Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden Israëli's op been tijdens regeringsprotest

Duizenden Israëli's op been tijdens regeringsprotest

TEL AVIV (ANP) - Duizenden Israëli's hebben zaterdagavond op het Rabinplein in Tel Aviv gedemonstreerd tegen de manier waarop de regering omgaat met de economische tegenspoed door het coronavirus. Ongeveer 300 agenten zijn ingezet om de openbare orde te waarborgen en de regels voor sociale afstand te bewaken, aldus de politie.

Veel demonstranten droegen gezichtsmaskers, maar hielden niet de verplichte twee meter afstand tot elkaar. Sommigen hadden spandoeken in het Hebreeuws met de tekst: "Laat ons ademen." Ze verwijzen daarmee naar de dood van George Floyd, de zwarte arrestant die stierf door politiegeweld.

De demonstratie werd gehouden door zelfstandigen, kleine bedrijven en groepen kunstenaars die boos zijn op de coronamaatregelen die ervoor zorgen dat ze niet of nauwelijks in hun levensonderhoud kunnen voorzien. Ook studentenvakbonden waren vertegenwoordigd, omdat veel jongeren eveneens de dupe zijn.

Israël kende vanaf medio maart een stringente lockdown, waardoor alleen personeel dat essentieel werd geacht mocht werken. Onder druk van bedrijven en de bevolking besloot de regering eind mei de beperkingen te versoepelen. Er kwam echter een twee coronagolf op gang, reden om de regels weer aan te scherpen.

Vrijdag registreerde het land een recordaantal nieuwe besmettingsgevallen binnen een etmaal: bijna 1500. Israël telt negen miljoen inwoners. Daarvan zijn er meer dan 37.000 besmet geraakt met coronavirus, meer dan 350 zijn gestorven aan de gevolgen daarvan.

Meer uit Buitenland

Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

2 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

2 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

2 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

9 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

9 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

11 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

16 uur geleden