Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden demonstranten woonprotest trekken naar Dam

Duizenden demonstranten woonprotest trekken naar Dam

AMSTERDAM (ANP) - De duizenden mensen die zich verzameld hebben voor het woonprotest zijn om 16.15 uur richting de Dam vertrokken vanaf het Westerpark in Amsterdam.

Hoeveel demonstranten aanwezig zijn, weet de gemeente nog niet. Volgens de directeur van de woonbond zouden er tienduizend mensen in het Westerpark zijn, schatte hij tijdens zijn speech.

De tegenstanders van het huidige woonbeleid hebben borden bij zich met teksten als 'Huizen voor mensen, niet voor winst', 'Ik ben geen koe dus stop met melken' en 'Huisje, boompje, droompje'. Verder zijn onder meer linkse partijen, vakbonden en actiegroepen aanwezig.

Stijgende huizenprijzen

Het protest is bedoeld om aandacht te vragen voor de wooncrisis. Door onder meer de stijgende huizenprijzen en groeiende wachtlijsten voor sociale huurwoningen is het steeds moeilijker om een woning te krijgen.

"Honderdduizenden mensen staan op jarenlange wachtlijsten, huizenprijzen schieten als een raket omhoog en het aantal daklozen is in tien jaar verdubbeld", constateert de organisatie. Het woonprotest is het begin van diverse acties die de komende tijd in het hele land staan gepland.

Meer uit Binnenland

The Passion volgend jaar uitgezonden vanuit Ootmarsum

OOTMARSUM (ANP) - De zeventiende editie van The Passion wordt volgend jaar uitgezonden vanuit het Twentse stadje Ootmarsum, onderdeel van de gemeente Dinkelland. Dat werd woensdag bekendgemaakt door de Poaskearls, een groep van acht jongemannen die traditioneel door de straten van Ootmarsum trekken om het paasfeest aan te kondigen. De uitzending is live op Witte Donderdag 25 maart bij KRO-NCRV op NPO 1.

17 minuten geleden
OM: verdachte dodelijke aanrijding Vogelwaarde reed 130 per uur

BREDA (ANP) - De 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval op 11 juni in het Zeeuwse Vogelwaarde reed kort voor de aanrijding 130 kilometer per uur. Dat meldde het Openbaar Ministerie woensdag bij aanvang van de eerste openbare zitting in de rechtbank in Breda.

1 uur geleden
H'ART start inrichting Matisse-expo met uitpakken sleutelwerk

AMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is de inrichting begonnen van de overzichtstentoonstelling van het werk van de Franse schilder Henri Matisse, die op 3 oktober opengaat voor het publiek.

1 uur geleden
Defensie kan van Raad van State door met radarstation Herwijnen

DEN HAAG (ANP) - Defensie kan doorgaan met de bouw van een militair radarstation bij Herwijnen. De Raad van State heeft bezwaren van onder anderen enkele bewoners, de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders van de gemeente West-Betuwe verworpen.

2 uur geleden
Inmiddels 8 meldingen bij PersVeilig na demonstratie op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen dat bij PersVeilig is binnengekomen van journalisten die belaagd zijn tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag, is opgelopen naar acht. Aanvankelijk waren er drie meldingen gedaan en maandag waren er twee bijgekomen.

2 uur geleden
Rioolwater vervuild met PFAS na brand afvalverwerker Dinxperlo

DINXPERLO (ANP) - Bij het blussen van de brand bij een afvalverwerker in het Gelderse Dinxperlo is in de nacht van maandag op dinsdag PFAS in het rioolwater terechtgekomen. Dat meldt de gemeente Aalten, waar het dorp onder valt. De brandweer heeft bluswater gebruikt uit de recreatieplas Het Blauwe Meer, waarvan in 2024 al bekend werd dat het besmet is met PFAS. Water uit dat meer is vermengd geraakt met het rioolwater.

14 uur geleden
220 jaar cel voor vijftien mannen voor aanslagen Sri Lanka

COLOMBO (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof van Sri Lanka heeft vijftien mannen tot 220 jaar celstraf veroordeeld. Zij waren direct betrokken bij de zelfmoordaanslagen in Sri Lanka op eerste paasdag in 2019. Hierbij kwamen 279 mensen om het leven, onder wie drie Nederlanders.

15 uur geleden