Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden Fransen demonstreren tegen president Macron

Duizenden Fransen demonstreren tegen president Macron

PARIJS (ANP/RTR) - Duizenden Fransen zijn zaterdag de straat op gegaan om te demonstreren tegen president Emmanuel Macron. Het staatshoofd benoemde de centrumrechtse Michel Barnier donderdag tot premier, wat door linkse partijen als oneerlijk wordt beschouwd.

Franse media melden betogingen in onder meer Parijs, Marseille, Bordeaux en Nantes. De radicaal-linkse partij LFI, die deel uitmaakt van de linkse alliantie NFP, zei dat er 130 protesten in het hele land zouden plaatsvinden.

LFI had voor de benoeming van de premier al opgeroepen tot demonstraties tegen Macron. De president had toen gezegd dat hij de premierskandidaat van links niet wilde benoemen, omdat die meteen door het parlement zou worden weggestemd. Volgens LFI heeft Macron de verkiezingen gestolen door een premier te kiezen die niet tot links behoort.

Volksfront

Het Nieuw Volksfront (NFP) werd bij de parlementsverkiezingen van twee maanden geleden het grootste kamp in het parlement, maar de linkse partijen kregen niet genoeg stemmen voor een meerderheid. De alliantie met Macrons partij werd tweede, gevolgd door de radicaal-rechtse partij van Marine Le Pen.

Barnier, vooral bekend als brexitonderhandelaar namens de Europese Unie, heeft de opdracht gekregen een regering te vormen en voert daar zaterdag gesprekken over. Hij zei vrijdag dat zijn regering zal bestaan uit conservatieven, leden van Macrons kamp en hopelijk ook enkele leden van links.

Meer uit Buitenland

West-Europa heter dan ooit in juni: 3 graden warmer dan gemiddeld

BONN (ANP) - Nooit eerder werden in juni zulke hoge temperaturen gemeten in West-Europa als vorige maand. De Europese klimaatdienst Copernicus heeft becijferd dat het gemiddeld 20,7 graden werd, ruim 3 graden boven het langjarige gemiddelde.

1 uur geleden
Explosies in Iran na nieuwe Amerikaanse luchtaanvallen

TEHERAN (ANP) - In Iran werden meerdere explosies gemeld in verscheidene gebieden langs de Iraanse kust, nadat het Amerikaanse leger een nieuwe reeks aanvallen op Iraanse doelwitten uitvoerde.

1 uur geleden
Trump: troepen in Europa afhankelijk van Groenland en Iran

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft gezegd dat een besluit over de Amerikaanse troepenmacht in Europa afhangt van de manier waarop bondgenoten omgaan met zijn zorgen over Groenland en de oorlog met Iran.

1 uur geleden
Dodental aardbevingen Venezuela opgelopen tot ruim 3800

CARACAS (ANP) - Het dodental van de dubbele aardbeving in Venezuela is opgelopen naar 3811, zo blijkt uit cijfers die parlementslid Jorge Rodriguez woensdag naar buiten heeft gebracht. Daarnaast zijn er 16.740 gewonden en is het aantal mensen dat ontheemd is geraakt gestegen tot 17.907.

1 uur geleden
Congo: aantal bevestigde ebolagevallen opgelopen tot bijna 1800

KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde gevallen van ebola in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot 1759, waaronder 600 doden. Dit blijkt uit overheidsgegevens die woensdag zijn vrijgegeven.

3 uur geleden
Trump dreigt Iran met nog zwaardere aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gedreigd met nog fellere aanvallen. De militaire acties van de VS zijn een vergelding voor het beschieten van schepen in de Straat van Hormuz door Iran, liet hij weten op zijn platform Truth Social.

4 uur geleden
Politie New York arresteert verdachte schietpartij Coney Island

NEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een man gearresteerd voor de schietpartij in Coney Island op de avond van 4 juli, meldt ABC News. Daarbij raakten acht mensen gewond, onder wie vier kinderen.

4 uur geleden