Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden deelnemers aan pro-Palestijnse demonstraties in Europa

Duizenden deelnemers aan pro-Palestijnse demonstraties in Europa

DÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Duizenden mensen zijn de straten van Europese steden op gegaan voor pro-Palestijnse demonstraties. De demonstranten maakten zich hard voor rechten van Palestijnse burgers die volgens de protestacties worden geschonden in de oorlog tussen Hamas en Israël en riepen op tot een onmiddellijke wapenstilstand.

In de Duitse stad Düsseldorf kwamen volgens de politie bijna 17.000 mensen bijeen. Volgens de organisatie hadden maar duizend deelnemers gemeld mee te willen doen aan de demonstratie. In Berlijn demonstreerden ook duizenden mensen. Daar liep de menigte van Alexanderplatz naar Potsdamplatz. In andere Duitse steden kwamen honderden mensen bijeen bij verschillende protestacties.

Duizenden demonstranten liepen door de straten van Parijs. De actievoerders hadden borden bij zich met teksten als "Stop de cyclus van geweld" en "Niets doen en niets zeggen is medeplichtig zijn". In Londen blokkeerde een grote menigte Oxford Circus en Piccadilly Circus en liep die vervolgens naar Trafalgar Square.

Washington

Ook buiten Europa werd gedemonstreerd. In Washington zijn duizenden mensen de straat op gegaan om op te roepen tot een wapenstilstand. Het gaat om het grootste protest in de Amerikaanse hoofdstad sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas. Demonstranten uitten onder meer kritiek op de Amerikaanse president Joe Biden die volgens hen niet genoeg doet om de "genocide" te stoppen.

In Israël zelf waren ook demonstraties. Honderden betogers verzamelden zich zaterdagavond bij de ambtswoning van premier Benjamin Netanyahu in Jeruzalem. In Tel Aviv verzamelden familieleden van de Israëlische gijzelaars in Gaza zich bij het ministerie van Defensie. Zij vinden dat Netanyahu meer moet doen om de gijzelaars te bevrijden.

De militante Palestijnse beweging Hamas opende een grootschalige aanval op Israël op 7 oktober. Daarbij kwamen volgens Israël meer dan 1400 mensen om het leven. Israël voert sindsdien massaal bombardementen uit op de Gazastrook. Volgens Palestijnse autoriteiten zijn daarbij al meer dan 9400 mensen gedood. De Verenigde Naties en noodhulporganisaties spreken van een humanitaire crisis in het Palestijnse gebied.

Meer uit Buitenland

Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

1 uur geleden
Chris Rea (74), bekend van Driving Home For Christmas, overleden

LONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.

1 uur geleden
Rusland: onderhandelingen over Oekraïne verlopen moeizaam

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.

1 uur geleden
Denemarken ontbiedt Amerikaanse ambassadeur om Groenland-gezant

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Duitsland telde dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten

BERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.

6 uur geleden
Thailand: bestand met Cambodja werd overhaast voor Trump

BANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.

8 uur geleden
Verdachte aanslag Bondi Beach van ziekenhuis naar gevangenis

SYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.

8 uur geleden