Duizenden demonstranten in Den Bosch
DEN BOSCH (ANP) - Op De Parade in Den Bosch zijn vrijdag, de tweede dag van de onderwijsstaking, circa 3000 mensen uit het onderwijs bijeengekomen om te demonstreren voor meer geld en minder werkdruk.
Volgens twee aanwezige demonstranten uit het praktijkonderwijs krijgen leerlingen niet de aandacht die ze verdienen en is dat juist dubbel fnuikend voor de kinderen die daar extra behoefte aan hebben. Die komen soms "getraumatiseerd" uit het basisonderwijs, aldus het tweetal, waarna het praktijkonderwijs "wel twee jaar bezig is om de sociaal-emotionele achterstand te repareren".
De leerkrachten zeggen de handen vol te hebben aan onder meer gedragsproblemen en tal van andere klussen dan puur onderwijzen alleen "en dan moeten we nog lesgeven ook!" Het duo stelt de aanwezigheid van ouders bij de demonstraties een beetje te missen. "Het gaat immers om het belang van hun kinderen."
Blijven actievoeren
Volgens CNV-bestuurder Jan de Vries zijn de onderwijsproblemen echt geen zaak van de grote steden alleen, maar hebben ze er in het zuiden en het oosten van het land ook steeds meer last van. Intussen is de bezetting door onder meer de vergrijzing in het onderwijs een steeds nijpender kwestie.
Perry van Liempt van de AOb zegt dat de bond in zijn regio wil blijven actievoeren, onder meer door politieke bijeenkomsten zoals partijcongressen te bezoeken.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
20 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
1 dag geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.
1 dag geleden