Duizenden gemobiliseerde Russen afgekeurd en naar huis gestuurd
MOSKOU (ANP/RTR) - Duizenden Russen die in de oostelijke regio Chabarovsk zijn gemobiliseerd voor de oorlog in Oekraïne zijn afgekeurd en naar huis gestuurd. De gouverneur meldt dat en laat ook weten dat de legercommissaris in de regio is ontslagen.
Het ontslag heeft volgens gouverneur Michail Degtjarjov geen gevolgen voor de mobilisatie. Tot nu toe voldeed volgens Degtjarjov ongeveer de helft van de gemobiliseerde mannen niet aan de selectiecriteria om in dienst te treden.
De Russische president Vladimir Poetin kondigde bijna twee weken geleden een gedeeltelijke militaire mobilisatie aan. Er werd gezegd dat 300.000 reservisten met militaire ervaring zouden worden opgeroepen, maar de mobilisatie verloopt chaotisch en ook mensen zonder ervaring, met gezondheidsproblemen en op leeftijd moeten zich melden.
Vanwege de mobilisatie vertrekken vele duizenden Russische mannen naar het buitenland of overwegen ze dat te doen. De eerste Russische mobilisatie sinds de Tweede Wereldoorlog komt na tegenslagen voor het Russische leger in Oekraïne. De Oekraïense troepen zijn bezig met een opmars en ontvangen nog altijd veel wapensteun uit het Westen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
11 uur geleden