iedereen schrijft zich bij ons in." IkPas is een campagne om bewustzijn te creëren over de gewoonte om alcohol te drinken. Mensen kunnen het hele jaar besluiten een tijd 'te passen' voor alcohol.
Dan zijn er ook nog mensen die besluiten om minder te drinken in januari, vertelt de woordvoerder. Soms wordt dat ook wel 'Damp January' genoemd, wat letterlijk vertaald neerkomt op een 'vochtige januari'. "Het belangrijkste is bewust bezig zijn met de rol van alcohol in je leven", vindt de zegsvrouw. "We juichen alle vormen van minder alcohol drinken toe. Wel zeggen we dat je de meeste gezondheidseffecten zult merken bij een volledige maand niet drinken."
Dry January is ontstaan in het Verenigd Koninkrijk. Het idee is dat deelnemers kunnen ervaren wat een maand geen alcohol met ze doet. Zo stelt IkPas dat mensen vaak beter slapen, zich energieker voelen en gewicht verliezen. Ook zeggen deelnemers zich mentaal scherper en fitter te voelen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
11 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
12 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
14 uur geleden