Duizenden buitenlandse militairen lopen weer mee in Vierdaagse
NIJMEGEN (ANP) - Aan de Nijmeegse Vierdaagse die dinsdag begint, doen ook ruim 6400 militairen mee. 2446 militairen komen uit Nederland, maar traditiegetrouw is er ook veel buitenlandse inbreng. Militairen uit veel NAVO-lidstaten, maar ook uit onder meer Ghana, Indonesië, Nepal en de Caribische eilandstaat Saint Vincent en de Grenadines lopen de komende dagen door Nijmegen en omgeving. De Vierdaagse en Defensie zijn al sinds het begin met elkaar verbonden: in 1909 begon het wandelevenement als een militaire mars.
De militairen lopen zoals elk jaar verplicht de 40 kilometer in uniform, met minstens 10 kilo bepakking. Overnachten doen de meeste militairen op Kamp Heumensoord, net buiten Nijmegen. Dat kamp wordt ieder jaar voorafgaand aan de Vierdaagse opgebouwd. Daar zijn 320 douches en 300 toiletten, net als oplaadpunten voor telefoons en er is ook wifi. Ook aan de catering gedacht: per dag gaan er 20.000 sneetjes brood doorheen, net als honderden liters koffie en honderden kilo's rauwkost. Alleen deelnemers zijn welkom. "Privébezoek op Kamp Heumensoord is niet toegestaan", zo staat in het reglement.
Naast het wandelen hebben militairen ook nog een andere rol bij het wandelevenement. Donderdag en vrijdag legt Defensie een tijdelijke pontonbrug van 100 meter aan over de Maas bij Cuijk, die vrijdag door de duizenden wandelaars wordt gebruikt. Als de wandelaars de Maas vrijdagmiddag achter zich hebben gelaten, halen de militairen van de 105 Geniecompagnie Waterbouw de brug ook weg.
Militairen die zonder afmelding niet komen opdagen, mogen drie jaar lang niet meedoen aan de Vierdaagse. Vermoedelijk zal het zo'n vaart niet lopen, want ook dit jaar hadden militairen grote interesse in deelname aan de Vierdaagse. Honderden mensen staan volgens het ministerie van Defensie op een wachtlijst.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een oud-medewerker voor het bezit van kinderporno en harddrugs. Bij de 51-jarige man uit Doetinchem zijn 46.000 afbeeldingen en 450 video's met kinderporno aangetroffen. Ook had de man 150 milliliter GHB in bezit.
3 minuten geledenDEN HOORN (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Delft is donderdagavond om het leven gebracht in het nabijgelegen Den Hoorn. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 18-jarige man uit het Zuid-Hollandse Rijswijk aangehouden.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Prins Bernhard en prinses Annette gaan scheiden na 25 jaar huwelijk. Dat doen ze "in goed overleg en met wederzijds respect", meldt het paar via de Rijksvoorlichtingsdienst. "We blijven samen de zorg dragen voor onze drie kinderen. Desondanks blijft het een moeilijke stap. We doen daarom een beroep op ieders begrip en respect voor onze privacy." Ze ondertekenen met Bernhard van Oranje en Annette Sekrève.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na een paar proeven gaat het Hoogheemraadschap van Delfland nu op grote schaal Amerikaanse rivierkreeften in het water vangen. Op 170 locaties, verspreid over het werkgebied van Delfland in de provincie Zuid-Holland, wil het waterschap de explosief gegroeide populatie rivierkreeften fors terugdringen. Het wegvangen van de diertjes in 59 kilometer aan water kost zeker 20 miljoen euro.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden en Friesland geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing inmiddels overgegaan naar code geel.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
15 uur geleden