Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden geëvacueerd door enorme natuurbrand New Mexico

Duizenden geëvacueerd door enorme natuurbrand New Mexico

TAOS (ANP/RTR) - In de Amerikaanse staat New Mexico zijn duizenden mensen geëvacueerd vanwege een grote natuurbrand die zich vanwege de droogte en hevige wind snel uitbreidt. Volgens een woordvoerder van de brandweer beslaat de brand een gebied van ruim 40.000 hectare. Hij vreest dat de omvang nog kan verdubbelen.

De brand woedt in natuurgebied Calf Canyon, ongeveer 50 kilometer ten oosten van de staatshoofdstad Santa Fe. Het vuur heeft honderden eigendommen verwoest en duizenden mensen moesten vluchten. Sinds zaterdag wordt het stadje Las Vegas, met 14.000 inwoners bedreigd door het vuur. Een kleine duizend brandweerlieden bestrijden de vlammen. Er is nog niets bekend over slachtoffers.

De vuurzee is de afgelopen 24 uur met de helft gegroeid door een vuurtornado die veel brandende deeltjes verspreidde en daarmee nieuwe branden ontstak. Inwoners van het bedreigde stadje zagen een regen van stukken verkoold hout dat de stad bedekte. De bewoners is opgeroepen zich voor te bereiden op evacuatie.

Deskundigen voorzien voorzien voor het westen van de VS een grimmig brandjaar. Uit gegevens van het Amerikaanse ministerie van Landbouw blijkt dat 80 procent van het gebied ernstig is verdroogd. Als de temperatuur wereldwijd met twee graden Celsius stijgt, verwachten wetenschappers dat de bosbranden in het westen van de VS halverwege deze eeuw twee keer zo groot zullen zijn als nu.

Meer uit Buitenland

Zelensky stuurt delegatie naar Istanbul voor gesprek met Rusland

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stuurt een delegatie naar Istanbul voor directe gesprekken met Rusland. Eerder wilde de president nog persoonlijk gaan, maar omdat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin niet komt opdagen, ziet Zelensky daar ook vanaf.

1 uur geleden
Duitsland weigert meer mensen aan de grens

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft fors meer mensen geweigerd aan de grens nadat de controles daar waren opgevoerd. Het ging in de afgelopen zeven dagen om 739 mensen die het land wilden binnenkomen, meldt de nieuwe minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. Dat waren er een week eerder nog 511.

1 uur geleden
Trump aangekomen in Abu Dhabi voor slot reis door Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is begonnen aan het laatste onderdeel van de eerste grote internationale reis van zijn tweede ambtsperiode. Hij landde na bezoeken aan Saudi-Arabië en Qatar donderdagmiddag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten.

2 uur geleden
Hongaarse media en activisten keren zich tegen wetsvoorstel Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR/DPA) - Een nieuw wetsvoorstel van de Fidesz-partij in Hongarije is bedoeld om media, denktanks en mensenrechtenorganisaties het zwijgen op te leggen, vinden 62 organisaties die donderdag een open brief hebben gedeeld. Ze vinden het wetsvoorstel van de partij van premier Viktor Orbán een "autoritaire poging om aan de macht te blijven".

2 uur geleden
NAVO houdt nauw contact met Estland na incident met Russische jet

ANTALYA (ANP) - De NAVO "houdt nauw contact met Estland" over een incident met een Russisch gevechtsvliegtuig dat het Estse luchtruim zou hebben geschonden. Ze zorgen ervoor dat ze weten wat er precies is gebeurd, verzekert NAVO-topman Mark Rutte.

2 uur geleden
VK werkt volgens Starmer aan terugkeerhubs voor migranten

TIRANA (ANP/AFP) - De Britse regering kijkt of het mogelijk is om zogenoemde terugkeerhubs voor migranten in te richten. Minister-president Keir Starmer zegt in gesprek te zijn met andere landen om te kijken of van daaruit mensen uitgezet kunnen worden die niet in het VK mogen blijven, omdat hun asielaanvraag is afgewezen.

3 uur geleden
Rusland en Oekraïne beledigen elkaar voor vredesoverleg

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beledigd voor een vredesoverleg in het Turkse Istanbul. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky omschreef de Russische delegatie als een "nepdelegatie". Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken noemde hem vervolgens onder meer een "clown" en een "loser".

3 uur geleden