Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden demonstranten in Den Bosch

Duizenden demonstranten in Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Op De Parade in Den Bosch zijn vrijdag, de tweede dag van de onderwijsstaking, circa 3000 mensen uit het onderwijs bijeengekomen om te demonstreren voor meer geld en minder werkdruk.

Volgens twee aanwezige demonstranten uit het praktijkonderwijs krijgen leerlingen niet de aandacht die ze verdienen en is dat juist dubbel fnuikend voor de kinderen die daar extra behoefte aan hebben. Die komen soms "getraumatiseerd" uit het basisonderwijs, aldus het tweetal, waarna het praktijkonderwijs "wel twee jaar bezig is om de sociaal-emotionele achterstand te repareren".

De leerkrachten zeggen de handen vol te hebben aan onder meer gedragsproblemen en tal van andere klussen dan puur onderwijzen alleen "en dan moeten we nog lesgeven ook!" Het duo stelt de aanwezigheid van ouders bij de demonstraties een beetje te missen. "Het gaat immers om het belang van hun kinderen."

Blijven actievoeren

Volgens CNV-bestuurder Jan de Vries zijn de onderwijsproblemen echt geen zaak van de grote steden alleen, maar hebben ze er in het zuiden en het oosten van het land ook steeds meer last van. Intussen is de bezetting door onder meer de vergrijzing in het onderwijs een steeds nijpender kwestie.

Perry van Liempt van de AOb zegt dat de bond in zijn regio wil blijven actievoeren, onder meer door politieke bijeenkomsten zoals partijcongressen te bezoeken.

Meer uit Binnenland

Geen 13 wekenecho meer voor zwangere vrouwen na 2027

DEN HAAG (ANP) - De 13 wekenecho voor zwangere vrouwen verdwijnt na 2027, meldt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Ze volgt daarmee het advies van de Gezondheidsraad.

8 minuten geleden
Privacygroepen kritisch op nieuwe inlichtingenwet

DEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel dat de inlichtingendiensten veel meer ruimte geeft om gegevens te verzamelen, krijgt kritiek van twee privacygroepen. "Grootschalige massa-surveillance ligt in het verschiet", schrijft Privacy First, terwijl Bits of Freedom waarschuwt voor "inbreuken op de fundamentele rechten en vrijheden van individuele burgers".

1 uur geleden
Brede steun EU voor bescherming ICC

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU is brede steun voor de bescherming van het Internationaal Strafhof (ICC), zei buitenlandminister Tom Berendsen na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De VS hebben vrijdag sancties tegen het hele hof aangekondigd. De sancties worden door de EU-ministers betreurd en als onnodig bestempeld, zei de minister.

2 uur geleden
Paus eert priester Antoine Bodar met benoeming tot zijn kapelaan

ROME (ANP) - Paus Leo heeft de Nederlandse priester Antoine Bodar benoemd tot zijn kapelaan. Met deze eretitel eert de kerkvorst Bodar voor zijn verdiensten voor de Rooms-Katholieke Kerk in Nederland, zo heeft het bisdom Haarlem-Amsterdam bekendgemaakt. Bodar is priester in dit bisdom.

3 uur geleden
Eis: cel en tbs voor man die politie bedreigde en diensthond stak

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag vijftien maanden cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Mike K. De 35-jarige man uit het Utrechtse De Meern wordt ervan verdacht dat hij tijdens de afgelopen jaarwisseling twee bestelbussen in brand heeft gestoken, een politiehond neerstak en agenten bedreigde met messen. K. vertelde op de zitting dat hij doodgeschoten wilde worden door de politie. "Ik had de balans opgemaakt en het hoefde niet meer."

3 uur geleden
Brand in loods Aalsmeer is onder controle

AALSMEER (ANP) - De brand in een loods in Aalsmeer die maandagmiddag voor een grote rookpluim zorgde is onder controle, meldt de veiligheidsregio. Een kraan zal het pand slopen zodat de brandweer goed kan nablussen. Vijf woningen zijn ontruimd vanwege de rook.

3 uur geleden
Experts: trek geen snelle conclusies over abortuscijfers

DEN HAAG (ANP) - Experts en belangenorganisaties waarschuwen voor overhaaste conclusies over de sterke stijging van het aantal abortussen bij meisjes onder de 15 jaar. Volgens hen gaat het om een kleine groep, waardoor de cijfers van jaar tot jaar sterk kunnen schommelen.

4 uur geleden