Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden in Midden-Oosten en Azië protesteren tegen Israël

Duizenden in Midden-Oosten en Azië protesteren tegen Israël

GAZA-STAD (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Duizenden mensen zijn in het Midden-Oosten en Azië de straat op gegaan om te demonstreren tegen de Israëlische bombardementen van de Gazastrook. De militante Palestijnse beweging Hamas had de islamitische wereldgemeenschap opgeroepen zich vrijdag te laten horen om de Israëlische operaties in Gaza te veroordelen.

In verschillende Pakistaanse steden als Karachi, Lahore, Pesjawar en hoofdstad Islamabad hadden duizenden mensen zich verzameld bij door politieke en religieuze partijen georganiseerde demonstraties. Daar werden ook Amerikaanse en Israëlische vlaggen verbrand. In de Afghaanse steden Kabul en Jalalabad woonden honderden mensen protesten bij die door de Taliban waren georganiseerd.

In Jordanië, een buurland van Israël, demonstreerden duizenden mensen in de hoofdstad Amman. Jordanië heeft een grote gemeenschap van Palestijnse vluchtelingen. De demonstranten was verboden naar de grens met Israël te trekken.

Hezbollah

In Libanon, eveneens een Israëlisch buurland, verzamelden zich duizenden mensen in de hoofdstad Beiroet. De demonstraties vonden in het bijzonder plaats in een buurt waar de sjiitische beweging Hezbollah actief is. Hezbollah is een bondgenoot van Hamas en is ook af en toe verwikkeld in vuurgevechten met de Israëlische krijgsmacht aan de zuidelijke grens van Libanon sinds de gevechten tussen Hamas en Israël.

In Irak protesteerden mensen tegen de Israëlische bombardementen en riepen demonstranten de Irakese overheid op om de relaties met Israël niet te normaliseren. In Iran organiseerde de overheid anti-Israël demonstraties. Teheran is een belangrijke bondgenoot van Hamas en een van de felste tegenstanders van de Israëlische staat.

Meer uit Buitenland

Presidentskandidaat Colombia gewond na aanslag

BOGOTA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse presidentskandidaat Miguel Uribe is zaterdag beschoten tijdens een campagne-evenement in hoofdstad Bogota. De 39-jarige rechtse oppositiesenator raakte volgens Colombiaanse media ernstig gewond.

18 minuten geleden
Opnieuw protesten in Los Angeles om aanhoudingen immigranten

LOS ANGELES (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Los Angeles zijn zaterdag opnieuw mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen aanhoudingen van immigranten door immigratiedienst ICE. Stephen Miller, een belangrijke adviseur van president Donald Trump, veroordeelde de protesten en noemde die een "opstand" tegen de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Vrouw steekt meerdere mensen in München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Een 30-jarige vrouw heeft in München zeker twee mensen neergestoken. Ze is door de politie neergeschoten en overleed later in het ziekenhuis aan haar verwondingen, bevestigt de politie.

5 uur geleden
Dode en gewonden door nieuwe Russische aanval op Charkiv

CHARKIV (ANP/DPA) - Rusland heeft opnieuw de Oost-Oekraïense stad Charkiv gebombardeerd. Daarbij is een 30-jarige vrouw gedood, meldt de gouverneur van de regio. President Volodymyr Zelensky zegt dat naast de dode ook meer dan veertig gewonden zijn gevallen.

6 uur geleden
Man rijdt met auto in op groep mensen in Duitse Passau

PASSAU (ANP/DPA) - In Passau in het zuidoosten van Duitsland is een man met zijn auto ingereden op een groep mensen. Vijf mensen zijn daarbij gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Niemand verkeert in levensgevaar. De politie sluit niet uit dat er opzet in het spel was.

7 uur geleden
Musk verwijdert Epstein-tweet over Trump

NEW YORK (ANP) - Miljardair Elon Musk heeft de tweet verwijderd waarin hij zei dat president Donald Trump voorkomt in de dossiers van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ook andere tweets zijn verwijderd.

8 uur geleden
Bulgaarse ouderen gered uit 'martelkamers' van illegale tehuizen

JAGODA (ANP) - Politie en sociaal werkers in Bulgarije hebben 75 zwaar verwaarloosde bejaarden aangetroffen in twee illegale tehuizen. Mensen waren vastgebonden aan bedden, werden verdoofd en geslagen, meldt het Bulgaarse ministerie van Binnenlandse Zaken, dat spreekt van "martelkamers". Vijf mensen zijn aangehouden.

8 uur geleden