Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden geëvacueerd om nieuwe bosbrand in Californië

Duizenden geëvacueerd om nieuwe bosbrand in Californië

REDDING (ANP/RTR) - In de Amerikaanse staat Californië is een bosbrand die vrijdag begon snel uitgegroeid tot vooralsnog de grootste brand van het jaar. De McKinney-brand, in de buurt van de grens met Oregon, groeide in 48 uur naar ruim 20.000 hectare. 2000 mensen zijn geëvacueerd en gouverneur Gavin Newsom heeft een noodsituatie afgekondigd voor het gebied.

Onder de evacuaties waren ook minstens 60 hikers, die de afgelegen Pacific Coast Trail bewandelden in het gebied. Die route loopt vanaf de zuidelijke grens met Mexico via Californië, Oregon en Washington naar de grens met Canada. De hikers waren volgens de autoriteiten niet in direct gevaar, maar vanwege de onvoorspelbaarheid van de brand werden ze uit voorzorg opgehaald door hulpdiensten.

In het gebied heersen zogeheten "rode vlag"-weeromstandigheden, die het bestrijden van het vuur moeilijk maken. Het gaat dan vooral om hitte, droogte en een sterke wind, waardoor het vuur zich makkelijk verspreidt.

In de afgelopen weken was de Oak Fire, in de buurt van het nationale park Yosemite, nog de grootste brand van het jaar. Die brand is inmiddels 19.000 hectare groot en voor 65 procent onder controle. Tientallen huizen zijn verwoest door het vuur. Er vielen geen gewonden.

De grootste bosbrand in Californië ooit vond in 2021 plaats. Bij de Dixie-brand werd bijna een miljoen hectare in as gelegd evenals 1329 gebouwen. De dodelijkste natuurbrand in de geschiedenis van Californië is de Camp-brand uit 2018. Daarbij vielen 85 doden en werden 18.804 gebouwen vernietigd.

Meer uit Buitenland

Luchthaven Hannover kort dicht door drone

HANNOVER (ANP) - Het vliegverkeer op de luchthaven van Hannover heeft woensdagavond ongeveer drie kwartier stilgelegen door een drone in de buurt van het vliegveld, heeft de politie bekendgemaakt. Een piloot meldde het onbemande toestel rond 22.00 uur tijdens de nadering, waarna de luchthaven tot 22.45 uur werd gesloten.

11 minuten geleden
Dodental na grote crash vrachtvliegtuig VS gestegen naar elf

LOUISVILLE (ANP/RTR) - Het dodental na de crash met een vrachtvliegtuig in Kentucky is opgelopen naar elf, heeft de gouverneur van de Amerikaanse staat bekendgemaakt. Het toestel, een UPS-vrachtvliegtuig dat onderweg was naar Hawaï, stortte in de nacht van dinsdag op woensdag kort na het opstijgen neer op een recyclingbedrijf nabij de luchthaven van Louisville.

4 uur geleden
NAVO en Rutte krijgen Duitse vredesprijs

MÜNCHEN (ANP) - De NAVO en secretaris-generaal Mark Rutte krijgen een prestigieuze Duitse vredesprijs. Ze verdienen de Internationale Prijs van de Vrede van Westfalen omdat ze stabiliteit en betrouwbaarheid brengen, vindt de jury.

5 uur geleden
Weer drones gezien in buurt van Belgische militaire instellingen

BRUSSEL/HEVERLEE (ANP/BELGA) - In de buurt van Belgische militaire instellingen, inclusief luchtmachtbases, zijn woensdag opnieuw drones gesignaleerd. Er zijn weer meldingen gekomen uit de buurt van de luchtmachtbasis Kleine-Brogel, vlakbij de Nederlandse grens bij Weert. In de avond zijn meldingen gekomen uit de buurt van Leuven, waar drones gezien zijn boven het militaire commandocentrum van Heverlee, melden Belgische media.

7 uur geleden
Surinaamse oud-president Venetiaan overleden, melden media

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan is overleden, melden Surinaamse media. Hij leidde het land in totaal vijftien jaar, van 1991 tot 1996 en daarna van 2000 tot 2010. Venetiaan werd 89 jaar.

8 uur geleden
Auto rijdt in op voetgangers en fietsers op Franse eiland Oléron

SAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR/AFP) - Een automobilist heeft op het Franse eiland Oléron meerdere voetgangers en fietsers aangereden, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez op X. Daarbij zijn volgens de Franse openbaar aanklager tien gewonden gevallen. Van de gewonden zijn er nog steeds twee levensgevaarlijk gewond.

9 uur geleden
Poetin overweegt net als Trump kernwapens te testen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven naar de mogelijkheden te kijken om weer nucleaire wapentests voor kernbommen uit te voeren. Het land heeft die proeven met kernexplosies niet meer gedaan sinds de ineenstorting van de Sovjet-Unie in 1991.

10 uur geleden