Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden briefstemmen VS al ongeldig verklaard

Duizenden briefstemmen VS al ongeldig verklaard

LOS ANGELES (ANP) - Verkiezingsambtenaren in de Verenigde Staten hebben tot dusver zeker 21.000 briefstemmen ongeldig verklaard, meldt de krant Los Angeles Times. Stemmen van zwarte Amerikanen en Amerikanen met een Latino-achtergrond zijn oververtegenwoordigd onder de ongeldig verklaarde stemmen.

In Nevada is al van 4000 briefstemmen bepaald dat die niet worden meegeteld als kiezers geen uitleg kunnen geven voor afwijkingen tussen handtekeningen op de stembiljetten en de registratieformulieren. In de cruciale swing state Florida gaat het voorlopig ook om minstens 4000 stemmen in drie dichtbevolkte districten. In North Carolina gaat het om bijna 8000 briefstemmen. In die staat is de handtekening van een getuige vereist, die in de meeste van die gevallen zou ontbreken.

Verwacht wordt dat er meer dan 60 miljoen briefstemmen geteld moeten worden. Die kunnen ongeldig worden verklaard als ze niet op de juiste wijze zijn uitgebracht.

Het briefstemmen geldt als een heet hangijzer in de huidige Amerikaanse presidentsverkiezingen. Naar verwachting hebben meer Amerikaanse keizers dan ooit vanwege de corona-epidemie hun stem per brief uitgebracht.

President Donald Trump heeft in weerwil van wat experts zeggen meermaals beweerd dat op die manier verkiezingsfraude in de hand wordt gewerkt. Volgens de Democraten proberen de Republikeinen twijfel te zaaien rond het stemmen per post om op die manier Democratische kiezers uit te sluiten van het verkiezingsproces.

Meer uit Buitenland

Trump haalt uit naar Zelensky na aanval op raffinaderijen Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een schande dat zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aanvallen op Russische raffinaderijen heeft hervat. Trump voegde daar in een interview met Newsmax aan toe dat Zelensky met de actie de wereldwijde energieprijzen opdrijft.

30 minuten geleden
Kinderen en lerares omgekomen bij schietpartij op basisschool VS

BEND (ANP/AFP/RTR) - Bij de schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn drie kinderen en een lerares omgekomen. Dat bevestigde de politie in de plaats Bend donderdagavond plaatselijke tijd. De jonge slachtoffers waren 5, 8 en 11 jaar oud. Een 7-jarig kind en een lerares verkeren in kritieke toestand.

1 uur geleden
Deel van Kyiv zonder stroom na Russische aanval

KYIV (ANP/DPA) - In delen van de Oekraïense hoofdstad Kyiv en de omliggende regio is de elektriciteit uitgevallen na een Russische aanval op cruciale energie-infrastructuur. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Volgens burgemeester Vitali Klitsjko heeft schade bij een nutsbedrijf ook gezorgd voor problemen met de waterdruk in de stad.

1 uur geleden
Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse basisschool

BEND (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn meerdere slachtoffers gevallen. Volgens Amerikaanse media zijn vier mensen omgekomen. Onder meer CNN meldt dat drie van de dodelijke slachtoffers kinderen zijn.

3 uur geleden
Peilingen Brazilië: voorsprong Bolsonaro op Lula kleiner geworden

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro levert in de peilingen iets van zijn voorsprong op de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva in. Bolsonaro zou volgens een nieuwe peiling van bureau Datafolha nu 47 procent van de stemmen krijgen tegenover 45 procent voor Lula.

3 uur geleden
Aantal zwaargewonden ongeval Kanaaltunnel omlaag bijgesteld

CALAIS (ANP) - Het aantal zwaargewonden als gevolg van het ongeluk tussen een minibusje en een vrachttrein aan de Franse kant van de Kanaaltunnel is bijgesteld naar twee. Dat melden de lokale autoriteiten tijdens een persmoment ter plaatse. Eerder spraken Franse media nog van vijf zwaargewonden.

6 uur geleden
Costa komt binnenkort met nieuw voorstel EU-meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de EU-leiders António Costa komt binnen een paar weken met een nieuw onderhandelingsvoorstel voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034, zo is donderdag besloten tijdens de EU-top. Dat laat een hoge EU-bron weten.

6 uur geleden