Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden mensen bij protest tegen verbreding A27 Amelisweerd

Duizenden mensen bij protest tegen verbreding A27 Amelisweerd

UTRECHT (ANP) - Op het Domplein in Utrecht hebben duizenden mensen zaterdagmiddag gedemonstreerd tegen de voorgenomen verbreding van de A27 bij landgoed Amelisweerd. Volgens de organisatie van het protest waren er ongeveer 4000 mensen op de been.

Verschillende bewonersgroepen en milieuorganisaties, waaronder de Vrienden van Amelisweerd en Extinction Rebellion Utrecht organiseerden de demonstratie in Utrecht. Onder anderen cabaretier Vincent Bijlo sprak de aanwezigen toe.

De organisatie is blij met de opkomst. "Dit laat zien hoe belangrijk Amelisweerd is voor Utrecht en omgeving. Er moet een einde komen aan het asfalt-denken dat heel schadelijk is en vermeende fileproblemen niet oplost", stelde Anneke Wensing van actiegroep Amelisweerd niet Geasfalteerd.

Veiliger

Er wordt al decennia gesproken over de verbreding van de A27 bij Amelisweerd. Aanleiding voor het protest van zaterdag was dat minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) onlangs een alternatief plan afwees dat de provincie en gemeente Utrecht en omliggende gemeenten hadden opgesteld om de doorstroming op de snelweg te verbeteren. In dat plan zou het niet nodig zijn om bomen te kappen.

Madlener wil echter vasthouden aan zijn eigen plan, herhaalde hij vrijdag. Volgens hem is de doorstroming in zijn plan veiliger dan in het alternatief en komen er meer bomen terug dan er worden gekapt. Komende week behandelt de Raad van State de bezwaren tegen het zogeheten tracébesluit A27/A12 Ring Utrecht.

Meer uit Binnenland

Nabestaanden model Ivana Smit verliezen schadevergoedingszaak

KUALA LUMPUR (ANP) - Nabestaanden van het Nederlandse model Ivana Smit hebben in Maleisië een beroepsprocedure verloren over de toekenning van schadevergoeding. In juli vorig jaar had een Maleisische rechter nog schadevergoeding toegekend en geoordeeld dat het onderzoek naar Ivana's dood ernstig tekortschoot en onzorgvuldig is uitgevoerd. De autoriteiten in Maleisië gingen daartegen in hoger beroep en zijn woensdag in het gelijk gesteld.

8 minuten geleden
Nederlander vast in België voor aanslag met brandbom in Deurne

ANTWERPEN (ANP) - Een 22-jarige Nederlander zit vast in België voor mogelijke betrokkenheid bij een aanslag in Deurne bij Antwerpen. De man zou op 5 november vorig jaar even voor middernacht een brandbom tegen de voordeur van een woning in de Bosselaersstraat hebben gegooid.

12 minuten geleden
Opnieuw eenrichtingsverkeer voor scheepvaart op de Boven-IJssel

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat (RWS) heeft opnieuw eenrichtingsverkeer ingesteld voor de scheepvaart op de Boven-IJssel, tussen de IJsselkop en Zutphen. Volgens RWS is dit nodig vanwege de terugkerende lage waterstand. Het houdt in dat de binnenvaart alleen in stroomopwaartse richting mag varen. De maatregel is ingegaan om 09.00 uur.

15 minuten geleden
VWOV: helft werknemers wil meedoen aan staking streekvervoer

DEN HAAG (ANP) - De helft van de werknemers in het streekvervoer is woensdag bereid om mee te doen met de aangekondigde staking. Dat meldt werkgeversorganisatie VWOV. Een woordvoerster stelt daarbij dat de verschillen per regio wel groot zijn. De 50 procent stakingsbereidheid is volgens haar een landelijk gemiddelde.

1 uur geleden
NIOD: seksueel geweld tegen vrouwen om relatie met Duitser na WO2

AMSTERDAM (ANP) - Vrouwen die tijdens de bezetting een relatie met een Duitser hadden, of van collaboratie werden verdacht, hadden na de oorlog te maken met ernstig seksueel geweld. Dit blijkt volgens het Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies (NIOD) uit verhoorverslagen uit 1950 van een onderzoek voor de Parlementaire Enquête Regeringsbeleid 1940-1945.

1 uur geleden
Arriva: geen treinen in Limburg, nauwelijks bussen in Brabant

HEERENVEEN (ANP) - Door de staking in het openbaar vervoer rijden er woensdag geen treinen van Arriva in de provincie Limburg. In de provincie Noord-Brabant rijdt ongeveer 15 procent van de bussen, verwacht de vervoerder.

3 uur geleden
Onderzoek: ook vorig jaar aten Nederlanders minder vlees

WAGENINGEN (ANP) - Ook vorig jaar aten Nederlanders minder vlees, melden onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR). Met name varkensvlees werd minder gegeten. Het eten van rundvlees daalde licht. Kip werd daarentegen iets meer gegeten. WUR houdt sinds 2005 de vleesconsumptie van Nederlanders bij.

3 uur geleden