Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden Duitsers betogen voor en tegen coronamaatregelen

Duizenden Duitsers betogen voor en tegen coronamaatregelen

ROSTOCK (ANP) - In diverse steden in Duitsland zijn duizenden demonstranten maandagavond de straat opgegaan om te betogen tegen en voor de coronamaatregelen. De tegenstanders hadden de overhand. In totaal kwamen meer dan 35.000 mensen in actie, ook bij betogingen waarvoor geen toestemming was gevraagd.

In het stadje Freiberg (Saksen), niet ver van Dresden, doorbraken ettelijke honderden betogers een cordon van de politie en rukten op naar het centrum, onder het roepen van leuzen als 'Wij zijn met meer' en 'Vrijheid, geen dictatuur'. De politie meldde op Twitter dat een deel van de demonstranten kon worden tegengehouden. Van twintig mensen is de identiteit gecontroleerd.

In de stad Rostock in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren waren duizenden betogers op de been. Daar waren liefst vijf demonstraties van voor- en tegenstanders aangekondigd. De Duitse politie gebruikte auto's om de beide kampen uit elkaar te houden, meldt omroep NDR. De demonstranten zijn tegen 'de vaccinatiedictatuur' en maakten een luidruchtige wandeling door het centrum.

Vanuit Maagdenburg kwamen berichten over ongeregeldheden. In het zuidelijk gelegen Lichtenstein kwam het ook tot confrontaties met de politie, waarbij veertien agenten gewond raakten. Deelnemers aan een protest zouden de agenten onder meer een dienstwapen hebben afgepakt en een agent werd door een demonstrant gebeten. Tegen veertig mensen is een aanklacht ingediend omdat zij geweld zouden hebben gebruikt. Net als bij eerdere betogingen daar waren er relatief veel kinderen en jongeren onder de deelnemers. In Neurenberg in Beieren toonden volgens de politie bijna 3000 mensen hun ongenoegen, twee keer meer dan verwacht.

In Schwerin kwamen volgens NDR 2000 mensen opdagen. In Neubrandenburg betoogden ondanks regen en hagel naar schatting van de omroep 2000 mensen tegen de maatregelen, maar ook zestig mensen voor vaccinatieplicht. De regionale omroep MDRAktuell meldde verder demonstraties in steden als Dresden, Leipzig, Hoyerswerda en Bautzen. In die plaatsen zouden volgens de politie minstens 8000 mensen op de been zijn geweest.

De tegenstanders van de coronamaatregelen droegen over het algemeen geen mondkapjes.

Meer uit Buitenland

Buitenlandminister Iran: waren dit weekend dicht bij deal met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.

8 minuten geleden
Magyar belooft eerlijker systeem in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.

10 minuten geleden
Leger VS begint maandag blokkade alle schepen van en naar Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Bloomberg: VK doet niet mee met VS aan blokkade Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
VN-macht in Libanon: Israëlische tank ramde voertuigen in zuiden

BEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.

2 uur geleden
Europese leiders verwelkomen Hongaars verkiezingsresultaat

DEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.

3 uur geleden
Hongaarse oppositieleider Magyar claimt verkiezingsoverwinning

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.

3 uur geleden