Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden mensen beginnen aan protestmars door Amsterdam

Duizenden mensen beginnen aan protestmars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De duizenden mensen die zich zaterdagmiddag verzamelden op de Dam in Amsterdam zijn begonnen aan een protestmars door de hoofdstad. Zij doen dit omdat ze het niet eens zijn met het kabinet.

"Na één jaar van het huidige kabinet is het duidelijker dan ooit: extreemrechts is niet geïnteresseerd in echte oplossingen. In plaats daarvan wijzen ze zondebokken aan die er niets mee te maken hebben: migranten, moslims, trans mensen en demonstranten", aldus de organisatie van De Straat Op.

De demonstranten lopen een tocht van 4,3 kilometer langs het Muntplein, de Vijzelgracht en het Frederiksplein om vervolgens via de Utrechtsestraat op de Dam terug te keren. Aan de demonstratie doen 240 organisaties mee, waaronder Dolle Mina, Homomonument, Milieudefensie, Stichting Bootvluchteling en TivoliVredenburg.

Om 12.00 uur verzamelden verschillende lhbtiqa+-organisaties zoals Foundation Erwin Olaf, Café Saarein, Roze Filmdagen en de Regenboog Groep zich bij het Homomonument in Amsterdam. Zij vertrokken vanaf daar naar de Dam om zich aan te sluiten bij De Straat Op.

Meer uit Binnenland

Vrouw gewond na schietincident in woning Amsterdam-Zuidoost

AMSTERDAM (ANP) - Bij een schietincident in een woning aan de Nieuwlandhof in Amsterdam-Zuidoost is zaterdagmiddag een vrouw gewond geraakt. Een politiewoordvoerster zegt dat de vrouw met een schotwond is gevonden in de portiek van de woning. Ze zou zijn beschoten in de woning.

20 minuten geleden
Duizenden lopen protestmars tegen 'verdeel-en-heerspolitiek'

AMSTERDAM (ANP) - Vele duizenden mensen deden zaterdag mee aan een protestmars door Amsterdam. Deze werd georganiseerd omdat de demonstranten het niet eens zijn met het kabinet. De organisatie De Straat Op spreekt van 15.000 deelnemers die "zich verzetten tegen de verdeel-en-heerspolitiek van dit kabinet".

1 uur geleden
Wegwerkzaamheden A1 bij Amsterdam dag eerder klaar

AMSTERDAM (ANP) - De wegwerkzaamheden aan de A1 tussen knooppunt Watergraafsmeer en Diemen zijn een dag eerder klaar dan gepland. De snelweg tussen beide knooppunten gaat zondag om 05.00 uur weer open, kondigt Rijkswaterstaat aan.

3 uur geleden
Duizenden mensen op Dam voor betoging tegen kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam voor een betoging tegen het kabinet. De organisatie van De Straat Op meldt er "genoeg" van te hebben dat "extreemrechtse angstzaaiers en populisten de politieke agenda bepalen. Zij bedreigen wat vanzelfsprekend zou moeten zijn: een betaalbaar huis, een leefbare wereld, gelijke rechten voor iedereen en een open democratie. Kortom: onze burgerrechten."

5 uur geleden
Ontvoerde Jeffrey en Emma worden woensdag herdacht in Beerta

BEERTA (ANP) - De ontvoerde kinderen Jeffrey en Emma worden woensdagavond herdacht tijdens een herdenkingstocht in Beerta, meldt een woordvoerder van Namens de Familie. De tocht is volgens haar geïnitieerd door de familie, die ondersteuning krijgt van de gemeenten Oldambt en Eemsdelta.

1 dag geleden
Kabinet wil behalve vliegbasis ook nieuwe kazerne in Flevoland

DEN HAAG (ANP) - Behalve een vliegbasis voor F-35 gevechtsvliegtuigen op Lelystad Airport krijgt Flevoland ook een nieuwe kazerne bij Zeewolde. Dat staat in de uitbreidingsplannen van Defensie. Verder komt er nieuwe munitieopslag in Staphorst en in het Friese Kollumerwaard. En de activiteiten op vliegbasis Deelen bij Arnhem worden flink opgeschroefd.

1 dag geleden
Vindicat verbreekt banden met dispuut na incident met brandwonden

GRONINGEN (ANP) - De Groningse studentenvereniging Vindicat heeft de banden verbroken met het dispuut TYR nadat een ouderejaars met een "gloeiend voorwerp" brandwonden had veroorzaakt bij tien eerstejaarsleden. Eén slachtoffer had brandwonden in het gezicht.

1 dag geleden