Duizenden Londense buschauffeurs gaan staken om loonconflict
LONDEN (ANP/RTR) - Duizenden buschauffeurs in Londen en het nabijgelegen Kent gaan binnenkort staken wegens een loonconflict, heeft vakbond Unite bekendgemaakt.
Meer dan 2000 chauffeurs van busbedrijf Arriva leggen vanaf 4 oktober in Londen het werk neer. In Kent gaan 600 medewerkers van hetzelfde bedrijf op 30 september staken. Volgens Unite worden de lonen van de werknemers uitgehold. "Het bedrijf moet terugkeren naar de onderhandelingstafel met een aanbod dat voldoet aan de redelijke verwachtingen van de werknemers", zegt een vakbondsbestuurder.
De plannen komen nadat spoorwegarbeiders van verschillende spoorwegbedrijven in heel het land zeiden dat ze begin oktober zouden staken.
Unite zegt dat de staking door Londense buschauffeurs ononderbroken zal doorgaan totdat het geschil is opgelost. In Groot-Brittannië zijn de afgelopen tijd in uiteenlopende sectoren stakingen uitgebroken wegens geschillen over loon en arbeidsvoorwaarden. Dat hangt samen met de verslechterende economische crisis in het land.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
6 uur geledenDRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
8 uur geleden