Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden Israëliërs demonstreren tegen regering Netanyahu

Duizenden Israëliërs demonstreren tegen regering Netanyahu

JERUZALEM (ANP) - In Israël zijn duizenden mensen de straat opgegaan om te demonstreren tegen de regering van premier Benjamin Netanyahu. De betogers blokkeren een belangrijke toegangsweg naar Jeruzalem, berichten Israëlische media als The Jerusalem Post en Times of Israel. Ze demonstreren tegen het hervatten van de grootschalige aanvallen op de Gazastrook en het geplande ontslag van de topman van veiligheidsdienst Shin Bet.

"Het is tijd om een einde te maken aan deze waanzin voordat er niemand meer over is om te redden, voordat we geen land meer over hebben", citeert Times of Israel een van de protestleiders die de menigte toesprak. Er was een dag eerder ook al een grote demonstratie in Tel Aviv. Daaraan deden volgens Israëlische media tienduizenden mensen mee.

Het geplande ontslag van Shin Bet-topman Ronen Bar zorgt in Israël voor veel onrust. Netanyahu maakte afgelopen weekend duidelijk dat Bar zijn vertrouwen niet meer heeft en dat de veiligheidschef moet opstappen. Bar noemde het volgens Israëlische media ongepast dat de premier kennelijk "persoonlijke loyaliteit" verwacht. Hij zei dat de loyaliteit van de binnenlandse veiligheidsdienst in de eerste plaats ligt bij het volk van Israël.

Meer uit Buitenland

Zelensky: trilaterale ontmoeting Oekraïne-Rusland-VS in november

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.

31 minuten geleden
Exitpoll: Jotova wint eerste ronde Bulgaarse presidentsverkiezing

SOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.

1 uur geleden
Le Pen belooft harde aanpak criminaliteit bij begin campagne

ORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.

3 uur geleden
Nieuwe protesten in Tirana ondanks extra maatregelen

TIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.

4 uur geleden
Oppositieleider María Corina Machado aangekomen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is aangekomen in Venezuela. "Ik ben hier, bij jullie", schrijft de Nobelprijswinnares op X. Ze probeerde de afgelopen maanden vaker om terug te keren, maar volgens internationale media blokkeerden de Verenigde Staten dat.

4 uur geleden
Lula en Bolsonaro doen bij stemlokalen laatste oproep aan kiezers

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio 'Lula' da Silva en Flávio Bolsonaro hebben bij het uitbrengen van hun stem nog een keer een oproep gedaan aan de kiezers om op hen te stemmen. Beiden waarschuwden voor de gevolgen als de ander zondag de verkiezingen zou winnen.

5 uur geleden
Hoge opkomst bij vervroegde verkiezingen in Servië

BELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.

6 uur geleden