Duizenden mensen bij protest tegen verbreding A27 Amelisweerd
UTRECHT (ANP) - Op het Domplein in Utrecht hebben duizenden mensen zaterdagmiddag gedemonstreerd tegen de voorgenomen verbreding van de A27 bij landgoed Amelisweerd. Volgens de organisatie van het protest waren er ongeveer 4000 mensen op de been.
Verschillende bewonersgroepen en milieuorganisaties, waaronder de Vrienden van Amelisweerd en Extinction Rebellion Utrecht organiseerden de demonstratie in Utrecht. Onder anderen cabaretier Vincent Bijlo sprak de aanwezigen toe.
De organisatie is blij met de opkomst. "Dit laat zien hoe belangrijk Amelisweerd is voor Utrecht en omgeving. Er moet een einde komen aan het asfalt-denken dat heel schadelijk is en vermeende fileproblemen niet oplost", stelde Anneke Wensing van actiegroep Amelisweerd niet Geasfalteerd.
Veiliger
Er wordt al decennia gesproken over de verbreding van de A27 bij Amelisweerd. Aanleiding voor het protest van zaterdag was dat minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) onlangs een alternatief plan afwees dat de provincie en gemeente Utrecht en omliggende gemeenten hadden opgesteld om de doorstroming op de snelweg te verbeteren. In dat plan zou het niet nodig zijn om bomen te kappen.
Madlener wil echter vasthouden aan zijn eigen plan, herhaalde hij vrijdag. Volgens hem is de doorstroming in zijn plan veiliger dan in het alternatief en komen er meer bomen terug dan er worden gekapt. Komende week behandelt de Raad van State de bezwaren tegen het zogeheten tracébesluit A27/A12 Ring Utrecht.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen Hubert Bruls gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieuactiegroep Extinction Rebellion neemt de aankondiging dat snelwegblokkades voortaan mogelijk strafrechtelijk worden vervolgd voor kennisgeving aan. De organisatie zegt niet van plan te zijn om te stoppen met deze vorm van protest.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland stelt dat er "te weinig rekening gehouden was met de gevoeligheden" rond het fragment van Adolf Hitler in het onlineprogramma Let's Twist Again. Dat stelt algemeen directeur Peter Vlemmix. In het programma werd gezegd dat de Duitse dictator ook weleens gelijk had. De uitspraak werd gedaan in een discussie over zijn strijd tegen het globalisme.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een blokkade van snelwegen of het spoor zal in de regel strafrechtelijk worden opgetreden. Dat hebben burgemeesters, het Openbaar Ministerie, de korpschef van de politie en justitieminister David van Weel met elkaar afgesproken naar aanleiding van recente acties met trekkers bij boerendemonstraties. Achterin de file door een van die acties gebeurde een dodelijk ongeluk. De afspraak gaat over al het "gevaarzettend gedrag", dus ook langzaam rijden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is door de regen van de afgelopen week iets afgenomen. Daardoor nemen de effecten zoals verzilting op een aantal plaatsen af en kunnen enkele maatregelen geleidelijk worden afgebouwd, staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Het herstel van de waterstand kan wel nog weken tot maanden duren.
7 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Klaas Otto, oprichter van motorclub No Surrender, in een ontnemingsprocedure veroordeeld tot het betalen van ruim 1,6 miljoen euro aan de staat. Volgens de rechtbank heeft de 58-jarige Otto dit bedrag niet op legale manier verdiend.
9 uur geledenWEZEP (ANP) - Het is een dag na het ongeluk tussen een touringcar en een bestelbus op de A28 bij Wezep nog te vroeg om iets te zeggen over de toedracht van het ongeval. Het onderzoek daarnaar "kan weken tot maanden duren", meldt de politie.
9 uur geleden