Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden mensen bij protest tegen verbreding A27 Amelisweerd

Duizenden mensen bij protest tegen verbreding A27 Amelisweerd

UTRECHT (ANP) - Op het Domplein in Utrecht hebben duizenden mensen zaterdagmiddag gedemonstreerd tegen de voorgenomen verbreding van de A27 bij landgoed Amelisweerd. Volgens de organisatie van het protest waren er ongeveer 4000 mensen op de been.

Verschillende bewonersgroepen en milieuorganisaties, waaronder de Vrienden van Amelisweerd en Extinction Rebellion Utrecht organiseerden de demonstratie in Utrecht. Onder anderen cabaretier Vincent Bijlo sprak de aanwezigen toe.

De organisatie is blij met de opkomst. "Dit laat zien hoe belangrijk Amelisweerd is voor Utrecht en omgeving. Er moet een einde komen aan het asfalt-denken dat heel schadelijk is en vermeende fileproblemen niet oplost", stelde Anneke Wensing van actiegroep Amelisweerd niet Geasfalteerd.

Veiliger

Er wordt al decennia gesproken over de verbreding van de A27 bij Amelisweerd. Aanleiding voor het protest van zaterdag was dat minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) onlangs een alternatief plan afwees dat de provincie en gemeente Utrecht en omliggende gemeenten hadden opgesteld om de doorstroming op de snelweg te verbeteren. In dat plan zou het niet nodig zijn om bomen te kappen.

Madlener wil echter vasthouden aan zijn eigen plan, herhaalde hij vrijdag. Volgens hem is de doorstroming in zijn plan veiliger dan in het alternatief en komen er meer bomen terug dan er worden gekapt. Komende week behandelt de Raad van State de bezwaren tegen het zogeheten tracébesluit A27/A12 Ring Utrecht.

Meer uit Binnenland

Politiek schaart zich achter het Internationaal Strafhof

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen scharen zich achter het Internationaal Strafhof (ICC) waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd. "Dit is het moment voor Europa om het internationaal recht voluit te verdedigen. Want oorlogsmisdadigers mogen nooit, nooit, nooit vrijuit gaan, ook niet onder Amerikaanse druk", reageert Jan Paternotte (D66).

37 minuten geleden
Schrijver Frank Martinus Arion geëerd met steen in De Nieuwe Kerk

AMSTERDAM (ANP) - In De Nieuwe Kerk in Amsterdam is een gedenksteen onthuld voor schrijver Frank Martinus Arion. De zogeheten schrijverssteen werd onthuld door Errold Bishop, gevolmachtigd minister van Curaçao in Nederland. Ook familie van de auteur was erbij.

2 uur geleden
Oproep VNG aan gemeenten: bied asielzoekers snel noodopvang

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) roept haar leden op om "op korte termijn (nood)opvang aan te bieden" voor asielzoekers. In de nacht van donderdag op vrijdag hebben enkele tientallen mensen buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen, omdat zowel binnen als bij de nachtopvang geen plek voor ze was. De vereniging noemt dat schrijnend.

4 uur geleden
Grote schade aan Topsport Amsterdam na brand Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Het hoofdkantoor van Topsport Amsterdam, de organisatie die olympische en nationale topsporters ondersteunt, moet op zoek naar een nieuwe kantoorruimte. De brand van donderdagnacht in de kruipruimte van het Olympisch Stadion heeft zoveel schade achtergelaten dat het kantoor onbruikbaar is, laat de organisatie in een statement weten. De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht.

4 uur geleden
Landelijke inleveractie vuurwerk levert meer dan 7500 kilo op

DEN HAAG (ANP) - Bij de eerste landelijke campagne om vuurwerk in te leveren hebben mensen ongeveer 7650 kilo vuurwerk weggebracht. Het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft dat bekendgemaakt, na het sluiten van het 35e en laatste inleverpunt vrijdag in Hoorn.

4 uur geleden
Koning ontvangt voorzitter van Internationaal Strafhof op paleis

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft vrijdag op Huis ten Bosch een ontmoeting gehad met rechter Tomoko Akane, de voorzitter van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Wat de koning en Akane tijdens de ontvangst hebben besproken, is niet bekendgemaakt.

5 uur geleden
Kabinet schetst mantelzorgbeleid zonder concrete maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende jaren de positie van mantelzorgers verder verbeteren. Maar in de vrijdag gepresenteerde Mantelzorgagenda blijven concrete maatregelen uit.

5 uur geleden