Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden Japanners verzamelen zich om Olympisch Stadion

Duizenden Japanners verzamelen zich om Olympisch Stadion

TOKIO (ANP) - Duizenden Japanners hebben zich verzameld rond het Olympisch Stadion in Tokio, waar de Olympische Spelen worden geopend. Langs de weg die om het stadion loopt, staan ondanks de coronamaatregelen vele belangstellenden dicht bij elkaar. Vermoedelijk willen zij buiten toch iets meekrijgen van de ceremonie en een glimp opvangen van de olympische vlam, die tijdens de opening aankomt in het stadion.

Er zijn ook tientallen Japanners die luidkeels protesteren tegen het doorgaan van de Spelen. Ze roepen leuzen die zijn gericht tegen het Internationaal Olympisch Comité (IOC) en tegen de Spelen. De politie is paraat, maar grijpt niet in. In het stadion zijn de protesten duidelijk hoorbaar.

De openingsceremonie wordt in een vrijwel leeg stadion gehouden, met alleen hoogwaardigheidsbekleders en journalisten op de tribunes. Het stadion, dat plaats biedt aan bijna 70.000 mensen, is grotendeels leeg. Vanwege het coronavirus zijn alle sportevenementen in Tokio zonder publiek.

Moment stilte

Aan het begin van de openingsceremonie werd na de binnenkomst van de Japanse keizer Naruhito en IOC-voorzitter Thomas Bach een moment stilte gehouden. Niet alleen voor de slachtoffers van het coronavirus, maar ook ter nagedachtenis aan de elf Israëlische sporters die tijdens de Spelen van 1972 in München werden vermoord door Palestijnse terroristen. De families van de overledenen hadden het IOC al vaak verzocht om tijdens een openingsceremonie een minuut stilte te houden. Lang tevergeefs, maar vrijdag in Tokio gebeurde dat alsnog.

De regisseurs hebben de ceremonie vrij sober gehouden in verband met de pandemie waar de wereld al bijna 1,5 jaar mee te maken heeft. Desondanks knalde er tijdens de opening ook regelmatig vuurwerk vanaf het dak van het stadion de lucht in.

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

11 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

15 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

1 dag geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 dagen geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden