Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden de straat op in Hongarije na corruptierel rond regering

Duizenden de straat op in Hongarije na corruptierel rond regering

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Duizenden mensen hebben in Boedapest gedemonstreerd uit woede over een nieuwe affaire rond de regering van premier Viktor Orbán. De ex-man van de voormalige minister van Justitie heeft een gevoelige geluidsopname over een corruptiezaak online gezet en overhandigd aan aanklagers.

De opname zou zijn gemaakt in januari 2023, kennelijk zonder medeweten van toenmalig justitieminister Judit Varga. Ze vertelt hoe regeringsmedewerkers zich bemoeiden met een corruptieonderzoek. De audio verscheen op sociale media van haar ex-man Peter Magyar, die zich presenteert als klokkenluider. Hij deed mee aan de demonstratie in Boedapest en vergeleek de regering daar met de maffia.

Oud-minister Varga reageerde op Facebook en vertelde dat ze is "geterroriseerd" in haar huwelijk. Ze zou haar toenmalige echtgenoot hebben verteld wat hij wilde horen. Ze betwistte de echtheid van de opname niet.

Varga gold als groot politiek talent binnen de Fidesz-partij van Orbán, maar raakte eerder dit jaar al in opspraak door een andere affaire. Toen ontstond grote verontwaardiging omdat gratie was verleend aan een betrokkene bij een kindermisbruikschandaal. Die rel leidde tot het vertrek van de Hongaarse president Katalin Novák.

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

57 minuten geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

2 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

3 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

3 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

4 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

4 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

6 uur geleden