Duizenden gemobiliseerde Russen afgekeurd en naar huis gestuurd
MOSKOU (ANP/RTR) - Duizenden Russen die in de oostelijke regio Chabarovsk zijn gemobiliseerd voor de oorlog in Oekraïne zijn afgekeurd en naar huis gestuurd. De gouverneur meldt dat en laat ook weten dat de legercommissaris in de regio is ontslagen.
Het ontslag heeft volgens gouverneur Michail Degtjarjov geen gevolgen voor de mobilisatie. Tot nu toe voldeed volgens Degtjarjov ongeveer de helft van de gemobiliseerde mannen niet aan de selectiecriteria om in dienst te treden.
De Russische president Vladimir Poetin kondigde bijna twee weken geleden een gedeeltelijke militaire mobilisatie aan. Er werd gezegd dat 300.000 reservisten met militaire ervaring zouden worden opgeroepen, maar de mobilisatie verloopt chaotisch en ook mensen zonder ervaring, met gezondheidsproblemen en op leeftijd moeten zich melden.
Vanwege de mobilisatie vertrekken vele duizenden Russische mannen naar het buitenland of overwegen ze dat te doen. De eerste Russische mobilisatie sinds de Tweede Wereldoorlog komt na tegenslagen voor het Russische leger in Oekraïne. De Oekraïense troepen zijn bezig met een opmars en ontvangen nog altijd veel wapensteun uit het Westen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
5 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
6 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
12 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
17 uur geleden