Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden Israëliërs eisen vrijlating gijzelaars

Duizenden Israëliërs eisen vrijlating gijzelaars

TEL AVIV (ANP/RTR) - Duizenden Israëliërs hebben zaterdag gedemonstreerd bij het hoofdkwartier van de strijdkrachten in Tel Aviv. Ze eisten de onmiddellijke vrijlating van alle gijzelaars die nog in handen zijn van Hamas. Er waren ook mensen aanwezig, die Hamas afgelopen week liet gaan tijdens de afgekondigde wapenstilstand. Daaraan kwam vrijdag een eind.

Onder anderen Yelena Trupanov sprak de menigte toe. "Ik ben hier om jullie te bedanken, omdat ik zonder jullie hier niet zou zijn geweest. Nu moeten we mijn zoon Sasha nog terugbrengen, en alle anderen. Nu!" In andere plaatsen waren vergelijkbare betogingen. Daar werd tevens het aftreden geëist van premier Benjamin Netanyahu.

Hamas-kopstuk Saleh al-Arouri liet via de Arabische tv-zender Al Jazeera weten dat er van een nieuwe gevangenenruil geen sprake kan zijn zonder een nieuw bestand. Hij zei dat de gijzelaars die nog vastzitten militairen zijn en mannen die in dienst zijn geweest bij de Israëlische krijgsmacht. Zij mogen pas gaan na een staakt-het-vuren en vrijlating van alle Palestijnse gedetineerden. "Laat de oorlog zijn gang gaan. Dit besluit is definitief. Daarover sluiten we geen compromis."

Duivel

Netanyahu zei tijdens een persconferentie eens te meer dat het Israëlische leger doorgaat in Gaza totdat Hamas is uitgeschakeld en alle gijzelaars terug zijn. "We stellen alles in het werk om die missie te volbrengen. We willen er zeker van zijn dat Hamas nooit meer een bedreiging zal vormen voor ons en dat er vanuit Gaza geen groepsdreiging meer komt voor Israël. Ik zeg het klip-en-klaar: we gaan door met de oorlog totdat al onze doelen zijn bereikt."

Netanyahu verwelkomde de deal - "met de duivel" - die vorige week leidde tot de vrijlating van ruim honderd gijzelaars. "We hebben hen uit de duisternis in het licht gebracht", aldus de Israëlische minister-president, die zijn verdriet uitsprak over de omgekomen landgenoten en degenen die nog gevangen worden gehouden.

Meer uit Buitenland

Explosies te horen in delen van Israël, ook in Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.

19 minuten geleden
Trump: groot deel van Iraans leiderschap omgekomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens president Donald Trump is een groot deel van de Iraanse leiding omgekomen bij de gezamenlijke Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. "Een groot deel wel, ja. We weten niet alles, maar een groot deel wel. Het was een zeer krachtige aanval", zei hij zaterdag in een telefoongesprek met ABC News.

1 uur geleden
Israël: hoogste leider Khamenei van Iran is gedood

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.

2 uur geleden
Netanyahu: veel aanwijzingen dat Khamenei dood is

JERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.

2 uur geleden
Lokale media: dertig bommen op woning Khamenei gegooid

TEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.

2 uur geleden
Aanhangers regime Iran de straat op in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.

3 uur geleden
Rode Halve Maan: ruim 200 doden door aanvallen op Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.

4 uur geleden