Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden demonstranten in Den Bosch

Duizenden demonstranten in Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Op De Parade in Den Bosch zijn vrijdag, de tweede dag van de onderwijsstaking, circa 3000 mensen uit het onderwijs bijeengekomen om te demonstreren voor meer geld en minder werkdruk.

Volgens twee aanwezige demonstranten uit het praktijkonderwijs krijgen leerlingen niet de aandacht die ze verdienen en is dat juist dubbel fnuikend voor de kinderen die daar extra behoefte aan hebben. Die komen soms "getraumatiseerd" uit het basisonderwijs, aldus het tweetal, waarna het praktijkonderwijs "wel twee jaar bezig is om de sociaal-emotionele achterstand te repareren".

De leerkrachten zeggen de handen vol te hebben aan onder meer gedragsproblemen en tal van andere klussen dan puur onderwijzen alleen "en dan moeten we nog lesgeven ook!" Het duo stelt de aanwezigheid van ouders bij de demonstraties een beetje te missen. "Het gaat immers om het belang van hun kinderen."

Blijven actievoeren

Volgens CNV-bestuurder Jan de Vries zijn de onderwijsproblemen echt geen zaak van de grote steden alleen, maar hebben ze er in het zuiden en het oosten van het land ook steeds meer last van. Intussen is de bezetting door onder meer de vergrijzing in het onderwijs een steeds nijpender kwestie.

Perry van Liempt van de AOb zegt dat de bond in zijn regio wil blijven actievoeren, onder meer door politieke bijeenkomsten zoals partijcongressen te bezoeken.

Meer uit Binnenland

Persvereniging: in water geduwde journalist verdient compensatie

DEN HAAG (ANP) - De Spaanse fotojournalist die zaterdagmiddag door een politieagent in het water werd geduwd tijdens de Malieveldrellen in Den Haag, moet hiervoor gecompenseerd worden. Dat stelt de Buitenlandse Persvereniging in Nederland (BPV-FPA) in een brief die zij naar de politie en burgemeester van Den Haag heeft gestuurd. BPV-FPA ondersteunt buitenlandse correspondenten die in Nederland werken. Ook eist de organisatie dat het incident wordt onderzocht, dat zij een schriftelijke verklaring hierover ontvangt en dat de politie formele excuses aanbiedt.

4 uur geleden
Nederlandse jongeren denken negatiever over homoseksualiteit

UTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.

6 uur geleden
Ajax en BENU-apotheken genomineerd voor kwakzalverijprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.

8 uur geleden
Nederlandse defensiechef voelt ongemak bij ontslagen in Pentagon

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."

10 uur geleden
Drie meldingen bij PersVeilig na demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.

10 uur geleden
Houd vertrekkende Amerikanen wel in reserve, oppert Eichelsheim

KOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.

11 uur geleden
Drie XR-demonstranten verhoord na nacht op politiebureau

ZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.

11 uur geleden