Duizenden Italianen horen Zelenski aan in Florence
FLORENCE (ANP/RTR) - Duizenden Italianen hebben zich zaterdag in Florence verzameld om de Oekraïense bevolking steun te betuigen en hun afkeer te tonen van oorlog die is ontstaan door de Russische invasie. De Oekraïense president Volodimir Zelenski deed zijn zegje via een videoverbinding.
Het plein voor de Santa Croce-basiliek was een zee van regenboog-vredesvlaggen met daartussen het blauw-geel van Oekraïne. Zelenski verscheen op een groot scherm met de mededeling dat zijn land "24 uur per dag" wordt gebombardeerd. De doelwitten zijn scholen, ziekenhuizen, woonwijken en "zelfs kerken, zelfs pleinen zoals die van jullie", aldus de president.
Zelenski herhaalde, vertaald door een tolk, dat tot dusver 79 kinderen om het leven zijn gekomen door het oorlogsgeweld en zei dat Europa niet mag vergeten wat er dezer dagen gebeurt in zijn land. De demonstratie was georganiseerd door de burgemeester van Florence, Dario Nardella. Hij is tevens voorzitter van het netwerk Eurocities waarvan meer dan 200 steden uit 38 landen deel uitmaken.
In Frankrijk toonden naar schatting 10.000 mensen, verspreid over het land, hun medeleven met de Oekraïners. In Parijs gingen ongeveer duizend demonstranten de straat op, velen getooid met blauw-gele badges, sommigen met borden met de oproep Russisch gas te boycotten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.
4 uur geleden