Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden Italianen protesteren tegen coronapas

Duizenden Italianen protesteren tegen coronapas

ROME (ANP/AFP) - Duizenden Italianen hebben zaterdag in het hele land geprotesteerd tegen aanscherping van de coronaregels. Vanaf 6 augustus hebben Italianen een speciale pas nodig om tal van openbare gelegenheden binnen te komen. Voor zeker tachtig steden waren zaterdag demonstraties aangekondigd op sociale media.

De demonstranten die in onder meer Rome, Milaan, Turijn en Napels de straat op gingen, keerden zich tegen deze in hun ogen te verstrekkende maatregelen, die ongevaccineerde mensen te veel zouden beperken in hun vrijheid. De zogenoemde groene pas geeft aan dat iemand gevaccineerd, onlangs getest of genezen is van Covid-19. De pas is vereist om een restaurant, bar, sportschool, stadion, bioscoop of museum binnen te mogen.

Met de nieuwe maatregel wil de Italiaanse regering de snelle toename van het aantal coronabesmettingen de kop indrukken. Zaterdag meldde het land 5.000 nieuwe besmettingen.

Bijna 55 procent van de bevolking boven 12 jaar is volledig gevaccineerd. De aankondiging van de coronapas spoorde veel Italianen aan zich te laten vaccineren: het aantal prikafspraken liep in korte tijd sterk op.

Ook in Frankrijk demonstreerden zaterdag duizenden mensen tegen beperkingen in de strijd tegen corona. Bezoekers van Franse musea, bioscopen en evenementenlocaties moeten sinds woensdag bewijs laten zien dat ze zijn gevaccineerd tegen het coronavirus of negatief zijn getest.

Meer uit Buitenland

Ook koetsiers gewond bij schietpartij in Krakau

KRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.

32 minuten geleden
Schade in Saudische hoofdstad gemeld na nieuwe aanvallen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.

1 uur geleden
Vrouw uit VS met 'leeg' kenteken krijgt 40.000 dollar aan boetes

NEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.

1 uur geleden
Tientallen gewonden door aardbeving in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.

1 uur geleden
Paus roept jongeren in Uruguay op te trouwen en gezin te stichten

MONTEVIDEO (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft jongeren in Uruguay zaterdag opgeroepen te trouwen en kinderen te krijgen. "Durf de stap te zetten door te trouwen en een gezin te stichten. Wees niet bang voor 'voor altijd'!", zei hij tijdens een gebedswake in het Centenario-stadion in hoofdstad Montevideo.

4 uur geleden
Zeker 360 aanhoudingen bij protesten in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag zeker 360 mensen aangehouden, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. In verschillende steden werd voor het vierde weekend op rij geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten van levensonderhoud en de staat van het onderwijs.

8 uur geleden
Trump zegt UFC-baas als nieuwe woordvoerder Witte Huis te willen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op Truth Social dat hij de rol van nieuwe woordvoerder van het Witte Huis heeft aangeboden aan Dana White, baas van de Ultimate Fighting Championship (UFC), de belangrijkste bond voor mixed martial arts (MMA).

8 uur geleden