Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden fans bewijzen Pelé de laatste eer

Duizenden fans bewijzen Pelé de laatste eer

SANTOS (ANP) - Duizenden fans bewijzen de Braziliaanse voetballegende Pelé maandag de laatste eer in het stadion van de voetbalclub Santos. De doodskist staat in de middencirkel van het veld, waar bezoekers 24 uur lang de gelegenheid krijgen langs te komen. Veel bezoekers hadden het shirt aan van Santos, waar Pelé het grootste deel van zijn loopbaan speelde.

Volgens Braziliaanse media werd een bloemenhulde gebracht, onder meer namens de huidige Braziliaanse ster Neymar en oud-international Romário, die nog bij PSV speelde. De nieuwe Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva wordt ook bij de wake verwacht. Volgens een officiële mededeling van de regering komt hij dinsdag naar Santos. "De president wil zijn respect voor Pelé tonen en condoleances overbrengen aan de familie."

FIFA-voorzitter Gianni Infantino riep in Santos alle 211 aangesloten bonden op een stadion naar Pelé te vernoemen. "Ook in de toekomst moet iedereen weten wie Pelé was. Het moet ook over 30, 50 of 100 jaar nog bijzonder zijn om een doelpunt te maken in een stadion dat naar hem is vernoemd."

Tocht door Santos

Dinsdag wordt de kist door de straten van Santos, een kustplaats ten zuiden van São Paulo, gereden. De route loopt ook langs het huis van de 100-jarige nog levende moeder van Pelé. Na de optocht wordt de Braziliaan in besloten kring begraven.

Pelé overleed vorige week op 82-jarige leeftijd.

Meer uit Voetbal

PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

5 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

7 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

8 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

8 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

11 uur geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

12 uur geleden
KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

16 uur geleden