Duizenden Italianen horen Zelenski aan in Florence
FLORENCE (ANP/RTR) - Duizenden Italianen hebben zich zaterdag in Florence verzameld om de Oekraïense bevolking steun te betuigen en hun afkeer te tonen van oorlog die is ontstaan door de Russische invasie. De Oekraïense president Volodimir Zelenski deed zijn zegje via een videoverbinding.
Het plein voor de Santa Croce-basiliek was een zee van regenboog-vredesvlaggen met daartussen het blauw-geel van Oekraïne. Zelenski verscheen op een groot scherm met de mededeling dat zijn land "24 uur per dag" wordt gebombardeerd. De doelwitten zijn scholen, ziekenhuizen, woonwijken en "zelfs kerken, zelfs pleinen zoals die van jullie", aldus de president.
Zelenski herhaalde, vertaald door een tolk, dat tot dusver 79 kinderen om het leven zijn gekomen door het oorlogsgeweld en zei dat Europa niet mag vergeten wat er dezer dagen gebeurt in zijn land. De demonstratie was georganiseerd door de burgemeester van Florence, Dario Nardella. Hij is tevens voorzitter van het netwerk Eurocities waarvan meer dan 200 steden uit 38 landen deel uitmaken.
In Frankrijk toonden naar schatting 10.000 mensen, verspreid over het land, hun medeleven met de Oekraïners. In Parijs gingen ongeveer duizend demonstranten de straat op, velen getooid met blauw-gele badges, sommigen met borden met de oproep Russisch gas te boycotten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
7 uur geleden