Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden herdenken dood Argentijnse aanklager Nisman

Duizenden herdenken dood Argentijnse aanklager Nisman

BUENOS AIRES (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in Argentinië de straat opgegaan uit verontwaardiging over de dood van de prominente aanklager Alberto Nisman. Het is precies vijf jaar geleden dat Nisman dood werd gevonden in zijn woning met een schotwond in zijn hoofd. "Het was geen zelfmoord, het was moord", riepen de betogers in de straten van Buenos Aires.

Nisman onderzocht een bloedige terreuraanslag op een Joods centrum in 1994. Hij beschuldigde toenmalig president en huidig vicepresident Cristina Fernández de Kirchner ervan Iraanse betrokkenheid bij het bloedbad stil te willen houden vanwege een lucratieve handelsovereenkomst met dat land. De aanklager werd in 2015 echter dood gevonden voordat hij een uitgebreide verklaring kon afleggen.

In eerste instantie werd naar buiten gebracht dat Nisman zelfmoord had gepleegd, maar die lezing werd al snel in twijfel getrokken. Een nieuwe Netflix-serie over zijn dood heeft het debat opnieuw aangewakkerd in het land dat diep verdeeld is over de zaak.

Meer uit Buitenland

Vlaamse dichter Leonard Nolens overleden

ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.

8 minuten geleden
Oekraïne: een derde van Kyiv zonder verwarming na aanval Rusland

KYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.

1 uur geleden
Saudi-Arabië roept separatisten in Jemen op tot terugtrekking

RIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.

2 uur geleden
Thailand en Cambodja ondertekenen 'onmiddellijk' staakt-het-vuren

PHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.

4 uur geleden
Rusland voert raketaanval uit op Kyiv

WARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.

4 uur geleden
Trump tegen erkenning van Somaliland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.

7 uur geleden
Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

12 uur geleden