Duizenden mensen bij protest tegen verbreding A27 Amelisweerd
UTRECHT (ANP) - Op het Domplein in Utrecht hebben duizenden mensen zaterdagmiddag gedemonstreerd tegen de voorgenomen verbreding van de A27 bij landgoed Amelisweerd. Volgens de organisatie van het protest waren er ongeveer 4000 mensen op de been.
Verschillende bewonersgroepen en milieuorganisaties, waaronder de Vrienden van Amelisweerd en Extinction Rebellion Utrecht organiseerden de demonstratie in Utrecht. Onder anderen cabaretier Vincent Bijlo sprak de aanwezigen toe.
De organisatie is blij met de opkomst. "Dit laat zien hoe belangrijk Amelisweerd is voor Utrecht en omgeving. Er moet een einde komen aan het asfalt-denken dat heel schadelijk is en vermeende fileproblemen niet oplost", stelde Anneke Wensing van actiegroep Amelisweerd niet Geasfalteerd.
Veiliger
Er wordt al decennia gesproken over de verbreding van de A27 bij Amelisweerd. Aanleiding voor het protest van zaterdag was dat minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) onlangs een alternatief plan afwees dat de provincie en gemeente Utrecht en omliggende gemeenten hadden opgesteld om de doorstroming op de snelweg te verbeteren. In dat plan zou het niet nodig zijn om bomen te kappen.
Madlener wil echter vasthouden aan zijn eigen plan, herhaalde hij vrijdag. Volgens hem is de doorstroming in zijn plan veiliger dan in het alternatief en komen er meer bomen terug dan er worden gekapt. Komende week behandelt de Raad van State de bezwaren tegen het zogeheten tracébesluit A27/A12 Ring Utrecht.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De politie is met veel eenheden naar een Nijmeegse woonwijk gegaan na een melding van schoten. De politie heeft geen aanwijzingen dat er daadwerkelijk is geschoten, maar is "deze dagen extra alert op dergelijke meldingen".
45 minuten geledenNIJKERK (ANP) - Rijkswaterstaat kan de veiligheid van de constructie van de Hardenbergerbrug bij het Gelderse Nijkerk niet garanderen. Daarom blijft de brug waar de A28 overheen gaat gesloten voor herstelwerkzaamheden. Wanneer die afgerond zijn en de brug weer toegankelijk is voor verkeer, kan Rijkswaterstaat nog niet zeggen.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Tijdens zoekacties heeft de politie maandag opnieuw meerdere vuurwapens aangetroffen in Overasselt. Vorige week in de nacht van maandag op dinsdag liep een groep van tientallen gewapende mannen door de Gelderse plaats. Een 51-jarige beveiliger uit Wijchen werd doodgeschoten en twee agenten raakten gewond.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een agent die begin dit jaar een vrouw schopte tijdens een conflict bij station Utrecht Centraal, wordt daar niet voor vervolgd. Volgens het Openbaar Ministerie was het geweld rechtmatig, omdat de vrouw niet luisterde naar de agent en zich verzette tegen haar aanhouding. Daarom komt er geen strafrechtelijk onderzoek.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De plotselinge afsluiting van de Hardenbergerbrug bij Nijkerk kost de transportsector dagelijks ongeveer 1 miljoen euro, schat branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN). De brug is een essentiële verbinding voor het goederenvervoer van en naar Noord-Nederland, stelt TLN. De brug is uit voorzorg gesloten na een inspectie en blijft nog zeker 48 uur dicht, meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat.
6 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde doet opnieuw een beroep op het Rijk om te zorgen voor een passende opvang voor asielzoekers. "Het is inhumaan dat mensen die bescherming zoeken in Nederland noodgedwongen buiten moeten verblijven", zegt de gemeente, waar het aanmeldcentrum in Ter Apel onder valt.
6 uur geledenEERBEEK (ANP) - De vrouw die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van haar 12-jarige zoon in Eerbeek blijft veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald. De verdachte werd maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank. Het Openbaar Ministerie verdenkt de moeder ervan haar 12-jarige zoon om het leven te hebben gebracht.
6 uur geleden