Duizenden hiv-patiënten in Engeland verlost van dagelijkse pillen
LONDEN (ANP) - Duizenden patiënten met hiv hoeven in het Verenigd Koninkrijk niet meer dagelijks een medicijn te slikken om het virus te bestrijden. Er is een nieuwe "revolutionaire" behandelmethode goedgekeurd waardoor één injectie om de twee maanden tijd voldoende is. Naar schatting zullen 13.000 van de 100.000 hiv-patiënten in Groot-Brittannië hier profijt van hebben, schrijft de Britse krant The Guardian.
Het hiv-virus, dat het immuunsysteem aanvalt, kan aids veroorzaken als het onbehandeld blijft. De ziekte is ongeneeslijk, maar dankzij dagelijkse medicijnen kan het virus zo sterk worden onderdrukt dat er geen virusdeeltjes in het bloed meer vindbaar zijn. Deze behandeling bestaat al jaren en zorgt ervoor dat hiv-patiënten het virus niet meer kunnen overdragen aan anderen. Ook stelt het mensen met hiv in staat een normaal leven te leiden. Wel moeten hiv-geïnfecteerden dagelijks een of meerdere pillen slikken.
Dagelijks medicijnen slikken is door de goedkeuring van de Britse autoriteiten binnenkort niet meer nodig voor de groep patiënten bij wie het virus al lange tijd onderdrukt is. Succesvolle proeven laten zien dat zes injecties per jaar het virus net zo goed onderdrukken. Mogelijk hebben de injecties als bijkomend voordeel ook minder bijwerkingen.
"We hebben nog een lange weg te gaan op het gebied van voorlichting over hiv, maar de aankondiging van vandaag laat zien hoe ver we zijn gekomen sinds de epidemie van de jaren tachtig", vertelt Garry Brough van belangenorganisatie Positively UK aan de Britse krant. "Het is een enorme stap voorwaarts. Elke dag medicijnen moeten innemen kan voor sommige mensen fysiek, emotioneel en sociaal zwaar zijn."
Meer uit Buitenland
NIAGARA-ON-THE-LAKE (ANP/RTR) - Frankrijk maakt zich zorgen over de Amerikaanse militaire operaties in het Caribisch gebied omdat ze het internationaal recht schenden. Dat zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot in de marge van een top van de G7-buitenlandministers in Canada.
3 uur geledenBELÉM (ANP/RTR) - Demonstranten zijn met wapenstokken de locatie van de COP30 in het Braziliaanse Belém binnengedrongen, waar ze bij de ingang slaags raakten met beveiligers. Die barricadeerden vervolgens de ingang met tafels.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft afscheid genomen van oud-president Ronald Venetiaan, die op 5 november overleed. In de volle Kathedrale Basiliek in Paramaribo brachten vele honderden mensen een laatste groet aan 'Vene', die in drie termijnen in totaal vijftien jaar president was van de republiek.
6 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Het Oekraïense leger heeft zich na hevige gevechten met Russische troepen teruggetrokken uit vijf dorpen in de zuidelijke regio Zaporizja. Het bevel werd gegeven na de vernietiging van alle schuilplaatsen en versterkingen. De Russen vuurden ongeveer 2000 granaten af op de Oekraïense posities, aldus de Oekraïense legergroep Zuid op Facebook.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Twee maanden na de Franse erkenning van de Palestijnse staat heeft de Franse president Emmanuel Macron de president van de Palestijnse Autoriteit Mahmoud Abbas ontvangen. Belangrijkste gespreksonderwerp in Parijs was de "volledige uitvoering" van het staakt-het-vuren dat sinds een maand van kracht is in de Palestijnse Gazastrook. Israël uitte vooraf kritiek op de ontmoeting.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt een spionagenetwerk te hebben ontmanteld dat banden had met Israëlische en Amerikaanse inlichtingendiensten. De melding komt enkele maanden na een korte oorlog tussen het regime in Teheran en zijn aartsvijanden Israël en de Verenigde Staten.
11 uur geledenBELÉM (ANP/AFP) - Het is afschuwelijk dat de Amerikaanse president Donald Trump tot twee keer toe uit het Klimaatakkoord van Parijs is gestapt. Dat zei de gouverneur van Californië Gavin Newsom dinsdag bij de klimaattop in het Braziliaanse Belém. "Donald Trump blijft hardnekkig vasthouden aan domme beslissingen."
12 uur geleden