Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden herdenken dood Argentijnse aanklager Nisman

Duizenden herdenken dood Argentijnse aanklager Nisman

BUENOS AIRES (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in Argentinië de straat opgegaan uit verontwaardiging over de dood van de prominente aanklager Alberto Nisman. Het is precies vijf jaar geleden dat Nisman dood werd gevonden in zijn woning met een schotwond in zijn hoofd. "Het was geen zelfmoord, het was moord", riepen de betogers in de straten van Buenos Aires.

Nisman onderzocht een bloedige terreuraanslag op een Joods centrum in 1994. Hij beschuldigde toenmalig president en huidig vicepresident Cristina Fernández de Kirchner ervan Iraanse betrokkenheid bij het bloedbad stil te willen houden vanwege een lucratieve handelsovereenkomst met dat land. De aanklager werd in 2015 echter dood gevonden voordat hij een uitgebreide verklaring kon afleggen.

In eerste instantie werd naar buiten gebracht dat Nisman zelfmoord had gepleegd, maar die lezing werd al snel in twijfel getrokken. Een nieuwe Netflix-serie over zijn dood heeft het debat opnieuw aangewakkerd in het land dat diep verdeeld is over de zaak.

Meer uit Buitenland

VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag spoedzitting over Iran

GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag een spoedzitting over Iran, staat in een brief die persbureau Reuters in handen heeft. Bij de dodelijke protesten vielen volgens een Iraanse overheidsfunctionaris minstens 5000 doden. Landen willen de "alarmerende geweldpleging" tegen demonstranten bespreken.

11 minuten geleden
Von der Leyen: Europa moet sneller onafhankelijk worden

DAVOS (ANP) - Europa moet sneller onafhankelijk worden, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag in Davos. Het gaat daarbij van "veiligheid tot economie, van defensie tot democratie", aldus de politica tijdens haar speech op het World Economic Forum. De "seismische verandering" die Europa nu doormaakt, maakt dat volgens haar noodzakelijk.

19 minuten geleden
Rusland wil in Davos met Amerikanen spreken over oorlog Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev wil tijdens het World Economic Forum in Davos met de Amerikaanse delegatie spreken over pogingen de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ik kan bevestigen dat hij inderdaad dergelijke plannen heeft met enkele vertegenwoordigers van de Amerikaanse delegatie", zei een Russische regeringswoordvoerder. Hij trad niet in detail over welke Amerikanen de gezant dan wil ontmoeten.

23 minuten geleden
Bezoek Oekraïense president Zelensky aan Davos onzeker

KYIV (ANP/RTR) - Het is onzeker of de Oekraïense president Volodymyr Zelensky deze week naar Davos gaat. Hij heeft daar volgens een Oekraïense bron nog geen besluit over genomen.

35 minuten geleden
Israël begonnen met het slopen van UNRWA-hoofdkwartier

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is begonnen met het slopen van het hoofdkwartier van VN-hulporganisatie UNRWA in Oost-Jeruzalem. De hulporganisatie noemt het een "ongekende aanval" op UNRWA en een schending van het internationaal recht en "de privileges en immuniteiten van de Verenigde Naties".

1 uur geleden
Grootste partij EU-parlement: handelsdeal beste troef tegen Trump

STRAATSBURG (ANP) - De EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, ziet de handelsdeal van de EU en de VS als grootste troef tegen intimidatie van de Verenigde Staten om Groenland. Dat zei de voorzitter van de EVP, Manfred Weber, dinsdag.

1 uur geleden
Ook China mag bij vredesraad van Trump

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een uitnodiging gekregen om toe te treden tot de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, dat in het midden liet of het land zal ingaan op de uitnodiging.

2 uur geleden