Duizenden mensen bij protest tegen verbreding A27 Amelisweerd
UTRECHT (ANP) - Op het Domplein in Utrecht hebben duizenden mensen zaterdagmiddag gedemonstreerd tegen de voorgenomen verbreding van de A27 bij landgoed Amelisweerd. Volgens de organisatie van het protest waren er ongeveer 4000 mensen op de been.
Verschillende bewonersgroepen en milieuorganisaties, waaronder de Vrienden van Amelisweerd en Extinction Rebellion Utrecht organiseerden de demonstratie in Utrecht. Onder anderen cabaretier Vincent Bijlo sprak de aanwezigen toe.
De organisatie is blij met de opkomst. "Dit laat zien hoe belangrijk Amelisweerd is voor Utrecht en omgeving. Er moet een einde komen aan het asfalt-denken dat heel schadelijk is en vermeende fileproblemen niet oplost", stelde Anneke Wensing van actiegroep Amelisweerd niet Geasfalteerd.
Veiliger
Er wordt al decennia gesproken over de verbreding van de A27 bij Amelisweerd. Aanleiding voor het protest van zaterdag was dat minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) onlangs een alternatief plan afwees dat de provincie en gemeente Utrecht en omliggende gemeenten hadden opgesteld om de doorstroming op de snelweg te verbeteren. In dat plan zou het niet nodig zijn om bomen te kappen.
Madlener wil echter vasthouden aan zijn eigen plan, herhaalde hij vrijdag. Volgens hem is de doorstroming in zijn plan veiliger dan in het alternatief en komen er meer bomen terug dan er worden gekapt. Komende week behandelt de Raad van State de bezwaren tegen het zogeheten tracébesluit A27/A12 Ring Utrecht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Amsterdam is woensdag overleden nadat hij van een plezierjacht viel op het IJ. Na een grote zoekactie met duikers is het lichaam van de man gevonden, bevestigt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na berichtgeving door Het Parool. De krant meldt dat de politie uitgaat van een noodlottig ongeval.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - Het verkeer kan beide kanten van de Hardenbergerbrug weer gebruiken, meldt Rijkswaterstaat. Eerder ging de brug waar de A28 overheen loopt al in de richting van Utrecht open, maar nu is ook de richting Zwolle vrijgegeven.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - Het verkeer op de A28 kan weer richting Utrecht via de Hardenbergerbrug, meldt Rijkswaterstaat. De wegbeheerder heeft herstelwerkzaamheden aan die kant van de brug afgerond. Het vrijgeven van de rijrichting Zwolle duurt wat langer. "Daar wordt nog hard gewerkt aan het afbouwen van de verkeersmaatregelen", aldus Rijkswaterstaat.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Hardenbergerbrug gaat naar verwachting om middernacht weer open, meldt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) op X. De brug waar de snelweg A28 overheen gaat, is sinds maandag dicht vanwege spoedwerkzaamheden. Die zouden tot uiterlijk donderdagavond duren. Maar die werkzaamheden zijn eerder klaar dan verwacht, aldus de minister.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De kandidaat om het WK wielrennen in 2032 in Noord-Nederland te organiseren, kan 20 miljoen euro tegemoetzien vanuit het herstelprogramma Nij Begun. Daarmee komt het evenement in deze regio een grote stap dichterbij, meldt het fonds dat is ingesteld vanwege de schade door de aardbevingen in Groningen. De internationale wielerbond UCI moet nog wel een besluit nemen over de locatie. Dat gebeurt op 23 september.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringscommissaris Omgevingswet, Kars de Graaf, hekelt het wetsvoorstel van Defensie waardoor militairen makkelijker moeten kunnen oefenen. Die wet is helemaal niet nodig, zei hij woensdag in een gesprek met de Tweede Kamer.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De advocaten van de vier studenten uit Utrecht die worden vervolgd voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst' zijn boos dat de zaak is uitgesteld. Maandag zou de inhoudelijke behandeling starten bij de rechtbank in Utrecht. Maar woensdag werd bekend dat de zaak verplaatst wordt naar de rechtbank in Gelderland, omdat familie van een van de aangevers bij de rechtbank Utrecht werkt.
12 uur geleden