Duizenden mensen bij protest tegen verbreding A27 Amelisweerd
UTRECHT (ANP) - Op het Domplein in Utrecht hebben duizenden mensen zaterdagmiddag gedemonstreerd tegen de voorgenomen verbreding van de A27 bij landgoed Amelisweerd. Volgens de organisatie van het protest waren er ongeveer 4000 mensen op de been.
Verschillende bewonersgroepen en milieuorganisaties, waaronder de Vrienden van Amelisweerd en Extinction Rebellion Utrecht organiseerden de demonstratie in Utrecht. Onder anderen cabaretier Vincent Bijlo sprak de aanwezigen toe.
De organisatie is blij met de opkomst. "Dit laat zien hoe belangrijk Amelisweerd is voor Utrecht en omgeving. Er moet een einde komen aan het asfalt-denken dat heel schadelijk is en vermeende fileproblemen niet oplost", stelde Anneke Wensing van actiegroep Amelisweerd niet Geasfalteerd.
Veiliger
Er wordt al decennia gesproken over de verbreding van de A27 bij Amelisweerd. Aanleiding voor het protest van zaterdag was dat minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) onlangs een alternatief plan afwees dat de provincie en gemeente Utrecht en omliggende gemeenten hadden opgesteld om de doorstroming op de snelweg te verbeteren. In dat plan zou het niet nodig zijn om bomen te kappen.
Madlener wil echter vasthouden aan zijn eigen plan, herhaalde hij vrijdag. Volgens hem is de doorstroming in zijn plan veiliger dan in het alternatief en komen er meer bomen terug dan er worden gekapt. Komende week behandelt de Raad van State de bezwaren tegen het zogeheten tracébesluit A27/A12 Ring Utrecht.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Bij politieacties aan het einde van de ochtend op de snelwegen A73 en A76 zijn diverse aanhoudingen verricht. Die aanhoudingen houden verband met het lopende onderzoek naar de schietpartij in Overasselt, meldt de politie. Om hoeveel aanhoudingen het gaat, deelt de politie nog niet.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - "Dit geweld tolereren we niet", reageert justitieminister David van Weel op X op de schietpartij in Overasselt waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten. Op beelden die De Telegraaf heeft gepubliceerd is een grote groep bewapende mannen te zien die 's nachts door de plaats liep.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De twee agenten die eerder dinsdag gewond raakten bij de schietpartij in het Gelderse Overasselt zijn "gelukkig buiten levensgevaar", meldt de politie.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft een groot aantal aanhoudingen verricht in en rond Overasselt. Dinsdagochtend vond daar een schietpartij plaats waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het Gelderse Overasselt zijn veel hulpdiensten aanwezig. Het gaat om twee helikopters, ambulances en meerdere politieauto's die aan de rand van het dorp staan, is op beelden van een fotograaf ter plaatse te zien. Alle wegen zijn afgesloten, iedereen wordt tegengehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Er zijn veel politieagenten in kogelwerende vesten. Ook wordt er technisch onderzoek gedaan.
2 uur geledenWICKLOW (ANP) - Nederland doet dinsdag opnieuw een oproep aan EU-landen om zo snel en zo veel mogelijk Patriots aan Oekraïne ter beschikking te stellen. Dat zei staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie) voor het begin van de vergadering met EU-ministers van Defensie in Ierland. "Wat ons betreft, is er geen tijd te verliezen."
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Hoofdredacteur Joost Niemöller gaat weg bij omroep Ongehoord Nederland. De omroep laat op de website weten dat ON! en Niemöller hebben besloten de samenwerking per direct te beëindigen.
3 uur geleden