Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden Britten bijna halve week zonder stroom door storm Arwen

Duizenden Britten bijna halve week zonder stroom door storm Arwen

ABERDEEN (ANP) - Duizenden Britten zitten door de zware storm Arwen al dagen zonder stroom. Vooral het noordoosten van Schotland is zwaar getroffen, bericht de BBC. Daar ligt het openbaar leven deels plat.

De zware storm raasde afgelopen vrijdag over het Verenigd Koninkrijk, met veel schade en overlast tot gevolg. Netbeheerder SSEN meldt volgens de BBC dat nog 32.000 klanten zonder elektriciteit zitten. In het noordelijke Aberdeenshire blijven alle scholen op maandag en dinsdag dicht.

De uitbater van een café in de plaats Kemnay vertelde dat door de stroomuitval ook de verwarming niet meer werkt. "En niemand heeft bereik op zijn telefoon, dus de situatie is nogal ernstig." De horecazaak heeft warme dranken en soep naar een verpleeghuis gebracht en een barbecue neergezet voor andere omwonenden die iets warms willen eten.

De Schotse vicepremier John Swinney erkende dat Arwen meer schade heeft aangericht dan verwacht. Het noodweer heeft volgens Britse media het leven gekost aan zeker drie mensen.

Meer uit Buitenland

VN roepen op tot onmiddellijke vrijlating flotilla-arrestanten

NEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.

31 minuten geleden
Politie Londen zet speciaal team op voor bescherming Joden

LONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.

32 minuten geleden
Kyiv: Rusland heeft staakt-het-vuren geschonden

KYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.

2 uur geleden
Pyongyang spreekt in nieuwe grondwet niet langer van één Korea

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.

2 uur geleden
Rubio en Russische collega Lavrov voeren 'constructief gesprek'

WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.

4 uur geleden
Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

7 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

9 uur geleden