Duizenden Londense buschauffeurs gaan staken om loonconflict
LONDEN (ANP/RTR) - Duizenden buschauffeurs in Londen en het nabijgelegen Kent gaan binnenkort staken wegens een loonconflict, heeft vakbond Unite bekendgemaakt.
Meer dan 2000 chauffeurs van busbedrijf Arriva leggen vanaf 4 oktober in Londen het werk neer. In Kent gaan 600 medewerkers van hetzelfde bedrijf op 30 september staken. Volgens Unite worden de lonen van de werknemers uitgehold. "Het bedrijf moet terugkeren naar de onderhandelingstafel met een aanbod dat voldoet aan de redelijke verwachtingen van de werknemers", zegt een vakbondsbestuurder.
De plannen komen nadat spoorwegarbeiders van verschillende spoorwegbedrijven in heel het land zeiden dat ze begin oktober zouden staken.
Unite zegt dat de staking door Londense buschauffeurs ononderbroken zal doorgaan totdat het geschil is opgelost. In Groot-Brittannië zijn de afgelopen tijd in uiteenlopende sectoren stakingen uitgebroken wegens geschillen over loon en arbeidsvoorwaarden. Dat hangt samen met de verslechterende economische crisis in het land.
Meer uit Financieel
REYNOLDSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Lingerieconcern Victoria's Secret heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Daarmee lijkt topvrouw Hillary Super voortgang te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk. Zij richt zich met Victoria's Secret meer op de verkoop van bh's en het merk PINK, dat gericht is op jongere shoppers.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer tweehonderd vluchten op Brussels Airport gaan niet door vanwege de staking bij luchtverkeersleider Skeyes, meldt persbureau Belga. Eerder werd bekend dat door de acties tussen 14.00 uur en 21.00 uur geen vluchten plaatsvinden van en naar België.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De aangekondigde stakingen bij de zuivelindustrie gaan dinsdagavond van start. Dat meldt vakbond FNV. Werknemers leggen het werk vanaf 22.00 uur neer bij vestigingen van FrieslandCampina in Meppel en Beilen. Woensdagochtend volgt ook een vestiging in Nuenen. De stakingen duren tot woensdagavond 22.00 uur.
56 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.
3 uur geleden