Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden geëvacueerd om brand in Californische plaats Malibu

Duizenden geëvacueerd om brand in Californische plaats Malibu

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De omgeving van Malibu, nabij Los Angeles in de Amerikaanse staat Californië, wordt geteisterd door een brand die heeft geleid tot de evacuatie van duizenden mensen. In Malibu, dat populair is onder beroemdheden en miljardairs, is volgens de brandweer al ruim duizend hectaren grond afgebrand. Het vuur verzengde al de nodige luxe woningen.

De brand brak maandagavond uit en blijft, geholpen door de wind en de zeer droge vegetatie, voortduren. Ruim zevenhonderd brandweerlieden bestrijden de brand, bijgestaan ​​door een vloot waterbommenwerpers.

Onder de evacués bevindt zich de 98-jarige acteur Dick Van Dyke, beroemd vanwege zijn rol in Mary Poppins (1964) en talloze televisieseries: "Arlene en ik hebben onze dieren veilig geëvacueerd, op één kat na die ontsnapte toen we weggingen", schreef hij op Facebook. "We bidden dat hij zal overleven en dat onze gemeenschap deze verschrikkelijke branden zal overleven."

De Amerikaanse weerdienst (NWS) heeft een groot deel van Zuid-Californië onder rood alarm geplaatst, omdat windstoten en een lage luchtvochtigheid het risico op brand vergroten.

Na twee regenachtige winters beleeft Californië dit jaar een zeer actief brandseizoen. Afgelopen zomer had de 'Golden State' te lijden onder verschillende hittegolven.

Meer uit Buitenland

Man deed zich voor als FBI-agent om Luigi Mangione te bevrijden

NEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.

49 minuten geleden
Senaatsleiders VS sluiten deal die shutdown moet voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.

1 uur geleden
Tientallen doden bij jihadistische aanval in noordoosten Nigeria

ABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.

1 uur geleden
Spaans koningspaar steunt nabestaanden treinramp

HUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.

3 uur geleden
Celstraf voor hulpsheriff die zwarte vrouw thuis doodschiet

CHICAGO (ANP/RTR) - Een voormalige hulpsheriff is in de Verenigde Staten veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van twintig jaar voor het doodschieten van een ongewapende zwarte vrouw in haar huis. Zij had in juli 2024 juist het alarmnummer gebeld om een mogelijke indringer te melden.

4 uur geleden
VN-chef roept Iran en VS op diplomatieke uitweg te zoeken

NEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties roept de Verenigde Staten en Iran op een diplomatieke oplossing te zoeken. De landen hebben elkaar bedreigd met militair geweld. Volgens António Guterres moeten de landen met hulp van bemiddelaars in gesprek.

6 uur geleden
Trump: Poetin valt Kyiv week niet aan tijdens koude periode

WASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is de Russische president Vladimir Poetin bereid een week de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en andere Oekraïense steden te staken tijdens de bittere kou in het land. Trump zei dat hij aan Poetin had gevraagd een week niet te schieten en die zou daarmee hebben ingestemd. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Trump bedankt en zegt te hopen dat die toezegging wordt nageleefd.

7 uur geleden