Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden briefstemmen VS al ongeldig verklaard

Duizenden briefstemmen VS al ongeldig verklaard

LOS ANGELES (ANP) - Verkiezingsambtenaren in de Verenigde Staten hebben tot dusver zeker 21.000 briefstemmen ongeldig verklaard, meldt de krant Los Angeles Times. Stemmen van zwarte Amerikanen en Amerikanen met een Latino-achtergrond zijn oververtegenwoordigd onder de ongeldig verklaarde stemmen.

In Nevada is al van 4000 briefstemmen bepaald dat die niet worden meegeteld als kiezers geen uitleg kunnen geven voor afwijkingen tussen handtekeningen op de stembiljetten en de registratieformulieren. In de cruciale swing state Florida gaat het voorlopig ook om minstens 4000 stemmen in drie dichtbevolkte districten. In North Carolina gaat het om bijna 8000 briefstemmen. In die staat is de handtekening van een getuige vereist, die in de meeste van die gevallen zou ontbreken.

Verwacht wordt dat er meer dan 60 miljoen briefstemmen geteld moeten worden. Die kunnen ongeldig worden verklaard als ze niet op de juiste wijze zijn uitgebracht.

Het briefstemmen geldt als een heet hangijzer in de huidige Amerikaanse presidentsverkiezingen. Naar verwachting hebben meer Amerikaanse keizers dan ooit vanwege de corona-epidemie hun stem per brief uitgebracht.

President Donald Trump heeft in weerwil van wat experts zeggen meermaals beweerd dat op die manier verkiezingsfraude in de hand wordt gewerkt. Volgens de Democraten proberen de Republikeinen twijfel te zaaien rond het stemmen per post om op die manier Democratische kiezers uit te sluiten van het verkiezingsproces.

Meer uit Buitenland

Trump: Kyiv moet stoppen met aanvallen op raffinaderijen Rusland

DUBLIN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Oekraïne stopt met de aanvallen op Russische dieselraffinaderijen. Dat zei hij tegen de pers tijdens een bezoek aan Ierland.

2 minuten geleden
President Iran: willen oorlogsbladzijde omslaan in band met VAE

NEW DELHI (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) willen de onderlinge relaties verbeteren, nadat deze ernstig waren verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian na een ontmoeting met sjeik Khaled bin Mohamed bin Zayed Al ‌Nahyan, de kroonprins van Abu Dhabi.

54 minuten geleden
WSJ: Canada wil mogelijk bijzonder EU-lidmaatschap

OTTAWA (ANP/RTR) - Canada wil de band met de Europese Unie aanhalen, en heeft daarom volgens de Wall Street Journal voorgesteld een bijzondere vorm van EU-lidmaatschap in te stellen. Premier Mark Carney wil weten of zijn land 'geassocieerd lid' kan worden. De EU zou daarvoor openstaan.

3 uur geleden
Kremlin sluit gesprekken met Oekraïne en VS in oktober niet uit

MOSKOU (ANP/AFP) - Onderhandelingen tussen Rusland, Oekraïne en de VS kunnen mogelijk in oktober plaatsvinden, zegt het Kremlin zondag. Washington wil nieuwe gesprekken van de grond krijgen in een poging een eind te maken aan de oorlog in Oekraïne.

3 uur geleden
Dodental veerbootongeval Indonesië opgelopen

JAKARTA (ANP/DPA) - Het dodental bij het ongeval met de veerboot in Indonesië is verder opgelopen. Zeker zes mensen zijn overleden en meer dan 120 opvarenden worden vermist, melden reddingsdiensten. Meer dan honderd mensen werden tot dusver gered.

4 uur geleden
Macron naar Frans eiland dat Trump inkleurde met Amerikaanse vlag

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat komende week naar de overzeese gemeenschap Saint-Pierre en Miquelon. De Canadese premier Mark Carney sluit ook aan. De leiders willen onder meer aandacht voor de "soevereiniteit van landen", meldt het Élysée, Macrons paleis. Eerder deze week had de Amerikaanse president Donald Trump gesuggereerd dat hij Saint-Pierre en Miquelon samen met Canada en nog veel meer gebieden die bij andere landen horen bij de VS wil trekken.

5 uur geleden
Turkse politie doet invallen bij woningen en bars van lhbtqi'ers

ANKARA (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Turkse politie heeft een reeks invallen gedaan bij horecagelegenheden en woningen van lhbtqi'ers. Volgens de minister van Justitie was dat onderdeel van president Recep Tayyip Erdoğans zogenoemde Decennium van het Gezin, gericht op het "beschermen van onze kinderen, de institutie van het gezin en de maatschappelijke orde".

6 uur geleden