Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden lopen mars in Rotterdam uit protest tegen coronaregels

Duizenden lopen mars in Rotterdam uit protest tegen coronaregels

ROTTERDAM (ANP) - Vanaf de Binnenrotte in Rotterdam zijn ondanks het onstuimige weer enkele duizenden demonstranten begonnen aan de Mars voor de verbinding, een protest tegen de coronamaatregelen van de overheid. Kort voor het vertrek toonden de actievoerders een spandoek met daarop de tekst "minder repressie, meer zorg." Een trekker en vrachtwagen gaan voorop in de stoet.

De politie legt tijdens het protest vier uur lang het werk neer, omdat het kabinet niet tegemoet wil komen aan de eisen voor een nieuwe politie-cao. Toch zijn er enkele tientallen agenten aanwezig "om te handhaven en toezicht te houden".

De gemeente verwachtte aanvankelijk 15.000 deelnemers bij de protestmars, maar door het slechte weer zijn dat er beduidend minder. Vooraf is aan de deelnemers gevraagd zich warm te kleden en attent te zijn op harde windstoten bij het passeren van de Willemsbrug en Erasmusbrug.

Nederland in Verzet

De protestmars is een initiatief van de actiegroep Nederland in Verzet. Die groep organiseerde ook demonstraties tegen het kabinetsbeleid in Amsterdam en in andere plaatsen.

Het stadsbestuur gaf toestemming voor het protest omdat de gemeente, het Openbaar Ministerie en de politie ervan uitgaan dat de openbare orde voldoende kan worden gehandhaafd.

Politie-inzet is er ook rond de wedstrijd tussen Feyenoord en Sparta in de Kuip, die om 12.15 uur is begonnen. In de Kuip zijn 16.000 mensen aanwezig bij de Rotterdamse derby. Dat is, vanwege de coronaregels, slechts een derde van de toeschouwerscapaciteit van het stadion.

Meer uit Binnenland

Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

4 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

4 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

8 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

8 uur geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

9 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

9 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

10 uur geleden