Duizenden mensen bij protest in Parijs tegen hoge prijzen
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - In Parijs hebben zondag duizenden mensen gedemonstreerd tegen de stijgende kosten van levensonderhoud en het regeringsbeleid. De alliantie van linkse oppositiepartijen Nupes had opgeroepen tot een mars. Die werd geleid door Jean-Luc Mélenchon van de links-radicale partij LFI. De politie hield op voorhand rekening met 30.000 demonstranten. De organisatoren spreken van 140.000 aanwezigen, maar dat getal is niet bevestigd door de autoriteiten.
De linkse partijen proberen een protestbeweging op gang te krijgen tegen president Emmanuel Macron en diens aanpak van de stijgende kosten van levensonderhoud. In Frankrijk is behalve over de hoge inflatie ook onvrede over brandstoftekorten bij tankstations, die het gevolg zijn van stakingen bij olieraffinaderijen. Meerdere Franse vakbonden hebben dinsdag tot nationale stakingsdag uitgeroepen. Verwacht wordt dat onder meer de transportsector en het openbaar vervoer daar last van gaan krijgen.
Bij de mars in Parijs waren onder meer milieuactivisten en mensen in gele hesjes aanwezig, het symbool van de massale protesten tegen de overheid die in 2018 ontstonden. Heel veel mensen van verschillende politieke signatuur demonstreerden toen lange tijd vrijwel wekelijks tegen het beleid van Macron, in eerste instantie tegen de verhoging van de prijzen van benzine en diesel.
Volgens Franse media waren er zo'n 2000 politieagenten op de been. Er zou een aantal opstootjes zijn geweest, waarbij traangas werd ingezet. Ook zouden enkele winkelruiten zijn ingeslagen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft met de Iraanse president Masoud Pezeshkian gesproken. Hij heeft daarbij de aanvallen op infrastructuur in het Midden-Oosten veroordeeld en beklemtoond dat de scheepvaart moet worden gevrijwaard van de oorlogshandelingen. De strategisch gelegen Straat van Hormuz tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan is vrijwel gesloten als gevolg van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.
4 uur geledenCANTERBURY (ANP) - Het aantal gevallen van meningitis bij een uitbraak in het Britse graafschap Kent is opgelopen naar 34, meldt de Britse gezondheidsautoriteit. Het ministerie van Volksgezondheid noemde de uitbraak eerder "ongekend". Twee studenten kwamen recent om het leven.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse nucleaire installatie Natanz is getroffen door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Hierbij zouden volgens het land geen radioactieve materialen zijn vrijgekomen. Iran meldde begin maart ook dat de kerncentrale was getroffen.
5 uur geledenTSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.
12 uur geleden