Duizenden geëvacueerd om brand in Californische plaats Malibu
LOS ANGELES (ANP/AFP) - De omgeving van Malibu, nabij Los Angeles in de Amerikaanse staat Californië, wordt geteisterd door een brand die heeft geleid tot de evacuatie van duizenden mensen. In Malibu, dat populair is onder beroemdheden en miljardairs, is volgens de brandweer al ruim duizend hectaren grond afgebrand. Het vuur verzengde al de nodige luxe woningen.
De brand brak maandagavond uit en blijft, geholpen door de wind en de zeer droge vegetatie, voortduren. Ruim zevenhonderd brandweerlieden bestrijden de brand, bijgestaan door een vloot waterbommenwerpers.
Onder de evacués bevindt zich de 98-jarige acteur Dick Van Dyke, beroemd vanwege zijn rol in Mary Poppins (1964) en talloze televisieseries: "Arlene en ik hebben onze dieren veilig geëvacueerd, op één kat na die ontsnapte toen we weggingen", schreef hij op Facebook. "We bidden dat hij zal overleven en dat onze gemeenschap deze verschrikkelijke branden zal overleven."
De Amerikaanse weerdienst (NWS) heeft een groot deel van Zuid-Californië onder rood alarm geplaatst, omdat windstoten en een lage luchtvochtigheid het risico op brand vergroten.
Na twee regenachtige winters beleeft Californië dit jaar een zeer actief brandseizoen. Afgelopen zomer had de 'Golden State' te lijden onder verschillende hittegolven.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
5 uur geleden