Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden kerstmannen rennen voor vulkaanslachtoffers door Madrid

Duizenden kerstmannen rennen voor vulkaanslachtoffers door Madrid

MADRID (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben in Madrid verkleed als kerstman meegedaan aan een hardloopactie voor La Palma, een Canarisch eiland dat al maanden wordt geteisterd door een vulkaanuitbarsting. Op beelden is te zien dat de straten van de Spaanse hoofdstad rood kleuren door de enorme stoet deelnemers.

De hardlopers renden onder meer over de Paseo de la Castellana, een belangrijke straat in Madrid. Deelnemers droegen naast rode pakken en mutsen vaak ook mondkapjes. "Je moet proberen voorzichtig te zijn, vooral nu het bijna Kerstmis is", legde een deelneemster uit.

De kerstmannenloop moet geld opleveren voor gedupeerden op La Palma. Op dat Canarische Eiland barstte in september een vulkaan uit. Sindsdien zijn duizenden gebouwen verwoest en op grote schaal inwoners geëvacueerd. Inmiddels lijkt het ergste achter de rug te zijn. De autoriteiten hopen voor de kerst te kunnen verklaren dat de eruptie voorbij is.

Meer uit Buitenland

Machado: heb Trump mijn Nobelprijs aangeboden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.

53 minuten geleden
Venezuela: niet bang voor diplomatieke confrontatie met VS

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.

1 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado vol lof over ontmoeting met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.

2 uur geleden
VS blijven azen op Groenland ondanks Europese militairen

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.

3 uur geleden
Witte Huis: Iran schort 800 executies op onder druk van Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.

3 uur geleden
NY Times: Israël ontmoedigde Amerikaanse aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.

3 uur geleden
Trump komt met initiatief om zorgkosten burger omlaag te krijgen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.

4 uur geleden