Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden demonstranten lijken toch weer op weg naar Museumplein

Duizenden demonstranten lijken toch weer op weg naar Museumplein

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden demonstranten in Amsterdam lijken zondagmiddag weer terug te lopen van het Westerpark in de richting van het Museumplein. Daar verzamelden zich eerder op de dag duizenden mensen om te demonstreren tegen het coronabeleid.

Nadat de mobiele eenheid daar oprukte, liep een groot deel van de aanwezigen naar het Westerpark, waar Forum voor Democratie de aftrap hield voor de campagne van de partij voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. De meeste mensen hebben die bijeenkomst inmiddels weer verlaten.

Een groep van een paar honderd mensen heeft inmiddels het Museumplein bereikt. Ze worden er niet tegengehouden. Ook komen er nog veel mensen aan. De politie was nog volop aanwezig op het plein. Het eerdere koffie drinken op het plein ving rond 12.00 uur aan. Een klein uur later meldde de gemeente op Twitter dat burgemeester van Amsterdam Femke Halsema een noodbevel had afgegeven. "Dat betekent dat niemand zich meer op het plein mag begeven", aldus de gemeente in die tweet. Iedereen moest het Museumplein verlaten, en de politie zou "gefaseerd" optreden tegen personen die het demonstratieverbod zouden negeren.

Meer uit Binnenland

GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen naar 11 en 7 zetels

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.

12 minuten geleden
Winst voor FVD en JA21 in Almere, verlies voor PVV

ALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.

13 minuten geleden
GroenLinks-PvdA wint zetel in Utrecht en is grootste

UTRECHT (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft in Utrecht 14 zetels gekregen. Daarmee is de fusiepartij de grootste partij. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Sinds 2022 bezetten de partijen samen 13 zetels.

15 minuten geleden
GL-PvdA grootste in Eindhoven, gevolgd door CDA

EINDHOVEN (ANP) - GroenLinks-PvdA is met 13 zetels de grootste partij geworden in Eindhoven. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag, gemeld aan de ANP Verkiezingsdienst. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen waren de partijen samen goed voor 14 zetels. CDA wint 3 zetels en komt uit op 9.

34 minuten geleden
Verlies voor GL-PvdA in Groningen, winst voor D66, VVD en CDA

GRONINGEN (ANP) - In Groningen heeft GroenLinks-PvdA 2 zetels verloren in de gemeenteraad. De partij gaat van 15 naar 13 zetels maar blijft veruit de grootste.

37 minuten geleden
Dijk hoopvol gestemd dat SP op nieuwe plekken in raad komt

AMERSFOORT (ANP) - Het stemt SP-leider Jimmy Dijk "hoopvol" dat zijn partij in nieuwe gemeenten in de raad komt. Hij ziet ten opzichte van het percentage dat bij de Tweede Kamerverkiezingen op de SP stemde een "forse winst".

39 minuten geleden
Tussenstand: Leefbaar en GL-PvdA de grootsten in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat Leefbaar Rotterdam opnieuw de grootste fractie wordt in de Rotterdamse gemeenteraad. Na het tellen van ongeveer 70 procent van de stemmen staat de partij op 11 zetels. Dat is 1 zetel meer dan vier jaar geleden. Ook GroenLinks/PvdA krijgt 11 zetels, maar met een kleiner aantal stemmen.

41 minuten geleden