Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Duizenden leegstaande winkels kunnen woningen worden'

'Duizenden leegstaande winkels kunnen woningen worden'

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden leegstaande winkels in Nederland kunnen worden omgebouwd tot woningen. Dat stelt vastgoedadviseur Colliers International in een rapport over de vastgoedmarkt. In de zeventig grootste steden zijn daar volgens het bedrijf tot tienduizend winkelruimtes geschikt voor.

In veel steden worden al langer gebouwen omgebouwd naar woningen, maar dan gaat het vooral om kantoorruimtes en andere bedrijfspanden. Tegelijkertijd staat in veel steden zo'n tien procent van de winkels in het centrum leeg en door de coronacrisis is de overstap naar online winkelen versneld.

Volgens Colliers is dat met name in middelgrote steden een probleem. Bovendien zal de leegstand naar verwachting toenemen en dalen de winkelhuren daardoor al, wat ombouw aantrekkelijker maakt. Eigenaren van winkelpanden zitten soms nog wel vast aan een lening of hypotheek op een pand, die afgesloten is op basis van een hoge waarde van het pand, en zullen moeten beseffen dat ombouw een goede kans biedt, meent de vastgoedadviseur.

In steden als Eindhoven, Maastricht, Den Haag en Rotterdam is relatief veel leegstand en ook veel behoefte aan woningen. Dat geldt ook voor kleinere steden als Rijswijk, Almere en Amersfoort. Niet alle steden kunnen volgens Colliers profiteren. Zo heeft Delft nauwelijks leegstand, maar wel veel vraag naar woningen. Sittard heeft juist het omgekeerde probleem. Daar staan wel veel winkels leeg, maar is de vraag naar woningen niet zo groot.

Ondanks dat leegstand slecht is voor de aantrekkelijkheid van binnensteden, is ombouw van winkelruimte tot woningen nog wel ingewikkeld. De leegstaande winkels liggen doorgaans verspreid door de stad en hebben niet altijd praktische afmetingen of vormen. Daarnaast zijn winkels vaak in handen van verscheidene eigenaren, wat veel overleg noodzakelijk maakt, en moeten bestemmingsplannen aangepast worden.

Meer uit Financieel

Belastingdienst kreeg eerste aangifte al na dik 2 minuten binnen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.

6 minuten geleden
Hackers plaatsen opnieuw gestolen klantdata Odido op internet

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.

2 uur geleden
Belastingdienst verwacht drukke eerste dag aangifteseizoen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.

4 uur geleden
FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

15 uur geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

15 uur geleden
Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

16 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

17 uur geleden