Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Duizenden leegstaande winkels kunnen woningen worden'

'Duizenden leegstaande winkels kunnen woningen worden'

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden leegstaande winkels in Nederland kunnen worden omgebouwd tot woningen. Dat stelt vastgoedadviseur Colliers International in een rapport over de vastgoedmarkt. In de zeventig grootste steden zijn daar volgens het bedrijf tot tienduizend winkelruimtes geschikt voor.

In veel steden worden al langer gebouwen omgebouwd naar woningen, maar dan gaat het vooral om kantoorruimtes en andere bedrijfspanden. Tegelijkertijd staat in veel steden zo'n tien procent van de winkels in het centrum leeg en door de coronacrisis is de overstap naar online winkelen versneld.

Volgens Colliers is dat met name in middelgrote steden een probleem. Bovendien zal de leegstand naar verwachting toenemen en dalen de winkelhuren daardoor al, wat ombouw aantrekkelijker maakt. Eigenaren van winkelpanden zitten soms nog wel vast aan een lening of hypotheek op een pand, die afgesloten is op basis van een hoge waarde van het pand, en zullen moeten beseffen dat ombouw een goede kans biedt, meent de vastgoedadviseur.

In steden als Eindhoven, Maastricht, Den Haag en Rotterdam is relatief veel leegstand en ook veel behoefte aan woningen. Dat geldt ook voor kleinere steden als Rijswijk, Almere en Amersfoort. Niet alle steden kunnen volgens Colliers profiteren. Zo heeft Delft nauwelijks leegstand, maar wel veel vraag naar woningen. Sittard heeft juist het omgekeerde probleem. Daar staan wel veel winkels leeg, maar is de vraag naar woningen niet zo groot.

Ondanks dat leegstand slecht is voor de aantrekkelijkheid van binnensteden, is ombouw van winkelruimte tot woningen nog wel ingewikkeld. De leegstaande winkels liggen doorgaans verspreid door de stad en hebben niet altijd praktische afmetingen of vormen. Daarnaast zijn winkels vaak in handen van verscheidene eigenaren, wat veel overleg noodzakelijk maakt, en moeten bestemmingsplannen aangepast worden.

Meer uit Financieel

Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

1 uur geleden
ING merkt dat klanten willen bezuinigen door hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.

1 uur geleden
Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

3 uur geleden
Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

4 uur geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

6 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

8 uur geleden