Duizenden briefstemmen VS al ongeldig verklaard
LOS ANGELES (ANP) - Verkiezingsambtenaren in de Verenigde Staten hebben tot dusver zeker 21.000 briefstemmen ongeldig verklaard, meldt de krant Los Angeles Times. Stemmen van zwarte Amerikanen en Amerikanen met een Latino-achtergrond zijn oververtegenwoordigd onder de ongeldig verklaarde stemmen.
In Nevada is al van 4000 briefstemmen bepaald dat die niet worden meegeteld als kiezers geen uitleg kunnen geven voor afwijkingen tussen handtekeningen op de stembiljetten en de registratieformulieren. In de cruciale swing state Florida gaat het voorlopig ook om minstens 4000 stemmen in drie dichtbevolkte districten. In North Carolina gaat het om bijna 8000 briefstemmen. In die staat is de handtekening van een getuige vereist, die in de meeste van die gevallen zou ontbreken.
Verwacht wordt dat er meer dan 60 miljoen briefstemmen geteld moeten worden. Die kunnen ongeldig worden verklaard als ze niet op de juiste wijze zijn uitgebracht.
Het briefstemmen geldt als een heet hangijzer in de huidige Amerikaanse presidentsverkiezingen. Naar verwachting hebben meer Amerikaanse keizers dan ooit vanwege de corona-epidemie hun stem per brief uitgebracht.
President Donald Trump heeft in weerwil van wat experts zeggen meermaals beweerd dat op die manier verkiezingsfraude in de hand wordt gewerkt. Volgens de Democraten proberen de Republikeinen twijfel te zaaien rond het stemmen per post om op die manier Democratische kiezers uit te sluiten van het verkiezingsproces.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.
6 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.
7 uur geleden