Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden geëvacueerd om brand in Californische plaats Malibu

Duizenden geëvacueerd om brand in Californische plaats Malibu

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De omgeving van Malibu, nabij Los Angeles in de Amerikaanse staat Californië, wordt geteisterd door een brand die heeft geleid tot de evacuatie van duizenden mensen. In Malibu, dat populair is onder beroemdheden en miljardairs, is volgens de brandweer al ruim duizend hectaren grond afgebrand. Het vuur verzengde al de nodige luxe woningen.

De brand brak maandagavond uit en blijft, geholpen door de wind en de zeer droge vegetatie, voortduren. Ruim zevenhonderd brandweerlieden bestrijden de brand, bijgestaan ​​door een vloot waterbommenwerpers.

Onder de evacués bevindt zich de 98-jarige acteur Dick Van Dyke, beroemd vanwege zijn rol in Mary Poppins (1964) en talloze televisieseries: "Arlene en ik hebben onze dieren veilig geëvacueerd, op één kat na die ontsnapte toen we weggingen", schreef hij op Facebook. "We bidden dat hij zal overleven en dat onze gemeenschap deze verschrikkelijke branden zal overleven."

De Amerikaanse weerdienst (NWS) heeft een groot deel van Zuid-Californië onder rood alarm geplaatst, omdat windstoten en een lage luchtvochtigheid het risico op brand vergroten.

Na twee regenachtige winters beleeft Californië dit jaar een zeer actief brandseizoen. Afgelopen zomer had de 'Golden State' te lijden onder verschillende hittegolven.

Meer uit Buitenland

Bekend ski-oord Sölden zoekt 'rust' met alcoholverbod

SÖLDEN (ANP) - Het Oostenrijkse wintersportdorp Sölden voert per 1 december een alcoholverbod in het centrum in. De maatregel, die zich naast het centrum ook uitstrekt tot andere drukke plekken in het bekende après-skioord, moet "rust, veiligheid en kwaliteit van leven" brengen, zo staat te lezen in een verklaring op de website van de gemeente.

47 minuten geleden
Trump keert zich tegen MAGA-bondgenoot in Huis, Taylor Greene

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zich tegen een van zijn bondgenoten van het eerste uur gekeerd, het Republikeinse lid van het Huis van Afgevaardigden Marjorie Taylor Greene. In een lange post op Truth Social zegt hij niet langer achter haar te staan en bij de tussentijdse verkiezingen volgend jaar waarschijnlijk haar tegenkandidaat te zullen steunen. "Het enige wat ik 'Gekke' Marjorie zie doen, is klagen, klagen, klagen", aldus Trump.

1 uur geleden
Grote WOII-bom onschadelijk gemaakt in Neurenberg

NEURENBERG (ANP) - In de Duitse stad Neurenberg is een grote bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt en verwijderd. Meer dan 20.000 bewoners moesten vrijdagavond worden geëvacueerd en konden in de vroege zaterdagochtend terug naar huis, aldus de gemeente Neurenberg op X. Het ging volgens de stad om de grootste evacuatie sinds WOII.

4 uur geleden
Trump zegt BBC volgende week aan te klagen om schadevergoeding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een eis tot schadevergoeding tussen de 1 en 5 miljard dollar tegen de BBC aangekondigd. "We klagen ze ergens volgende week aan."

5 uur geleden
Zeker zeven doden bij ontploffing op politiebureau Kashmir

NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.

6 uur geleden
Bloomberg: Trump verkoopt waarschijnlijk F-35's aan Saoedi-Arabië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat naar verwachting een overeenkomst sluiten met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman, waardoor het koninkrijk F-35 straaljagers kan kopen, meldt een anonieme functionaris aan Bloomberg. De verkoop zou de banden met Saoedi-Arabië aanzienlijk verstevigen. Bin Salman komt dinsdag op bezoek in het Witte Huis.

11 uur geleden
Zoon Bolsonaro vervolgd voor poging tot samenspannen met VS

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof gaat de zoon van ex-president Jair Bolsonaro, Eduardo, vervolgen voor een poging tot samenspanning met Amerikaanse autoriteiten. Hij vroeg president Trump om zich te bemoeien met de zaak tegen zijn vader en sancties op te leggen.

12 uur geleden