Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden mensen bij protest in Parijs tegen hoge prijzen

Duizenden mensen bij protest in Parijs tegen hoge prijzen

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - In Parijs hebben zondag duizenden mensen gedemonstreerd tegen de stijgende kosten van levensonderhoud en het regeringsbeleid. De alliantie van linkse oppositiepartijen Nupes had opgeroepen tot een mars. Die werd geleid door Jean-Luc Mélenchon van de links-radicale partij LFI. De politie hield op voorhand rekening met 30.000 demonstranten. De organisatoren spreken van 140.000 aanwezigen, maar dat getal is niet bevestigd door de autoriteiten.

De linkse partijen proberen een protestbeweging op gang te krijgen tegen president Emmanuel Macron en diens aanpak van de stijgende kosten van levensonderhoud. In Frankrijk is behalve over de hoge inflatie ook onvrede over brandstoftekorten bij tankstations, die het gevolg zijn van stakingen bij olieraffinaderijen. Meerdere Franse vakbonden hebben dinsdag tot nationale stakingsdag uitgeroepen. Verwacht wordt dat onder meer de transportsector en het openbaar vervoer daar last van gaan krijgen.

Bij de mars in Parijs waren onder meer milieuactivisten en mensen in gele hesjes aanwezig, het symbool van de massale protesten tegen de overheid die in 2018 ontstonden. Heel veel mensen van verschillende politieke signatuur demonstreerden toen lange tijd vrijwel wekelijks tegen het beleid van Macron, in eerste instantie tegen de verhoging van de prijzen van benzine en diesel.

Volgens Franse media waren er zo'n 2000 politieagenten op de been. Er zou een aantal opstootjes zijn geweest, waarbij traangas werd ingezet. Ook zouden enkele winkelruiten zijn ingeslagen.

Meer uit Buitenland

Oudste gorilla ter wereld viert 69e verjaardag in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.

44 minuten geleden
Trump verwijdert AI-afbeelding van hem als Jezus na kritiek

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.

45 minuten geleden
Iran waarschuwt voor escalatie energiecrisis door blokkade VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.

46 minuten geleden
Pakistan: pogingen voor akkoord tussen VS en Iran gaan door

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.

1 uur geleden
Noorwegen heropent 15 jaar na aanslag Breivik regeringsgebouwen

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.

2 uur geleden
Trump dreigt met aanvallen op schepen Iran die blokkade negeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.

2 uur geleden
Magyar doet handreiking naar Oekraïne en Europa

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.

3 uur geleden