
Duizenden deelnemers lopen eerste Feminist March door Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zondagmiddag vanaf de Dam in Amsterdam door de stad getrokken tijdens de eerste Feminist March. De mars in aanloop naar Internationale Vrouwendag op woensdag 8 maart trok volgens de organisatie tussen de 4 à 5000 deelnemers, fors meer dan de vooraf ingeschatte 1500. "Een heel mooie opkomst", zegt een woordvoerder namens de organisatie.
Het was voor het eerst dat de Feminist March door de stad trok. Het is de opvolger van de Women's March die sinds 2017 werd gehouden. De bijeenkomst begon rond 13.00 uur met een podiumprogramma waarbij meerdere sprekers aan bod kwamen. Na ongeveer anderhalf uur liepen de demonstranten via het Rokin en de Vijzelgracht naar het Museumplein. "De tocht is heel vredelievend verlopen, onder een lekker zonnetje", aldus de woordvoerder.
"Door verder te gaan als Feminist March hopen we een duidelijke boodschap af te geven: feminisme is niet alleen voor vrouwen, maar voor iedereen die onderdeel uitmaakt van een gemarginaliseerde groep of zich onderdeel voelt van ons collectief", aldus de organisatie, die opkomt voor de rechten van alle vrouwen en non-binaire mensen. "Er is geen ruimte voor haat of buitensluiting."
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn drie Nederlanders opgepakt na een plofkraak op een geldautomaat in het dorp Hofkirchen im Traunkreis, ten zuiden van de stad Linz. Het gaat om een 32-jarige man uit Den Bosch, een man van 28 uit Amsterdam en een 25-jarige vrouw uit Hoofddorp. Ook een vierde persoon, van wie de nationaliteit niet bekend is gemaakt, is aangehouden. Bij de plofkraak werd niets buitgemaakt.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een explosief is maandag achtergelaten voor de deur van politiebureau Burgwallen aan de Nieuwezijds Voorburgwal in de binnenstad van Amsterdam. Iemand had het explosief ergens anders gevonden en bracht het naar het politiebureau, meldt een woordvoerder van de politie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het IT-systeem van de NS dat maandagochtend werd getroffen door een storing wordt mondjesmaat weer opgestart, meldt een woordvoerder van de spoorvervoerder. De NS-reisplanner, die een groot deel van de ochtend onbereikbaar was via de site en app, is volgens haar bij steeds meer mensen weer in de lucht. Het kan nog wel even duren voordat de planner bij iedereen weer werkt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een deel van de Nieuwezijds Voorburgwal in de binnenstad van Amsterdam is afgezet vanwege de vondst van een mogelijk explosief voor het politiebureau. Een politiewoordvoerder bevestigt berichtgeving van AT5 hierover. Het Team Explosieven Veiligheid (TEV) is onderweg om onderzoek te doen.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Vier mensen zijn aangehouden in Turkije in verband met de dood van twee Nederlandse broers, melden Turkse media. De jongens van 15 en 17 jaar uit Noord-Holland werden vrijdagochtend dood gevonden in hun hotelkamer in Istanbul.
2 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Attractiepark Walibi Holland trekt een omstreden reclamespotje voor een Halloweenevenement definitief terug. Het bedrijf zei eerder dat het spotje na zondag weer te zien zou zijn, maar nu kiest het park ervoor om het filmpje helemaal niet meer te tonen.
2 uur geledenTEGELEN (ANP) - Animal Rights doet aangifte tegen de politie, omdat die zaterdag in Limburg een vermeende kruising tussen een wolf en een hond heeft doodgeschoten. "Er was helemaal geen reden om het dier dood te schieten", zegt Erwin Vermeulen van de dierenrechtenorganisatie.
3 uur geleden