Duizenden Italianen protesteren tegen coronapas
ROME (ANP/AFP) - Duizenden Italianen hebben zaterdag in het hele land geprotesteerd tegen aanscherping van de coronaregels. Vanaf 6 augustus hebben Italianen een speciale pas nodig om tal van openbare gelegenheden binnen te komen. Voor zeker tachtig steden waren zaterdag demonstraties aangekondigd op sociale media.
De demonstranten die in onder meer Rome, Milaan, Turijn en Napels de straat op gingen, keerden zich tegen deze in hun ogen te verstrekkende maatregelen, die ongevaccineerde mensen te veel zouden beperken in hun vrijheid. De zogenoemde groene pas geeft aan dat iemand gevaccineerd, onlangs getest of genezen is van Covid-19. De pas is vereist om een restaurant, bar, sportschool, stadion, bioscoop of museum binnen te mogen.
Met de nieuwe maatregel wil de Italiaanse regering de snelle toename van het aantal coronabesmettingen de kop indrukken. Zaterdag meldde het land 5.000 nieuwe besmettingen.
Bijna 55 procent van de bevolking boven 12 jaar is volledig gevaccineerd. De aankondiging van de coronapas spoorde veel Italianen aan zich te laten vaccineren: het aantal prikafspraken liep in korte tijd sterk op.
Ook in Frankrijk demonstreerden zaterdag duizenden mensen tegen beperkingen in de strijd tegen corona. Bezoekers van Franse musea, bioscopen en evenementenlocaties moeten sinds woensdag bewijs laten zien dat ze zijn gevaccineerd tegen het coronavirus of negatief zijn getest.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - Bij de brand op een militaire basis in Canada in de nacht van zaterdag op zondag zijn vier militairen omgekomen. Dat meldt premier Mark Carney tijdens een persmoment in Ottawa. Tientallen anderen raakten zwaargewond. Een aantal noemde hij niet.
16 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een alliantie van Venezolaanse oppositiepartijen heeft zondag de in ballingschap levende Nobelprijswinnares voor de Vrede, Maria Corina Machado, bevestigd als haar leider.
32 minuten geledenWAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Na enige tijd van onderbreking krijgt Kyiv weer inlichtingen van de Verenigde Staten. Dat zei president Volodymyr Zelensky zondag tegen de Amerikaanse zender NBC. Volgens de Oekraïense leider zouden de VS het delen van inlichtingen korte tijd hebben "geblokkeerd", waardoor Kyiv praktisch niet in staat was zich te beschermen tegen inkomende ballistische raketten.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Nadat zaterdag op grote schaal rellen waren uitgebroken in Parijs en de rest van Frankrijk, zijn zondag opnieuw mensen samengekomen in het centrum van de Franse hoofdstad. Op Place de la République, waar zaterdag protesten ook escaleerden, hebben ordediensten traangas ingezet en enkele arrestaties verricht, meldt Le Parisien.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is voor het eerst sinds zijn longoperatie van afgelopen week weer in functie verschenen. Traditiegetrouw ging hij voor in het zogenoemde angelusgebed vanuit een raam in het Vaticaan, ten overstaan van een volgestroomd Sint-Pietersplein.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."
8 uur geleden