Duizenden fans bewijzen Pelé de laatste eer
SANTOS (ANP) - Duizenden fans bewijzen de Braziliaanse voetballegende Pelé maandag de laatste eer in het stadion van de voetbalclub Santos. De doodskist staat in de middencirkel van het veld, waar bezoekers 24 uur lang de gelegenheid krijgen langs te komen. Veel bezoekers hadden het shirt aan van Santos, waar Pelé het grootste deel van zijn loopbaan speelde.
Volgens Braziliaanse media werd een bloemenhulde gebracht, onder meer namens de huidige Braziliaanse ster Neymar en oud-international Romário, die nog bij PSV speelde. De nieuwe Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva wordt ook bij de wake verwacht. Volgens een officiële mededeling van de regering komt hij dinsdag naar Santos. "De president wil zijn respect voor Pelé tonen en condoleances overbrengen aan de familie."
FIFA-voorzitter Gianni Infantino riep in Santos alle 211 aangesloten bonden op een stadion naar Pelé te vernoemen. "Ook in de toekomst moet iedereen weten wie Pelé was. Het moet ook over 30, 50 of 100 jaar nog bijzonder zijn om een doelpunt te maken in een stadion dat naar hem is vernoemd."
Tocht door Santos
Dinsdag wordt de kist door de straten van Santos, een kustplaats ten zuiden van São Paulo, gereden. De route loopt ook langs het huis van de 100-jarige nog levende moeder van Pelé. Na de optocht wordt de Braziliaan in besloten kring begraven.
Pelé overleed vorige week op 82-jarige leeftijd.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
17 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
19 uur geleden