Duizenden Britten gestrand in het buitenland
LONDEN (ANP/DPA) - Duizenden Britten zijn naar verluidt gestrand in het buitenland omdat vluchten waarmee ze naar huis zouden terugkeren werden geannuleerd. Dat meldde het Britse persbureau PA op basis van gegevens van adviesbureau PC Agency, dat gespecialiseerd is in de reisindustrie.
Door last-minute wijzigingen werden zondag zeker 15.000 reizigers getroffen. Veel Britten hadden vanwege het lange weekend rond het jubileum van koningin Elizabeth II ervoor gekozen naar het buitenland te trekken. Veel van hen wilden zondag naar huis terugkeren, maar dat liep dus anders.
Vluchten van onder andere easyJet, British Airways en TUI werden geannuleerd. Door personeelstekorten en andere problemen moesten maatschappijen de laatste tijd wel meer vluchten cancelen. In de coronacrisis namen veel maatschappijen en luchthavenexploitanten afscheid van personeel. Nu het herstel uit de crisis is ingezet zijn er weer veel mensen nodig, maar die zijn niet te vinden. Dit speelt bijvoorbeeld ook op Schiphol.
De Britse regering beschuldigde de luchtvaartindustrie er eerder van niet voldoende voorbereid te zijn. De Britse reissector eist noodmaatregelen van de regering, bijvoorbeeld speciale visa voor werknemers uit andere EU-landen die na de brexit niet langer in het Verenigd Koninkrijk kunnen werken. Transportminister Grant Shapps wijst dit echter van de hand. De oplossing kan niet altijd "meer immigratie" zijn, zei hij.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Novartis heeft maandag ruim 3 procent aan beurswaarde verloren op de beurs in Zürich. De Zwitserse farmaceut heeft binnen een week tijd een tweede tegenslag te verduren gekregen bij zijn medicijnonderzoek, nadat een veelbelovend hartmedicijn in een vergevorderde studie toch niet zo goed bleek te werken. Beleggers zijn daarvan geschrokken.
1 uur geledenRAAMSDONKSVEER (ANP) - Het Nederlandse PAL-V kan de productie starten van de eerste vliegende auto ter wereld. Dat zegt topman Robert Dingemanse in een interview in Het Financieele Dagblad. In 2028 moet de vliegende auto volledig goedgekeurd de lucht in gaan.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Nederlanders geven steeds meer uit aan eten met een duurzaamheidskeurmerk. Toch blijven deze producten in het totale boodschappenmandje een betrekkelijk klein aandeel vormen, komt naar voren uit onderzoek van Wageningen University & Research.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.
4 uur geleden