Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden boze boeren toeterend bijeen in centrum Brussel

Duizenden boze boeren toeterend bijeen in centrum Brussel

BRUSSEL (ANP) - Duizenden Belgische boze boeren hebben zich toeterend in het centrum van Brussel verzameld uit protest tegen het stikstofbeleid. Uit alle hoeken van Vlaanderen zijn meer dan 2700 tractoren naar de hoofdstad gekomen, meldt de politie. De organisatoren van het protest telden er zelf meer dan 3000.

De boeren komen bijeen in het bestuurlijke hart van Brussel, waar ook de Vlaamse regering en het parlement zetelen. Ze trokken in hun tractoren met protestborden, zwaailicht, loeiende claxons en vlaggen met de beeltenis van de kenmerkende rode boerenzakdoek door de hoofdstad. Een enkeling sloeg een grimmiger toon aan en tooide zijn tractor met een galg.

De kilometerslange colonnes van tractors, uit alle windstreken van Vlaanderen, liepen wat vertraging op en kwamen later aan dan de bedoeling was. Op enkele plaatsen ontstonden files, maar grote verkeershinder bleef uit. Vrijdag is een betrekkelijk rustige dag op de weg en de politie had forenzen afgeraden met de auto te komen. Meerdere Brusselse tunnels waren uit voorzorg al gesloten. Omdat de boeren nu waarschijnlijk pas aan het einde van de middag weer vertrekken zijn er wel zorgen over de avondspits.

Net als in Nederland moet de landbouw in Vlaanderen milieu- en klimaatvriendelijker gaan werken en minder stikstof gaan uitstoten. De boeren vrezen dat nieuwe, strengere mestregels een "sociaaleconomisch bloedbad" in de landbouwsector zullen veroorzaken. Ze hopen zich, nu de Vlaamse regering nog onderhandelt over de precieze maatregelen, nog te kunnen laten gelden om dat af te wenden.

Meer uit Buitenland

Japan heeft nieuwe coalitie, benoeming nieuwe premier lijkt zeker

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse Liberaal-Democratische Partij (LDP) heeft een nieuwe coalitiepartner gevonden: de rechtse Japan Innovatie Partij (JIP). Daardoor lijkt LDP-leider Sanae Takaichi genoeg steun te hebben om dinsdag te worden benoemd tot de eerste vrouwelijke premier in de geschiedenis van Japan.

41 minuten geleden
Israel: Gaza-grensovergang Kerem Shalom is weer open

RAFAH (ANP/AFP) - De zuidelijke grensovergang Kerem Shalom tussen Israël en de Gazastrook is weer open, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Israël schortte zondag tot nader order de levering van hulpgoederen aan Gaza op. Het land beschuldigde Hamas ervan de afspraken rond het staakt-het-vuren te hebben geschonden en voerde meerdere luchtaanvallen uit. Hamas ontkent en beschuldigt Israël van het schenden van de overeenkomst.

43 minuten geleden
EU-ministers benadrukken dat Oekraïne zelf beslist over vrede

LUXEMBURG (ANP) - Ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Nederland en Duitsland benadrukken dat er niet over vrede in Oekraïne kan worden gesproken zonder Oekraïne. Ze reageren daarmee op berichten dat de Amerikaanse president Donald Trump de Oekraïense president Volodymyr Zelensky onder druk zou hebben gezet om akkoord te gaan met de Russische voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog, zoals het afstaan van een deel van de Donbas-regio.

46 minuten geleden
Louvre ook maandag gesloten na juwelenroof

PARIJS (ANP) - Het Louvre in Parijs blijft ook maandag gesloten voor bezoekers, nadat zondag een reeks juwelen werd gestolen uit het beroemde kunstmuseum. Dat gebeurde in de ochtend, vlak nadat het gebouw was opengegaan voor publiek. Alle bezoekers moesten het museum toen verlaten.

2 uur geleden
Zelensky wil bij top in Boedapest zijn als hij wordt uitgenodigd

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil wel aansluiten bij een top met de Amerikaanse president Donald Trump en de Russische president Vladimir Poetin als hij daarvoor wordt uitgenodigd. De ontmoeting moet binnenkort plaatsvinden in Boedapest. De Hongaarse premier Viktor Orbán zei eerder dat de top moet gaan over vrede.

2 uur geleden
Franse minister na Louvre-roof: we hebben gefaald

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Justitie Gérald Darmanin heeft de diefstal van kunststukken uit het Louvre bestempeld als een nationaal falen. Volgens hem heeft de roof het imago van Frankrijk geschaad, omdat het land blijkbaar niet in staat is om topstukken voldoende te beveiligen.

3 uur geleden
Kallas: agressor Rusland mag niet krijgen wat het wil

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de internationale gemeenschap Rusland niet mag belonen voor zijn agressieoorlog tegen Oekraïne. "Dan geef je een signaal aan alle agressors in de wereld dat je gewoon kunt nemen wat je wilt", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Luxemburg.

3 uur geleden