Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden Duitsers betogen voor en tegen coronamaatregelen

Duizenden Duitsers betogen voor en tegen coronamaatregelen

ROSTOCK (ANP) - In diverse steden in Duitsland zijn duizenden demonstranten maandagavond de straat opgegaan om te betogen tegen en voor de coronamaatregelen. De tegenstanders hadden de overhand. In totaal kwamen meer dan 35.000 mensen in actie, ook bij betogingen waarvoor geen toestemming was gevraagd.

In het stadje Freiberg (Saksen), niet ver van Dresden, doorbraken ettelijke honderden betogers een cordon van de politie en rukten op naar het centrum, onder het roepen van leuzen als 'Wij zijn met meer' en 'Vrijheid, geen dictatuur'. De politie meldde op Twitter dat een deel van de demonstranten kon worden tegengehouden. Van twintig mensen is de identiteit gecontroleerd.

In de stad Rostock in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren waren duizenden betogers op de been. Daar waren liefst vijf demonstraties van voor- en tegenstanders aangekondigd. De Duitse politie gebruikte auto's om de beide kampen uit elkaar te houden, meldt omroep NDR. De demonstranten zijn tegen 'de vaccinatiedictatuur' en maakten een luidruchtige wandeling door het centrum.

Vanuit Maagdenburg kwamen berichten over ongeregeldheden. In het zuidelijk gelegen Lichtenstein kwam het ook tot confrontaties met de politie, waarbij veertien agenten gewond raakten. Deelnemers aan een protest zouden de agenten onder meer een dienstwapen hebben afgepakt en een agent werd door een demonstrant gebeten. Tegen veertig mensen is een aanklacht ingediend omdat zij geweld zouden hebben gebruikt. Net als bij eerdere betogingen daar waren er relatief veel kinderen en jongeren onder de deelnemers. In Neurenberg in Beieren toonden volgens de politie bijna 3000 mensen hun ongenoegen, twee keer meer dan verwacht.

In Schwerin kwamen volgens NDR 2000 mensen opdagen. In Neubrandenburg betoogden ondanks regen en hagel naar schatting van de omroep 2000 mensen tegen de maatregelen, maar ook zestig mensen voor vaccinatieplicht. De regionale omroep MDRAktuell meldde verder demonstraties in steden als Dresden, Leipzig, Hoyerswerda en Bautzen. In die plaatsen zouden volgens de politie minstens 8000 mensen op de been zijn geweest.

De tegenstanders van de coronamaatregelen droegen over het algemeen geen mondkapjes.

Meer uit Buitenland

Franse lagerhuis stemt voor uitstel omstreden pensioenhervorming

PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft ingestemd met het uitstellen van een omstreden pensioenhervorming. De Assemblée Nationale nam een voorstel daarover met 255 stemmen aan, 146 parlementariërs stemden tegen. Als het uitstel van kracht wordt, betekent dit dat de pensioenhervorming wordt vooruitgeschoven tot in ieder geval januari 2028. Amendementen om het uitstel te schrappen, werden voorafgaand met overweldigende meerderheid weggestemd.

1 uur geleden
EU hoopvol tijdens eerste persconferentie op klimaattop

BELÉM (ANP) - De partijen op de klimaattop moeten in de eerste dagen al grote meningsverschillen overbruggen, maar ze beginnen "bruggen te slaan". Dat zei klimaatadviseur Jacob Werksman van de Europese Commissie woensdag op de eerste persconferentie van de Europese Unie tijdens de klimaattop in de Braziliaanse stad Belém.

2 uur geleden
NYT: nieuwe Epstein-mails suggereren dat Trump wist van misbruik

WASHINGTON (ANP) - Democraten in het Huis van Afgevaardigden hebben e-mails vrijgegeven waarin Jeffrey Epstein suggereert dat de Amerikaanse president Trump meer wist van het misbruik door de overleden zedendelinquent dan hij tot nu toe heeft toegegeven, schrijft de New York Times.

3 uur geleden
Dode na heroplevering geweld bij grens Thailand en Cambodja

BANGKOK/PHNOM PENH (ANP/RTR) - Thailand en Cambodja beschuldigen elkaar van een heropleving van geweld aan de grens. Cambodja zegt dat Thaise militairen woensdag het vuur hebben geopend, waarbij een dode en drie gewonden zijn gevallen.

5 uur geleden
Rusland: troepen Oekraïne verdreven uit dorp bij Pokrovsk

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt het Oekraïense leger te hebben verdreven uit Soechy Jar. Dat kleine dorp ligt ten zuiden van de belegerde steden Pokrovsk en Myrnohrad.

5 uur geleden
Israël: Trump vraagt om gratie voor Netanyahu in brief

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een presidentieel pardon krijgt. Trump heeft een officiële brief gestuurd met die boodschap, zegt het kantoor van de Israëlische president. Netanyahu staat terecht in meerdere corruptiezaken, omdat hij onder meer dure cadeaus zou hebben ontvangen van rijke Israëliërs.

6 uur geleden
Tientallen vermist na kapseizen migrantenboot bij Libië

TRIPOLI (ANP/AFP) - Bij het kapseizen van een migrantenboot voor de kust van Libië zijn vermoedelijk tientallen mensen omgekomen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) zijn 42 mensen vermist. De VN-organisatie gaat ervan uit dat zij niet meer in leven zijn.

6 uur geleden