Duizenden mensen bij protest in Parijs tegen hoge prijzen
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - In Parijs hebben zondag duizenden mensen gedemonstreerd tegen de stijgende kosten van levensonderhoud en het regeringsbeleid. De alliantie van linkse oppositiepartijen Nupes had opgeroepen tot een mars. Die werd geleid door Jean-Luc Mélenchon van de links-radicale partij LFI. De politie hield op voorhand rekening met 30.000 demonstranten. De organisatoren spreken van 140.000 aanwezigen, maar dat getal is niet bevestigd door de autoriteiten.
De linkse partijen proberen een protestbeweging op gang te krijgen tegen president Emmanuel Macron en diens aanpak van de stijgende kosten van levensonderhoud. In Frankrijk is behalve over de hoge inflatie ook onvrede over brandstoftekorten bij tankstations, die het gevolg zijn van stakingen bij olieraffinaderijen. Meerdere Franse vakbonden hebben dinsdag tot nationale stakingsdag uitgeroepen. Verwacht wordt dat onder meer de transportsector en het openbaar vervoer daar last van gaan krijgen.
Bij de mars in Parijs waren onder meer milieuactivisten en mensen in gele hesjes aanwezig, het symbool van de massale protesten tegen de overheid die in 2018 ontstonden. Heel veel mensen van verschillende politieke signatuur demonstreerden toen lange tijd vrijwel wekelijks tegen het beleid van Macron, in eerste instantie tegen de verhoging van de prijzen van benzine en diesel.
Volgens Franse media waren er zo'n 2000 politieagenten op de been. Er zou een aantal opstootjes zijn geweest, waarbij traangas werd ingezet. Ook zouden enkele winkelruiten zijn ingeslagen.
Meer uit Buitenland
ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
33 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
1 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.
4 uur geleden